Ispred ogledala .. poslednji blog.. - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Misli jos jedne u nizu...

Ispred ogledala .. poslednji blog..

Oceni ovaj blog
Gde se zavrsava jedno jezero, tu pocinje drugo.. Veliko se uliva u malo, a slapovi suste na sve strane.. Na uzanom jezerskom pojasu, reka se uliva i pravi vir u kome sam ja.. Plivam iz sve snage, vrtlog me okrece. Ja ronim.

Na ovom vodenom putu devojcica moze da vidi i cuje mnoge stvari. To je moja pustolovina. To je moj zivot ..Ima decje romantike, uzbudjenja i radosti...Ima toliko prica da bi sve mogle da stanu u najvecu gradsku biblioteku..
Gledam u te ljude oko sebe i trudim se godinama da nadjem spokoj.. I nemam ga.. Otkad znam za sebe.. Samo uzbudjenja akcije, nerviranja, ljubomoru.. Eksplozije, tempirane bombe, vatrene ljubavi, strast, jaka , nekontrolisana osecanja..

Morate mi oprostiti na tome..

Jedan recni i tok misli me vraca u detinjstvo...
Ne volim bakice, ali sam svoju volela najvise na svetu. Imala je brdo knjiga, koje su stajale uglavnom na podu, jer na policama vise nije bilo mesta. A ja sam na polovini tih knjiga napisala jednog dana svoje ime, cirilicom..I to jednim neprijatno zelenim flomasterom. Bavila sam se tim ispisivanjem svog imena skoro citav jedan dan i bila sam prilicno zadovoljna kad sam posao zavrsila. Kad je baka to sve videla, potpuno je poludela i ceo dan je samo ponavljala da pravim sprdnju sa vaznim stvarima , da su potpisi za primitivce i da ne ostavljam svoje ime svuda okolo.
''To je narcisizam, a on je prokleta bestija'', rekla je, na sta je deda odgovorio da sa tim narcisizmom , ako nista drugo, uvek mogu na ljubavni sastanak i da mi muskarci onda ni ne trebaju.
''Vazno je voleti , pa makar i samo sebe'', rece deda a baka se samo prekrstila na putu do sobe zapitala se sta ce biti sa mnom kad slusam te budalastine.
''Bako , ne nerviraj se, iako nista vas ne razumem''.
''Sreca tvoja.''
A onda..
Kad izadjem iz vode ja vidim da sam odrasla. Moje ruke, noge, bedra, cak i sake, sve je kao u zene. Ja sam zena. Ja znam za sve tragicne price, drame , borbe za zivot . Meni je na licu ispisana istina.
Doslo je vreme da police prestanem da punim cipelama, vec pravim i zrelim odlukama . I drzim se njih. Ova poslednja je zabolela. Jako.
Ali, kazu da vreme leci sve rane..
Izasla sam iz vode, Egzistiram i cekam svoj spokoj .
I vise se ne osvrcem.
Voda , ogledalo , sve je to iza mene.. Refleksija misli i izvesni lazni osmeh ne postoje. Bacila sam ogledala. Vise se ne osvrcem, ne glumim srecu. Lose mi je i kraj, procice...
A do tada.. U stanju hibernacije i nirvane.. Plutam kroz zivot .. i...
Zatvaram oci i cekam svoj san. Ne osvrcem se . Zbog tog sna jedino i zaspim sa osmehom....

Pošalji "Ispred ogledala .. poslednji blog.." na Facebook Pošalji "Ispred ogledala .. poslednji blog.." na Google Pošalji "Ispred ogledala .. poslednji blog.." na My Yahoo! Pošalji "Ispred ogledala .. poslednji blog.." na Live Pošalji "Ispred ogledala .. poslednji blog.." na MySpace Pošalji "Ispred ogledala .. poslednji blog.." na Twitter Pošalji "Ispred ogledala .. poslednji blog.." na Digg Pošalji "Ispred ogledala .. poslednji blog.." na del.icio.us

Ažurirano 28.02.2009. u 21:33, autor: Butterfly effect

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Borac za prava zivotinja (avatar)
    Najveća mana života je to što je uvek nesavršen.
    Sve dođe i prođe.

Lepo pišeš.
    Nemoj da to bude poslednji blog.
  2. REVELIN (avatar)
    Samo kazu da vreme leci....nista vreme ne leci...samo sve otkriva...
    i pokazuje u pravom svetlu....i ne samo sve ...vec i svakog....
  3. smislov (avatar)
    rekao bi da je mudro...al nije
  4. smislov (avatar)
    mislim i na komentere
  5. smislov (avatar)
    nemate pojma koliko je zivot savrsen i istinit

evo necjem vise
  6. REVELIN (avatar)
    ...ne bi imalo smisla....
  7. gagili48 (avatar)
    da, velika mana zivota je sto je kratak i nesavrsen...ti odlicno pises i samo tako nastavi...uzivam u tvojim tekstovima!
  8. Butterfly effect (avatar)
    svima za komentar...