Trazeci sebe i prolece... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Misli jos jedne u nizu...

Trazeci sebe i prolece...

Oceni ovaj blog
Ponekada samo dozvolim sebi da se zapitam nad sobom.. I ogledalo ispred mene koje mi reflektuje izraz mog lica pri toj prvoj pomisli i kaze vise od svih misli..
Ako usne razvucem u ogromni osmeh i pokazem svu svoju vedrinu znam da je zivot lep trenutno za mene..
Ako mi se poviju uglovi usana.. obicno kazem sebi posle kise ide sunce...
I ponekada samo dozvolim sebi da uporedim 2 proleca.. Ono prolece kad ja nisam bila ja, neki sunchani februar u kom moje misli su bile moje ali nisu mi pripadale. Osecala sam se kako stranac u sopstvenom telu.. Maskirala se svakodnevno svakakvim laznim osmesima, uctivim odgovorima na pitanja i vedrom odglumljenom facom..
Tog proleca sam saznala koliko covek suza ima u sebi , i koliko sam dobra glumica. Kako umem da obmanem sve koji znaju sve moje face i moju sustinu.. I koliko sam vristala , nemim glasom da zelim da budem neko drugi.. i da agonija mora da prestane.. Da stranac mora da ode iz mog tela, moram da ostanem samo ja.. Bez glume, maski, pretvaranja ja i ogledalo...
Onda je dosla jedna teska, sumorna jesen.. Povijeni uglovi usana su prerasli u ravnodusan izraz lica.. U tupost i indiferentnost.. U stanje nirvane , kada vodis neku bitku sam sa sobom i ne primecujes ljude, dogadjaje, okoliku.. pa cak ni prve pahunje za sopstveni rodjendan.. ni tragedije bliskih ljudi.. Postojis samo sebicno ti i neke tvoje unutrasnje potrebe. Glasic u tebi koji cuti. Tada sam naucila da je tisina gora od svakog vriska. I pozelih na sekundu da opet bude agonija samo da ne bude tisina..
Onda jedno novo prolece neki novi suncani dani i moj osmeh sto sam ja - ja..

Pošalji "Trazeci sebe i prolece..." na Facebook Pošalji "Trazeci sebe i prolece..." na Google Pošalji "Trazeci sebe i prolece..." na My Yahoo! Pošalji "Trazeci sebe i prolece..." na Live Pošalji "Trazeci sebe i prolece..." na MySpace Pošalji "Trazeci sebe i prolece..." na Twitter Pošalji "Trazeci sebe i prolece..." na Digg Pošalji "Trazeci sebe i prolece..." na del.icio.us

Ažurirano 06.02.2009. u 11:15, autor: Butterfly effect

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Lilith89 (avatar)
    Lepo.
  2. Butterfly effect (avatar)
    Hvala
  3. Romanticus (avatar)
    Predivno dramice. Rekoh ja da tisina ume da bude lasnija nekada od najjaceg vriska.Ta tisina.hm Indiferentonost,osetio sam i ikusio.Skoro.....kao kada je covek izmedju smrti i zivota.....niti je ziv niti je mrtav....to se dogodi coveku......hm.....
    bravo....lepo napisano.....
  4. srna4 (avatar)
    Lepo napisano , jos lepse prepoznato !
  5. gost 39034 (avatar)
    o,da, definitivno jesmo slicne :)
  6. Aleksej od Arlekina (avatar)
    ....i eto ti pesma ludo jedna!
  7. Butterfly effect (avatar)