...slobodan Pad, 'padu sklonih '... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

faraonn

...slobodan Pad, 'padu sklonih '...

Oceni ovaj blog
...kretanje prema visinama ni orlu nije nista dobra donijelo i cesto ga vidimo u brzom poniranju prema nizijama i recnim tokovima .
Nizijama,- tamo je proljece i cvijece i tamo traju duze...
Recnim tokovima,- nijetacno da staze probijene nijesu vise svjeze, ali tacno je da nacete bjeline imale su razlog nacetosti samo treba dublje ici i traziti tamo gdje stanuje jezgro i razlog postojanja ...ako Zivot zlocom imenujemo , imacemo ga takvim jer zlo se ne proziva zato sto ono i ne-spava...moje su oci uvijek prema-gore okrenute i ako po-nekad pomislim da 'gore ' i ne moze biti ...necu o sebicnostima / o sebi / , volio bih o razlozima koji tresu jele i borove i u otresanju snijega otkrivati sta je to snijeg ostavio jer nicije dolazenje nije nizbog-cega ...dolaze mi proslosti kao pokajnice i mame svojim sjenkama duhovnim ali otjeram samo one koje me mogu vezati za mjesto i staniste ...stanista su samo za djecu i mramorje !
Djecu,- razlog je u nakupljanju snage i da poput 'brzog Gonzalesa' startuju ...
Mramorje,- mora se cuvati postojanje prije nas da bi znali ko smo i kuda cemo ...kuda... cemo ... ??!

...ako se sjetis
podji tamo
gdje si trebala doci
i savjest ce ti biti
mirna
a moja nemirnoca
bice skuplja no bilo koja
druga samoca
najcistije samoce znaju
kako se radja Sloboda
i ostave nas s njom
da slobodno padamo
i uzaludu se nadamo ...

Pošalji "...slobodan Pad, 'padu sklonih '..." na Facebook Pošalji "...slobodan Pad, 'padu sklonih '..." na Google Pošalji "...slobodan Pad, 'padu sklonih '..." na My Yahoo! Pošalji "...slobodan Pad, 'padu sklonih '..." na Live Pošalji "...slobodan Pad, 'padu sklonih '..." na MySpace Pošalji "...slobodan Pad, 'padu sklonih '..." na Twitter Pošalji "...slobodan Pad, 'padu sklonih '..." na Digg Pošalji "...slobodan Pad, 'padu sklonih '..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. ristob (avatar)
    volio bih o razlozima koji tresu jele i borove i u otresanju snijega otkrivati sta je to snijeg ostavio jer nicije dolazenje nije nizbog-cega
  2. faraonn (avatar)
    Risto,
    s pozdravom i zeljom da ustanes veseo i cio , tvoj dolazak uvijek mi je drag i mio !
    Faraonn