Sreca - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Juce i sutra

Sreca

Oceni ovaj blog
Nametnula se bezrazlozno, nenamerno, prisunjala iz prikrajka i naprosto naredila da mislim o njoj. Nije dovoljno teska da bih je tek tako odgurnula, ni prelaka da bih tek tako presla preko nje, ni nebitna da bih je odbacila, ni sustinska da bi bavljenje njome trebalo da me obuzme u svakom smislu ali je dovoljna da zasluzi delic vremena, napora, zelje za postignucem, preispitivanja, polaganja prava na nju cak.

Da li je za srecu dovoljno da je pozelis, da ti je drugi pozele, da li je dovoljno da je cekas nadajuci se da ces je nekom svojom zaslugom sigurno prigrliti kao nagradu za strpljenje i ulog, da li i ona zahteva bespostednu borbu i zrtvu, nesto za cim se juri i klanja, da li je ona tu negde a da je ipak ne vidimo potpuno ili delimicno slepi od siline nade da mora da bude grandiozna i time uocljiva, da li je treba rasparcati u niz malih srecica koje se mogu strpati u svaki dzep, svaki kutak misli i konzumirati kao lek koji ojacava i daje elan u trenucima pokleknuca, da li je ona privilegija drugih a samo nas zaobilazi jer smo nedovoljno dobri, nedovoljno ulizice, neprodane duse za saku njene milosti, da li je ona samo iluzija ili stvarno postoji, da li joj treba persirati ili biti ipak na per tu tapsuci je po ramenu i cineci je bliskim prijateljem koji nece nikada okrenuti ledja i napustiti nas, sme li sreca da se poigrava sa nama, da li smo svojoj sreci duznici ili poverioci, da li je srecin najbolji prijatelj nesreca ili neka druga sreca, da li sreca menja svoje lice i prikazuje se drugacijom pa ne umemo da je uvek prepoznamo, da li je sreca bespolna, zasto je se setimo samo kada smo nesrecni, zasto je povezujemo sa drugima a ne sa sobom, da li je besmrtna, cime se hrani i kako se budi?

Da li sam se sklupcala u njene dlanove a da ne vidim isprepletane linije razuma, ljubavi i zivota koje me podupiru i cvrsto drze kako ne bih ispala poput vode izmedju prstiju? Sve se bojim da ako budem ikad to priznala sve nestane, kao da nikada, niceg nije ni bilo.

Pošalji "Sreca" na Facebook Pošalji "Sreca" na Google Pošalji "Sreca" na My Yahoo! Pošalji "Sreca" na Live Pošalji "Sreca" na MySpace Pošalji "Sreca" na Twitter Pošalji "Sreca" na Digg Pošalji "Sreca" na del.icio.us

Ažurirano 19.05.2013. u 00:12, autor: lanavi

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Romanticus (avatar)
    Sreca je prevrtljima......i to je sve sto ti mogu pouzdano reci o istoj....a da je zaslujujemo?hmm....na to pitanje ti nemogu dati odgovor....ali zao svako ima pravo na nadu......lep tekst.......pozdrav
  2. gagili48 (avatar)
    Srecu zasluzuje svako...samo ne dolazi svakom u istom peruodu...uostalom, sreca je u malim stvarima...svakodnevnim...sreca je tamo gde je mi vidimo i osecamo...Lep tekst...
  3. Иван Чонкин (avatar)
    Bravo lani!