DOKLE SMO DOGUZELJALI - ĐAVO SE KRIJE U DETALJIMA

Na marginama je istina !
Ovo su bile reči mog profe iz matematike !
Naime reč je o margini iz vežbanke za pismene zadatke , koja je bila u to vreme obeležena crvenom linijom , iza koje je đak mogao da izvodi pomoćne radnje u vezi svog zadatka . Sam zadak bio je tako oslobođen mnogih , naizgled beznačajnih radnji - čist i uredan / pregledan ! Bez marginalnih operacija , rad je nekako ukrašen i lep !

Pa tako nekako biva i sa društvenim zbivanjima .
Bez marginalnih događaja , izveštaji o njemu , životu u nekom društvu , bivaju prekrasni referati , ekspozei o rajskom društvu .
Da , bez marginalnih događanja , svet je rajsko mesto za život - pa tako i naša država postaje raj na paklenoj planeti.
Da nije te proklete margine dogođaja , mi bi po novofgodišnjim izvestijama ljudi od vlasti , AVezijacijom najpatriotskijeg sina međ nama , trebalo da budemo ponosni na raj u kome bitišemo .
No kao što je istina na marginama , tako se ĐAVO KRIJE u detaljima , pa je "DETALJNO" sagledavano , život više paklen nego rajski .
Iz mora marginalnih događaja , izdvojio sam jednu izjavu , zvaničnika državne uprave :

’’Ne možemo mi ništa jer nije prijavljena krađa paketića. Da je neko prijavio krađu, odmah bi reagovali. Ovako, nema prijave, nema krađe’’

O nedaljima ove krađe , napisan je člnak ( http://www.blic.rs/vesti/vojvodina/...slucaj-najbezdusnijih-lopova-u-srbiji/2drvbn7 ) , pa se može saznati više o ovoj društvenoj marginalnoj prljavštini , koja determiniše našu budućnost , ka minorna tačka u opštem društvenom trendu !

Ja se vraćam ovoj belodanosti , koja je temelj istine o onome što nas je strefilo ovih decenija , u svom rušilačko , bestijalno ubitačnom i pljačkaškom pohodu !
Mi zaista od svega toga ništa nismo prijavili istini i pravdi , pa se od toga ništa nije ni dogodilo !
 
Đavo se krije u detaljima !

Žena skočila sa Pančevačkog mosta


M.Brkić | 04. 01. 2017 - 12:54h


Žena je skočila sa Pančevačkog mosta danas oko 12 sati i u toku je potraga pripadnika rečne policije za njom. Kako saznajemo iz Hitne pomoći, žena je skočila u reku sa beogradske strane, iza šljunkare.


Ovo je inače drugi pokušaj samoubistva na "Pančevcu" u poslednjih desetak dana. Podsetimo, 26. decembra stariji muškarac od oko 70 godina je na mostu parkirao "Juga", a zatim skočio u reku od kada mu se gubi svaki trag.

DRAMA U BEOGRADU Devojka (21) prvo skočila pod tramvaj, pa sa nadvožnjaka, i na kraju presekla vene

M.Brkić | 04. 01. 2017 - 08:47h

 
Poslednja izmena:
BG je prenaseljen , u odnosu na teritoriju države , pa tako izgleda , ima se privid da je ova vrsta umiranja njegova privilegija.....nije....mislim da vojvodina prednjači , te da je taj sidrom bio njena boljka još u vreme ********* , samo tad novinčine nisu projektovale svakotnevni strah i crnilo kod stanovništva , kao danas....danas katastrofičnost prodaje novine - pa i ovakve stvari....konačno , ovim sindromom zaposednute su sve bana državice bivše YU-ge.......kod svih YU bananica , stanovništvo boluje od iste boljke : bezizlaznost i najniži nivo egzistencijalne sigurnosti , rekao bih u evropi , a i šire ( ovo : a i šire - to je iz vremena slobizma , tuđmanizma , aliizma , i ostalih kretenizma ).....

.....ovo sam okačio . o samoubistvima - čak sa trostrukim pokušajem , da istaknem taj događaj kao potporu tvrdnji da se đavo krije u detaljima --- oću reći da je đavoljska stvar ta bezizlazna situacija većinskog stanovništva , da egzistencijalni strah kod ljudi narastao je do te mere , te da ubija.....to je savremeno oružje za uništavanje ljudskih života - tako gde se ono masovno koristi , zapravo se vrši genocid....sjedne strane imamo sirotinju opljačkanu i uništenu , a sa druge strane imamo njihove zlotvore koji su ih opljačkali , te kojima zastarevaju krivična dela ili se oslobađaju krivičnog gonjenja usled nedostatka dokaza.....a da ne govorimo o milionima slučajeva gde nema krivične prijave tužilaštva pa nema ni krivičnog gonjenja....
....šta znam , meni to tako pakleno izgleda....karićevcima , verujem , to izgleda rajski dobro !
....
 
" Ako se usvoji novi Zakon o zdravstvenom osiguranju, pacijenti koji se tri puta ne odazovu pozivu na pregled putem skrininga kasnije će morati da plaćaju sve troškove lečenja od bolesti koja je tim postupkom mogla biti blagovremeno otkrivena.


Piše: Zoran Radovanović

05. januar 2017. 09:49

Umri kad ne slušaš vlast

To u praksi znači da će biti rečeno osobi sa otvorenom i zagnojenom ranom na rakom izobličenoj dojci ili sa ogromnom malignom gukom na vratu koja otežava disanje, da mora da plati ne samo prvi pregled, već sve buduće intervencije po cenovniku Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje. Ko god je zavirio u taj cenovnik svestan je da troškove lečenja raka u Srbiji može da pokrije iz svog džepa iznenađujuće mali broj porodica, ne mnogo veći od članova kluba "Privrednik". Ostalima preti zakonski apriorno i besprizivno potvrđena smrtna presuda. "
- See more at: http://www.danas.rs/dijalog.46.html...Umri+kad+ne+slušaš+vlast#sthash.sGi0o1xI.dpuf

Đavolja rabota u rajskoj državi !
Pretpostavimo da ima stanovnika , koji žive u napuštenim selima , gde više ni vukovi ne zalaze - jerbo nema šta više u napuštenim torovima ni za praznik , a kamo li običnim zimskim danom da se zakolje ! Okreni obrni , osuđeni su na smrt , besprizornu , a ovakvim normama samo im se država ruga i npodištava ih svojim đavoljskim umom !
 
Banja Luka uparađeno je proslavila svoj dan osnivanja , onaj od koga se "tresla" prošle godine , trusna politička scena , dejtonskog mirotvorstva Bilo kako bilo , sve je prošlo , pa i taj dan ! Bilo je tu paradnog postrojavanja , uniformisanih patriotskih snaga , koje su sve prisutne iznenadili pesmom u paradnom stroju ! Onako svečanih lica , otpevali su staru pesmu : Pukni zoro !


Pa u kojim se detaljima krije đavolče - šejtan , jerbo , atare banjalučke krase , kako hrišćanske tako i muhamedanske kupole bogomolja !
E u kom detalju , pa u prekrasnoj pesmi - koju je spevao šumadinac , čekajući ofanzivu na solunskom frontu . Zlobnici vele , oni koji su osvajali teritorije iz albanije i grčke , u to vreme - pevali su tu pesmu danonoćno , da odbrambena vojska austrougarske monarhije u makedoniji , ježila se od nje iz noći u noć - dok nije počeo njen pokolj i neviđen pogibelj !
Agresor , sastavljen uglavnom od vojnika ondašnje Kraljevine Srbije , Francuske i Engleske - te dobrovoljačkih jedinica , sastavljenih od hrabrih ljudi iz celog sveta , jurnuo je na vojsku austrougarske monarhije u kopanoj u makedoniji , za koju kažu da je imala evidentno brojno ljudstvo iz bosne , hrvatske , slovenije i vojvodine - pojačano jedinicama sa ruskog fronta koji je bio zatvoren !
Ta odbrambena vojska ukopana u makedoniji , bila je prava internacionalna vojska u religijskom , nacionalnom pa i jezičkom smislu . Tu nije bio ni zapostavljen onaj sroski prepun infinitiva , koga je uostalom i sklepala ta monarhija sa onim slovencem - naravno uz samopregorno činodejstvovanje onog tršićanja , vojvođanske srpske atine i zabrađenih velikodostojnika , arsenijevaca !
Okreni obrni , na frontu je ovom pesmom vođen specijalni , psihološki rat !
Pošto je vreme revizije istorije , mislim u smislu da je austrougarska na solunskom frontu branila današnji evropeizam , internacionalizam i tako to - uzgred kome su svi odani i pevači sone i ove strane drinskih voda , ipak , nije se počelo i sa revizijom autorskih radova i relativizacijom smisla kome je pesma posvećena !
Oću reći , ne treba se kititi tuđim perjem - ratničkim !
Jedno je pevati tu pesmu po banjalučkim bircusima , a sasvim drugo u paradnom stroju sopstvenih uniformisanih snaga !
Što se tiče ovih agresora , terorista ili kako ih sve ne naziva revizionistička istorija , oni su ovaj rat zaboravili i oprostili svima , svoj biološki uništeni temelj - onako , jugoslovenski . Koliko su milostivi u praštanju , oni su onda proročanski ubili tu državu , svoju , oslobodilački pobedničku - i njenu vojsku rasformirali , te komandu prepustili poraženima ! Njivo nestajanje leži u tom đavoljskom detalju .
No , novo nastale državice , iz krvavih skorašnjih događaja , uzgred , iz krvi se samo i rađaju države , dakle te državice treba da vode računa o temeljnoj istini i njenoj duhovnosti - pa ne treba institucije da se kite tuđim perjem i vezuju za tuđu istoriju !
Mala đavoljska sitnica , u vezi pesme - pripada tuđoj istoriji , tuđoj pogibelji , tuđoj pobedi koja je sama sebe uništila !
 
0702.jpg
 
Čemu ibrećenje ?
Pa kako nam rusi isporučiše sve zločince i kriminalce , po mnogobrojnim poternicama - dosad , tako će nam i zapadnjaci , u reprocitetu , isporučiti i ratne zločince - mislim zadržaće ih taman toliko da im se vaplodi ratno kriminalni kapital , umnoži i okupa kroz njihove azure i biznis klubove ; baš kao što rusko srboljubstvo vekovima čini spram našim patriotskim kriminalcima i ništacima !
Samo , svak ko misli da je " jeftino antizapadnjačko kurčenje spoljnog Dačića, Tome Nikolića, Mila Dodika" , vara se ! Silno greši ! Platili smo to unapred u ljudstvu - a sad plaćaćemo i zatezne kamate i nedoplate rata za još dolgaja leta - a što se tiče para i matrijala , to i da otpišemo , to je u odnosu na ljudstvo sitnica ; rekao bih uzgredna šteta , svakodnevna !
Svak onaj koji skonta , bar i ovoliko , šta nam rade ove "višnje patriote" , s'ovu i onu stranu krivodrinskih voda , s' pravom rećiće , kako mu je došlo prosvetlenje , doduše kasno po njega i vasceli srpski svet - iz debelog mesa , da ne kažem iz usrane guzice , u glavu ! Oću reći , mislio ja guzicom bosanskom , mislio glavom srpskom , njima , sve što je meni gore i gore , sve bolje i bolje ! I ne samo dodikistima , šešeljistima , slobistima , irinejistima - svima koji rade za ovdašnju istinu , pravdu i nebesko srpstvo ! A to košta ! Vazda mnogo košta i koštaće -!
Da koštaće nebrojanih glava , suvo zlato ne treba ni brojati !

" Haradinaj će se sasvim izvesno naći na (nezasluženoj) slobodi u znak odmazde za jeftino antizapadnjačko kurčenje spoljnog Dačića, Tome Nikolića, Mila Dodika i pročih patriota, namenjeno g - ne podrivanju Zapada, znaju oni da su sitne ribe pljuckavice - nego sluđivanju sopstvenog naroda i uvlačenju u rusko dupe i tako će - kako stvari stoje - nastaviti do u večnost u očekivanju da iz matuškinog dupeta nahrupi neočekivana sila koja će rešiti sve probleme i pride im povaditi trnje iz mindže. Što se, zacelo, neće dogoditi jer da se Rusija time bavila, ne bi bila Rusija, nego bi bila Istočna Srbija."

- See more at: http://www.danas.rs/dijalog/kolumni...itle=Cena+crvenbanisanja#sthash.gw80bkFE.dpuf
 
Pred Novu Godinu , sva institucionalna izvestija , obznanjivala su stanovništvu kraj jedne istorijski neponovljive uspešne godine , kako na državnom planu , tako i na svakog pojedinca ! reklo bi se , zabeležili smo svak ponaosob , pa onda i država , neviđene uspefe - kojima se divio , pa i zavideo sav okolni svet , a šire ! Neupućen prosečan stanovnik , počeo je sa zebnjom da prati te strance , koji kod svojih kuća ne beleže takve rezultate , jerbo neuspeh stvara zavist , pa iz njega rađa mržnju ! Tako nekako bi !

No , zlo čuči u detaljima , naročito u onim sakritim od budnog oka javnosti ! Njega neće uplašiti ni ibarski tenkovi jednog makedonskog ketmana sa prenaglašenim srbofobskim patriotizmom , nit će zajuriti "ruski nebeski voz" živopisan svecima , koji ovih dana jezdi po volji velikih patriotskih sinova , kojima je sve bolje i bolje , samo zato što je živima i mrtvima sve gore i gore !
Naime , ta minula uspešna godina , zabeležila je i ovakve uspehe :

" U Centru za socijalni rad Beograda , zabeleženo je čak osam slučajeva da roditelji žele da prodaju svoje dete ! Ovo je evidencija samo iz 2016. godine na teritoriji Beograda.

Prvi slučaj je dete starosti ispod dve godine, zatim troje dece uzrasta od šest do 14 godina i četvoro dece od 15 do 17 godina, a zabeleženo je i sedam punoletnih žrtava ! "

http://novaborba.co.rs/srbija/sta-nam-se-desava-sa-zemljom-u-srbiji-nude-decu-na-prodaju


Kažu premudri , da jučerašnji uspeh prepun javne hvale , biće uzrog velikog sutrašnjeg neuspeha preunog velike zbilje ! Pa ako je ovo tačno , pred nama je GODINA VELIKOG ZLA , kakovog ili kog , videćemo - ili videće ga oni koji ga nadžive !
 
Srbija , tad nije dobila premijera , već predsednika vlade !
A između njih je velika razlika u vladarskim moćima - ako se vlast ne uzrpira , totalizira pa bude ono čuveno : ja pa ja - ja sam Srbija !
Političari sa novinarima , manipulišu i sluđuju stanovništvo - kako pre tih izbora , tako i posle njih a naročito danas !
Zahvaljujući takvoj neformalnoj demokratiji , današnji predsednik vlade , sve zna i u sve se meša : ali kao da nezna , zajedno sa svojom pozicijom , njenom opzicijom i novinarskom elitom , da nije premijer , te da ne treba tako vlada i tako da se ponaša !
I on misli da je izabran na demokratski način , voljom građana , kao što DS tvrdi za Zorana !
No istina je da onda , kao ni sada , predsednici vlade nisu birani direktnom , a ni indirektnom izbornom voljom naroda - već direktnom voljom poslanika , koje nije birao narod , već uži krug partijskih lidera , kao lojalne i pouzdane klimoglavce !
Narod , nije birao svoje poslaničke predstavnike za skupštini , na njihovo ime i prezime - već političke partije ! A to je velika razlika u vezi neposrednog direktnog , i indirektnog ili partijsko klanovskog biranja fingiranih narodnih predstavnika .
Mnogi će reći da je takav izborni sistem , i da po pitanju imena ne treba sitničariti - ali đavo se nalazi u detaljima !
Srbija nikad , ni na jednim izborima nije birala predsednika vlade , tako ni za jednog ne može se reći da je demokratskim civilizacijskim putem izabran , a nikako ne može se reći da je ta peresona premijer - ma šta o njoj mislili !

- See more at: http://www.danas.rs/politika.56.htm...a+demokratskog+premijera#sthash.MIFKkKer.dpuf
 

Back
Top