SLIKA (E)

how to print screen on pc
(sve reči do sad ispisane, pa i ove, samo su zapisi spisateljkine duše i života....prelepog života....da mogu, kada se prozori sećanja isprljaju po malo da ih obrišem i gvirnem kroz njih, kada me život slomi da se podsetim gde spava snaga. Ovo je knjiga koju ostavljam u amanet onima koji hode za nama koračajući tragovima našim.....našoj deci)​


SLIKA (E)


Život......skup slika koje sami slikamo.
Život......skup filmova u kojima imamo svoje role.
Život......slika koju slikamo, film u kome igramo.

Maki kuva riblju čorbu. Kod nas je on zadužen za to. Boki mu pomaže. Ja podmešujem kvasac za kolač. Maki kaže "mogla si da kupiš kolač. Danas to tako rade"
"Danas se sine i drogiraju, ubijaju i žive u kompjuteru i za firmu u kojoj rade. A ja sam ti malko mimo sveta, kao što znaš hahaha Slavski kolač mesi domačica u kuči, ne naručuje se u pekari, i tako će biti dok ga ja budem mogla umesiti".
"I moja mama kaže isto, a i ja mislim tako." oglasi se Boki.
Maca sređuje u kući. Cic je u svojoj neobičnoj i lepoj radnji. Zet je danas zadužen da vreme, energiju i ljubav da na trošenje, svom nasledniku, Svicu. Mara celog dana pokušava da ukrade nešto od onoga što spremam i odbija da izađe iz letnje kuhinje da nešto slučajno ne propusti, a naš pas čuvar, je na nedužnosti....obeznanio se na spratu na mekom jastuku hahahaha Mislim, šta on ima da čuva kad su gazde kući. I to je, zapravo, pravilno.
...................
Oko 21 sat večeras....Penjem se na sprat noseći koritance veša da ga prostrem na sušilicu u našoj bivšoj spavaćoj sobi koja je sada ostava za sve, dok svo to „sve“ ne dođe na svoje mesto. Mrki i Mara me samo pogledaše sa svojih jastuka. Ulazim u dnevnu sobu i slika mi donese na lice osmeh. U beloj, pre dva dana okrečenoj sobi, noseći na sebi tela, šepuri se nova garnitura za sedenje u ge, usred rasturenih stvari po celoj sobi i pored kuhinje koja je u izradi. Kao i uvek, u akaciji su svi bitni ljudi u porodici. Od kumova do zeta i snajke, komšija i prijatelja. I to je, pored naših redovnih poslova, samo jedno od momentalnih porodičnih gradilišta. Imamo ih još dva. Dakle, stanje nam je redovno hahahah
Ugledavši me na vratima, tela mi se svojim mladim licima nasmešiše. Tela gledaju film. Maki i Boki sede na kraćem delu, ona naslonjena na njega savijenih kolena, leškari mu u naručju, a kumovi leže na dužem delu. Devojke su preko stomaka prebacile ćebe. Kuma ispod leđa ima jastuče, a kum se izvalio pored nje, podvočio jednom rukom glavu a druga mu odmara na kuminom, več povelikom stomaku. Lepa slika......dobra slika...sve su to naša deca, zaista dobra deca.
.............


pic upload

PS Svim slikarima, glumcima i režiserima sretna slava. Živi bili, poštovanja i ljubavi za sve imali. Pregršt malih radosti davali. Duše da vam gladne radosti nikad ne budu :heart:
 
Draga Ljiljo, evo u ovaj sitni sat Vam čestitam slavu, Vama i Vašoj divnoj porodici, sa željom da Sveti Nikola čuva Vas, da ostanete tako "malko mimo sveta", pa da još dugo ostanete svetionik porodici i najbolja baka anđelku - Svicu.... :zag::heart::cvet:
 
..crtice su zivot...isto kao neprimijetni dogadjaji ustvari zivot cine...malo je ljudi koji pobijede jednosmjernost a djeca sve dok im se ne uskrati djecji kodex ostvarljivosti jos uspijevaju da odbrani iskvareni odraslih svijet...citam te Ljikane i 'nepodnosljivom lakocom' brojim momente slicnosti i razlika...covjek ne smije preskociti niti jedan stepenik ma koliko bio genijalan...sve sto preskocimo treba da znamo da je to na nasem putu bilo i treba da vaspitace ruzimo na nepomoc...ali, sv.Nikola je i Taj cuvar svega sto je na putu ili je za puta daje savjet da se oprasta i ultimativno to trazi a na nama je da se osjecamo i duzni i da dugujemo...Covjek je divno bice ali u ,-pokusaju...
Ljikane slavi i nazdravi...:bye:
 
Soradze;bt297543:
Draga Ljiljo, evo u ovaj sitni sat Vam čestitam slavu, Vama i Vašoj divnoj porodici, sa željom da Sveti Nikola čuva Vas, da ostanete tako "malko mimo sveta", pa da još dugo ostanete svetionik porodici i najbolja baka anđelku - Svicu.... :zag::heart::cvet:

Hvala Soradze na lepim željama :zag:
Malko mimo sveta je baš lepo, mada nekad ume baš da zaboli kad naiđete na one koji pošto-poto idu u korak sa svetinom, ali šta ćeš, sve je to rizik poslovanja :lol:
 
faraonn;bt297551:
..crtice su zivot...isto kao neprimijetni dogadjaji ustvari zivot cine...malo je ljudi koji pobijede jednosmjernost a djeca sve dok im se ne uskrati djecji kodex ostvarljivosti jos uspijevaju da odbrani iskvareni odraslih svijet...citam te Ljikane i 'nepodnosljivom lakocom' brojim momente slicnosti i razlika...covjek ne smije preskociti niti jedan stepenik ma koliko bio genijalan...sve sto preskocimo treba da znamo da je to na nasem putu bilo i treba da vaspitace ruzimo na nepomoc...ali, sv.Nikola je i Taj cuvar svega sto je na putu ili je za puta daje savjet da se oprasta i ultimativno to trazi a na nama je da se osjecamo i duzni i da dugujemo...Covjek je divno bice ali u ,-pokusaju...
Ljikane slavi i nazdravi...:bye:

Vala si sve u pravu prijatelju. Čudnovato je to. Nekad te tako iznenadi neka slika, obična, tiha....a nekad i na euforiju ostaneš imun. Vreme poglede menja. Putujući kroz vreme, slike koje svojim umom i karakterom, pa i svrhom svoj postojanja vidimo, kao i uloge koje igramo, nam se smenjuju. Čudnovatostima nikad kraja. Evo ova slika.....svako bi pomislio zašto mi neko ne pomogne oko veša.....istina je sledeća
Deca samo što su sela da odmore. Usisvanje, postavljanje stolova, izbacivanje nameštaja i sve ostalo što zahteva proslava slave za podosta gostiju. Kum im pravi kuhinju, pa su došli na dogovor (mala, čajna, tek da ne moraju da silaze u prizemlje za svaku sitnicu....inače, ne pada im na pamet da se skinu sa mog menija....kažu, Liki, ti to odlično radiš a i voliš da kuvaš i sve da nas 'raniš....greota da te lišimo te ljubavi:zcepanje:)
Hvala prijatelju na na lepim željama :zag:
 

Back
Top