...sa sobom ali drugo...

...jasno mi je da ne postoji nista
van mene
ili u proslom
sve gradim u momentu
i lomim stepenike
u ambise nikom upucene
a ambisi su i odabir etike
i njoj suprostavljene estetike
uz visoke i duboke
korake i nedodjija
sokake
da me ni sopstveni bat koraka
tesko prati
samo se ponekad sutrasnji san
osmjehne
uvjeren da ce opet
poigrati se i isto sunovratiti u svom
glumistu
kao osamljena ruza
na sumskom bunjistu
sjednem u snu tome
ne smetam nikome
ne rastuzim
ne okrenem stazu
ometem prolazu
pogledam samo
da mi neko put ne omete
popresna osoba
ne srete
ne rasplace u parku majka
neka
ili njeno dijete
u snu tome
drzim sebe
toliko dugo
da ga opet sanjam
ispunim sebe
i pocnem snovati
postojanje svoje
sa sobom
ali drugo...
 
Teški su ti sitni sati, kad čovjek ostane sam sa svojom istinom...zarobljen između juče i sutra, spreman da zaviri i u najdublje ambise vlastite duše...samo najhrabriji i najjači imaju snage za to, a ti nam, dragi Faraone, svakodnevno dokazuješ da pripadaš tom timu najjačih...zaviri u svoje snove i oslobodi ih...sanjaj i dosanjaj sve što je negdje ostalo, zaostalo...i pretoči ih u život....jer šta je život ako nismo naučili živjeti vlastite snove... :zag:
 
-- --
------ K O
------ Ovaj heksagram je kineski simbol za životinjsko krzno, koje se linja. U filosofskom
------ smislu "KO" predstavlja stvarni sukob vode i vatre, Sile svetla i tame koje suzbijaju jedna
-- -- drugu, boreći se za svoju vladavinu. Stvarnu revoluciju u čoveku, kada "njegovo" ukrasno krzno
------ poprima nov izgled.

Da bi voda našeg izvora postala pitka,
bunar mora biti očišćen od blata
"VATRA JE DOLE
JEZERO JE GORE"
Voda gasi vatru, a vatra čini da voda isparava...
Uništavajuća energija sukoba energijom iskrivljene forme stvara krive slike, zamagljujući stvarnost.
Samo Uzvišeni čovek može da pristupi ovom zadatku, samo čovek koji snagom svog duha može da izdrži sopstvene preobražaje, koji se slažu sa Višom Istinom.

..."jasno mi je da ne postoji ništa
van mene
ili u prošlom
sve gradim u momentu....
....i lomim stepenike
u ambise nikom upučene
a ambisi su odabir Etike
i njoj suprotstavljene Estetike"...
Bespoštedna borba Višeg i Nižeg Bića u čoveku stvara pogled kojim se pročišćava Svest, koja će zasijati novim sjajem sagledavajući suštinu postojanja ovog momenta, jasnoćom pogleda stiglog iz poznavanja sebe.

Visokim i dubokim koracima "da me i sopstveni bat koraka teško prati", Faraonn, ukrašen jasnim crnim štraftama na osnovi žutoj tigrovog krzna, užarenim pogledom tigra posmatra sutrašnji dan, osmehne se njegovom glumištu i
...."kao usamljena ruža
na šumskom bunjištu
sjednem u snu tome
ne smetam nikome"....
Kada Faraonn ukloni nepoželjno u sebi, on stvara prostor za ono što želi.
Na pravom Putu sve zauzima svoja prava mesta.

..."u snu tome
držim sebe
toliko dugo
da ga opet sanjam
ispunim sebe
i počnem snovati
POSTOJANJE SVOJE
SA SOBOM
ALI DRUGO"..
Faraonn, Veliki čovek, poseduje svoju unutrašnju istinu i snagu, koje mu omogućavaju da jasne crne pruge tigra postanu vidljive i razumljive za svakoga. Užarenim očima može videti malog čoveka koji se linja u licu....

Faraonn, pesnik snažne osećajnosti, stihovima prodire i u zemaljsko i u nebesko, pa osobenost njegove umetnosti i njenog bivstva je da predstavlja jedinstvo istine i duha. Stihovima ..."sa sobom ali drugo"... peva o sopstvenom unutarnjem razvoju, izražava svoje više Ja u fizičkom svetu., čime pokazuje obdarenost da potpuno izrazi ono što jeste, da stvara savršeno. Spontanost stihova oblikovanih Faraonnovim unutarnjim istinama, daje zamah putovanju u Faraonnove snove i dovode do ubeđenja da čovek može postojati jednostavan do savršenstva.

Faraonn zna da "služenje drugima" nisu ružne reči. i da je to "služenje" i poklanjanje sebe sam smisao življenja.
Poklanjajući nam svoje stihove, poklanja nam svoju ljubav i talenat, Lepotu, ono što je suštinski važno, a nevidljivo oku. Ono što Jeste duhovna vrednost njegovog Bića, pretvara u Biće stihova, mogućnost u stvarnost. Uči nas da živimo život svesno i da budemo što je moguće bolji.
Faraonn je pesnik koji nas ukrašava svojom unutarnjom lepotom, svojim vatrama i vodama, lepotom smisla življenja, osvešćenog pogleda tigra, ukrašava nas svojim snovima u koje i mi verujemo.
 
...sa visina tibetskih
i kasmirskih padina koje povezuju plet djecji
koja svojom pletnjom
i pletnjom indijskih vrsnjaka
krase glad svjetskih nemani
mijesa se u svjetski bol
zadat svakom
ko iole suosjeca ili bar na trenutke
u sebi ima ceznjivi pogled neimanja
neke majke
bijes nemocnog oca
sto mu kradu i iz dzepa
i sa dlana
njegovo
njegovim namijenjeno...
...i,
kako noc da ne opomene na
Taj svjetski bol ne jednodnevni
nego svakominutni
ako zelimo pripadati Rodu,
koji je htio ljudskim se zvati...
Soradze,
tako objasnjava sebe
obavijena svjezinama Palmira
ali Nemira
Faraonn_ove rijeci
razoblici do skeletnosti
ali ne da sijaju pustinjski
nego,
da se sjecaju vatri
na kojim su gorjele
da se sjete uzdaha i nada
sto ih autor sa usnog praga
isprati...
...tako ih vidje i balonski u zrak posla
Soradze...:hvala:
 
...Sf,
...kratko je samo
ljeto leptirovo
a ruzi si dala krik djetinji
da bi miris njen
onako milo opcinjao
i vaskrsavao u nama
sve sto osjecamo
i voljeli bi osjecati...
Sf...kao i do sada
zna koliko i do kada
traje i lijepo
i dobro...eto tako...:cmok2::hvala:
 

Back
Top