REAGOVANJE

Млада Република Српска
23 h ·

ШТА ЈЕ ТРАЖИО ТО ЈЕ И ДОБИО
ОНО ШТО ЈЕ СИГУРНО, ЈЕСТЕ ДА МУ ЗЕЛЕНАШКЕ КАМАТЕ ГОРЕ НЕЋЕ ТРЕБАТИ.
ПРАВО И ПРАВДА НИСУ ИСТИ ПОЈМОВИ.
" Milan Maksimović (50), kojeg je prema optužnici ubio Radan Vekić (24) iz Prijedora, na ime duga od 900 maraka uzeo mi je oko 10.000 KM zelenaških kamata, rekao je Zoran Vekić u banjalučkom Okružnom sudu.







Za dug od 900 KM zelenaš uzeo 10.000
Milan Maksimović (50), kojeg je prema optužnici ubio Radan Vekić (24) iz Prijedora, na ime duga od 900 maraka uzeo mi je oko 10.000 KM zelenaških kamata, rekao je Zoran Vekić u banjalučkom Okružnom sudu."

rtvbn.com







Ubistvo je ubistvo , a tiranija je tiranija - sveto je pravo čoveka da se brani od tiranije ! Tu nema zbora !
Samo pitanje je kojim metodama i sredstvima izvojevati slobodu !
Ako se sloboda dosegne istim sredstvima i metodama kojima je izgubljena , ili pak gorim - onda je ona s'vremenom gora nego pakao ropstva iz koga se čovek oslobađa !
No bolje je živetu u paklu slobode , nego u bolu tiranije !
Mi imamo nesreću da živimo na prostorima čiji je pravni sistem uspostavljen uzornom pameću ratno profiterskih političara i krimogene zločinačke , novo pečene buržoazije - koja je uspostavila , nad stanovništvom ništačko ponavljačku , kukavnu građansku elitu , kao uzor običnom svetu .
U takvoj sredini , pod takvim okolnostima , PRAVO i njegova PRAVDA su amoralni , neljudski i bestijalni - tako da nema govora o ljudskosti , časti i poštenju , koje sudi u svemu PRAVIČNO !
Proćiće mnogo decenija , pre nego što se na ovim prostorima uspostavi pravni sistem i njegovo pravo , koje je srušeno , razoreno i sproterano sa ovih prostora , osamdesetih godina !
Naravno , taj pravni sistem nije bio idealan , ali za ovaj bio je , i ostao nebeski sistem prava!
On je kriminalce držao po kazamatima ; zelenaški kriminalci bili su istrebljeni , kao pirevina - i mnogo toga bilo je u svojim prostim pojavnim kriminalnim oblicima , na marginama društvenih događanja!
Javni kriminal , strašan , bio je i igranje krajcarica !
 
....nije ti zaključak korektan - bar u odnosu na moj stav.....
...kad kažem "OK" , to je slaganje sa nečim , što ne treba dorađivati , popravljati , rekonstruisati i sl......tako to čuveno "OK" ne mogu da upotrebim za onaj pravni sistem koji je bio pre ovih ratnih orgijanja !......ali upoređujući njega i ovaj današnji , mogu reći da je bio svrsi shodniji , a kad govorimo o zelenaškom kriminalu , bio je predstavnik božanske pravde....danas je zelenaštvo legalizovano i favorizovano , po uzoru na legalnu kocku....otuda i ovo neformalno nabujalo zelenaštvo.....
....no u mnogo čemu ono zakonodavstvo u odnosu na sadašnje je božansko----recimo u ljudskim i radničkim pravima.....

....mnogo puta sam govorio da sloboda ne može da se dosegne metodama i sredstvima sa kojima se zapadne u ropstvo.....pa tako i onaj sistem propao je jer je dosegao istim metodama i sedstvima pod kojima se robovalo......to znači da krvava klasna borba slepim ubijanjima klasnih neprijatelja , kad tad dovešće do novog krvoprolića i razbojništva.....

.....porodica Tadić u predhodnom sistemu obogatila se i dobro živela zahvaljujući toj klasnoj borbi i pravnom sistemu koji je uspostavila ta klasna borba...otac i sin su izveli kontra revoluciju , i počeli da uspostavljaju nov pravni sistem ( po čuvenoj njifovoj filozofiji prava ) koji zagovara vraćanje otetog iz one klasne krvave borbe ( uzgred kroz novu kontra revolucionarnu krvavu borbu )..... u tom novom pravnom sistemu , sin Tadić ima veću imovinu nego otac , a na raspolaganju mu je i veća državna imovina ( kažu trenutno ima na raspolaganju 5-6 automobila državna ).....
....ovaj pravni sistem svojom restitucijom služi da oni koji nisu ni luk jeli , nit mirisali plate dvostruko - kako onima koji su bili opljačkani , tako i ovima koji su pljačkali.....mislim da je ovo belodanost...a to je legalna pljačka nevinih i nejači...državni teror !
 
123loncar;bt296095:
....nije ti zaključak korektan - bar u odnosu na moj stav.....
...kad kažem "OK" , to je slaganje sa nečim , što ne treba dorađivati , popravljati , rekonstruisati i sl......tako to čuveno "OK" ne mogu da upotrebim za onaj pravni sistem koji je bio pre ovih ratnih orgijanja !......ali upoređujući njega i ovaj današnji , mogu reći da je bio svrsi shodniji , a kad govorimo o zelenaškom kriminalu , bio je predstavnik božanske pravde....danas je zelenaštvo legalizovano i favorizovano , po uzoru na legalnu kocku....otuda i ovo neformalno nabujalo zelenaštvo.....
....no u mnogo čemu ono zakonodavstvo u odnosu na sadašnje je božansko----recimo u ljudskim i radničkim pravima.....

....mnogo puta sam govorio da sloboda ne može da se dosegne metodama i sredstvima sa kojima se zapadne u ropstvo.....pa tako i onaj sistem propao je jer je dosegao istim metodama i sedstvima pod kojima se robovalo......to znači da krvava klasna borba slepim ubijanjima klasnih neprijatelja , kad tad dovešće do novog krvoprolića i razbojništva.....

.....porodica Tadić u predhodnom sistemu obogatila se i dobro živela zahvaljujući toj klasnoj borbi i pravnom sistemu koji je uspostavila ta klasna borba...otac i sin su izveli kontra revoluciju , i počeli da uspostavljaju nov pravni sistem ( po čuvenoj njifovoj filozofiji prava ) koji zagovara vraćanje otetog iz one klasne krvave borbe ( uzgred kroz novu kontra revolucionarnu krvavu borbu )..... u tom novom pravnom sistemu , sin Tadić ima veću imovinu nego otac , a na raspolaganju mu je i veća državna imovina ( kažu trenutno ima na raspolaganju 5-6 automobila državna ).....
....ovaj pravni sistem svojom restitucijom služi da oni koji nisu ni luk jeli , nit mirisali plate dvostruko - kako onima koji su bili opljačkani , tako i ovima koji su pljačkali.....mislim da je ovo belodanost...a to je legalna pljačka nevinih i nejači...državni teror !
Ok !:lol:
 

Back
Top