Jedan lament nad prolaznošću

Pogledajte prilog 412004

Prvi poljubac će brzo proći. U srednju školu ćeš krenuti prerano. Prvi seks će biti prekratak. Tu knjigu ćeš želeti da pročitaš još milion puta. Za svaki ispit će ti faliti još jedan dan. Prebrzo ćeš odrasti. Prekratko ćeš biti zaljubljen. Neki će otići bez ideje koliko si ih voleo. To jutro će prerano svanuti. I nećeš imati dovoljno vremena da shvatiš da je vremena bilo sasvim dovoljno.
 
Mi nismo ni svesni,jer ne zelimo da to budemo,da ne bi shvatili svu tragiku,brze prolaznosti zivota.Sva ta razdoblja,odrastanje,devojastvo,momastvo,

srednje doba,i konacno starost,sve to proleti,kao kada putujemo vozom,i gledamo kroz prozor,kako ispred nasih ociju,prolecu bandere,postaljene

pored pruge...
 
Moja baba koja je zivjela 87 godina mi je kazala:"Sine,nije dobro da covjek zivi dugo.Pomru mu svi vrsnjaci i posle nekog vremena vise nikom ni tvoja iskustva i sjecanja nisu zanimljiva"......

Da li je Jesenjin kao i Njegos zalio za necim? Mislim da i nisu......
 
Ima jedna interesantna cinjenica.Samo mi "obicni" ljudi,svesni smo brze prolaznosti ljudskog zivota.Oni,koji su se na razne nacine,cesto i vrlo
necasne.domogli visokih polozaja u drustvu,a narocito u politici,oni zive u jednom laznom uverenju,da su nezamenljivi,da su jednom recju,BESMRTNI.
Ne mogu,a da ne pomenem ljude,koji su se pomocu politike,domogli visokih polozaja,kako se grcevito bore,da i u poznim godinama,zadrze sve
svoje pozicije.Ti ljudi su uvereni,da bi bez njih svet propao,da su oni ti,oko kojih se sudbina jednog naroda krece i okrece.A kada bi se iskreno i
posteno,pogledali u ogledalo,tu "napravu",koja ne ume da laze,videli bi svoje bedno lice,svoje uvelo telo,koje vapije da negde bude smesteno,
u neki kutak..gde vlada vecni mir i tisina...
 

Back
Top