NATALIJINA RAMONDA!

13BVDhj.png



"Natalijina ramonda (Ramonda nathalie) je biljka čija je simbolika višestruka
za srpski narod. Poznata i kao cvet feniks jer i kada se potpuno osuši
ako se malo zalije, može da oživi, baš kao što je iz pepela vaskrsla i srpska vojska
u Prvom svetskom ratu.

Cvet koji je živ i kada je na oko mrtav je dobio ime po jednoj od
najlepših srpskih kraljica Nataliji Obrenović i opstaje na našim
prostorima već milionima godina.

Raste na istoku Srbije i na planini Kajmačalan čiji je najviši
vrh Sveti Ilija, na kome je srpska vojska, pod komandom
vojvode Živojina Mišića, vodila žestoke borbe tokom stvaranja
preduslova za proboj Solunskog fronta, protiv Bugara,
u Prvom svetskom ratu."

Bedž koji bi trebalo da nosimo danas predstavlja kombinaciju
legendarnog Ordena albanske spomenice i Natalijine ramonde.


VKlbchZ.png
 
Lepo si nas ovim podsetio na stradanja i nadanja naša ali i na to da treba da razmislimo koliko smo naivni bili i da greške sagledamo i priznamo da ih ne bi ponovili pre nego što budemo sasvim nestali a na tom smo putu menščini.Ali život je pun iznenadjenja pa red je da i nas iznenadi novom šansom ako se prizovemo pameti i budemo znali da je iskoristimo.A mi se taman pripremili da se utopimo u novi svetski poredak a izgleda da ćemo ipak morati da se ponovo za sebe borimo,tako da je ovo tvoje podsećanje i lepo i potrebno:ok::think:
 
Treba da rađamo djecu, mnogo djece, i da ih učimo da budu neprikosnoveni gospodari svojih života a ne nekakvi borci za slobodu, stradalnici na golgotama i štitovi drugih naroda. Onaj koji se stalno bori za slobodu i 'svoju zemlju' niti ima slobodu niti je gospodar svog doma. Stradanja i žrtve ne dolaze onome koji ih u svom duhu ne traži. Nadanja su laži. To je sve ono što želimo a nismo spremni prihvatiti.

Gledajući naše pretke i njihova stradanja i mi se s njima poistovjećujemo... i mi bi smo (nesvjesno) da kao i oni budemo heroji... a oni bi, da sada mogu (a i da su svjesni), radije zaboravili sve i počeli sve iz početka. Taj početak bi morao biti u totalnoj slobodi. Sloboda se ne može izvojevati, nikada nije, ali zato ona je dostupna svima koji su je svjesni u svom duhu. Žalosno je gledati unazad i vidjeti kolone stradalnika kako koračaju u bescilje u nadi da će konačno pronaći taj tako željeni cilj. Za žaljenje su naši preci a i mi ćemo biti ukoliko se ne probudimo iz tog bunila... Naši su se preci ponosili svojim ratničkim duhom... i zato su im ratovi uvijek bili nuđeni...

U ovom univerzumu sve podliježe balansu. Ako nastavimo sebe doživljavati žrtvom... univerzum će nam uvijek dovoditi nove tiranine. Tiranin je uvijek kontra-balans žrtvi i obrnuto. Promijenimo realnost SADA, počnimo se doživljavati slobodnima, gospodarima sopstvene sudbine, u totalnom i istinskom duhovnom Miru i blagostanju... i svjetovni mir i blagostanje će da proslijedi. Onaj koji u duhu nema neprijatelja ne može ga imati ni na Zemlji. Onaj koji se u duhu doživljava kompletnim bit' će kompletan i u Svijetu. Rađajmo djecu... volimo i bit' ćemo voljeni... Ljubav je odgovor svim patnjama... Svijet je odraz u ogledalu.
 
zxy;bt296010:
Lepo si nas ovim podsetio na stradanja i nadanja naša ali i na to da treba da razmislimo koliko smo naivni bili i da greške sagledamo i priznamo da ih ne bi ponovili pre nego što budemo sasvim nestali a na tom smo putu menščini.Ali život je pun iznenadjenja pa red je da i nas iznenadi novom šansom ako se prizovemo pameti i budemo znali da je iskoristimo.A mi se taman pripremili da se utopimo u novi svetski poredak a izgleda da ćemo ipak morati da se ponovo za sebe borimo,tako da je ovo tvoje podsećanje i lepo i potrebno:ok::think:

Znas kako peva moja komsinica Dana:

"Gresila sam i gresicu,
gresila sam i opet cu"

Tesko da mozemo mi bilo sta da iskoristimo.
Citam razne komentare na Twitteru pa se cesto
prekrstim i kazem sam sebi...dobro da nas ima
i ovoliko kad imamo ovoliko luidaka.Ne treba niko
da nas poubija,poubijacemo se medjusobno.
 
JA KOJI JESAM - danas 15:15

Treba da rađamo djecu, mnogo djece, i da ih učimo da budu neprikosnoveni gospodari svojih života a ne nekakvi borci za slobodu

Gledam malo ovih dana kako javljaju na TV-u
da se radja vise dece nego ranijih godina.
Pozdravljam,treba jos vise.

Ali po nekad bacim oko na ovaj jadni RTS.
Oni otvaraju jutarnji program informacijom
koliko je predhodni dan izgubilo ljudi zivot
na putevima ili rascopalo glave sekirama
jedni drugima,kao da nam uzimaju mustuluk.
Svaki put kazem da onog
Dragana Bujosevica treba skinuti sa cela
te televizije sto pre.Jutros doveli onog
ambasadora iz EU sto mu ne dadose pre neki
dan da prica i umesto da ga nesto pametno
pitaju oni otprilike traze od njega da vrsi
pritisak na Vladu da im obezbedi stabilno
finansiranje.E, ne treba im dati ni dinar.Napunili
zgradu sa sisatim voditeljkama i nekim olinjalim
Sarenicama a hoce pare.Ako je nekom do sisa
onda na Heppy gledajte rijalitije,jesu dno dna
al su puni golih sisa i g*uzica i to bespatno...
 
Poslednja izmena:
SibirskiTigar;bt296017:
Znas kako peva moja komsinica Dana:

"Gresila sam i gresicu,
gresila sam i opet cu"

Tesko da mozemo mi bilo sta da iskoristimo.
Citam razne komentare na Twitteru pa se cesto
prekrstim i kazem sam sebi...dobro da nas ima
i ovoliko kad imamo ovoliko luidaka.Ne treba niko
da nas poubija,poubijacemo se medjusobno.
E to isto mislim i ja :DDa nema neta i komentara ne bih ni znao koliko i kakvih nas sve ima mada moj omiljeni filozof A.Š. i kaže da je veća razlika izmedju ljudi medjusobno nego izmedju ljudi i životinja generalno.Pa sad vidi zašto je demokratija tako poželjna ,to " prebrajanje noseva" kao kaže Volter,em zabavno em uspešno za onog ko broji i vlada.A mi ...to je posebna priča,priča plus...:hahaha:
 
Samson Černov, ruski novinar i fotoreporter, dopisnik listova “Novoja vremja” i “Ruskoje slovo”, ovekovečio je srpskog vojnika Dragutina Matića pred povlačenje naše vojske preko Albanije, i ta fotografija je obišla čitav svet, a ovom ratniku donela večnu slavu.

Moj komentar. * Pogledati taj zamisljeni pogled Dragutinov u daljinu.
Tamo odakle krece tudjinska horda na njega i sve sto je njemu sveto .
 
zxy;bt296033:
E to isto mislim i ja :DDa nema neta i komentara ne bih ni znao koliko i kakvih nas sve ima mada moj omiljeni filozof A.Š. i kaže da je veća razlika izmedju ljudi medjusobno nego izmedju ljudi i životinja generalno.Pa sad vidi zašto je demokratija tako poželjna ,to " prebrajanje noseva" kao kaže Volter,em zabavno em uspešno za onog ko broji i vlada.A mi ...to je posebna priča,priča plus...:hahaha:

Tvoj omiljeni Šopenhauer kaže:

"Sudbina meša karte, a mi igramo."

Meni je isto ovo rekla baba Dostana dok mi je "bacala pasulj" :D
 
duska.vodolija;bt296035:
Samson Černov, ruski novinar i fotoreporter, dopisnik listova “Novoja vremja” i “Ruskoje slovo”, ovekovečio je srpskog vojnika Dragutina Matića pred povlačenje naše vojske preko Albanije, i ta fotografija je obišla čitav svet, a ovom ratniku donela večnu slavu.

Moj komentar. * Pogledati taj zamisljeni pogled Dragutinov u daljinu.
Tamo odakle krece tudjinska horda na njega i sve sto je njemu sveto .

Obisla svet sigurno jeste al do nasih mozgova nista nije doprlo.
Pogledaj na sta jos uvek lici kuca Dragutina Matica za koju svaka nova
vlast obecava da ce je renovirati i od nje napraviti muzej

Kuca-cuvenog-vojnika-postaje-muzej.jpg


Video to moze bolje da docara kao i jos jedno obecanje,ali zapamtio
sam odavno onu nasu: "Znam ja nas 'ebo ja nas"

 
...čudan je taj naš patriotizam , koji je ovekovečen tim I s. ratom.....u mesecu pred njegov početak , bilo je patriota koje je predvodila kraljevska kuća sa vladom , narodnim poslanicima i elitom državnom i prestonom , koja je patriotizam videla u spašavanju njihovih glava i imovine , pa su se iselili u nišku i kragujevačku nahiju da odatle rukovode državom i sve izvesnijim ratom....sa druge strane , bilo je patriota koji su smatrali da treba sve svoje da napuste i stanu sa puškom u ruci na granicu , branik domovine i ako treba golim telom zaustave horde razbojničeke , te civilizovane bečke verope koja je bila namerna da u čelik okupa to pogano srpstvo....ostaće zabeleženo u retkim knjigama , pa i novinama , ova belodana istina o čudima našeg patriotizma.....
.....da veliko je to čudo naš patriotizam , naročito kad veličamo ove prve patriote koje srpstvo brani u bežaniji , otimačini i daprostite u kukavičkom k+určenju preživelog izdajnika , a zaboravljamo ono srpstvo , koje je na branicima otadžbine palo za njenu slobodu...a o belodana istima ove tvrdnje stoji , što današnje patriote ni neznaju da je PRVA ŽRTVA tog rata bio DUŠAN I. ĐONOVIĆ , SAVAMALSKI DOBROVOLJAC !.....tinejdjer , đak uz težak rad , dobrovoljac , uostalom kao i mnogi koji su ostali da brane prestonicu , a za čiji pogibelj nezna se ni ovoliko !

Čitulja kao dokaz da je živeo

Dušan I. Đonović nije bio ni heroj ni slavna ličnost. Istorija nije zabeležila njegov opis, pa danas ni ne znamo kako je izgledao. Da je jednom živeo, učio, imao snove i nadanja, saznajemo iz onovremene Politike koja je objavila ovu umrlicu:

17897-umrlica-280x425.JPG


Dušan Đonović
- Prva žrtva u našem velikom ratu -
„Večeras, oko ponoći, navršiće se osam dana kako su prvi austrijski meci nadrli na našu zemlju i od kako je počeo veliki rat za slobodu i nezavisnost Srpskog Naroda.
U toj znamenitoj noći kao prva žrtva pao je mladi dobrovoljac Dušan Đonović, činovnik Železničke direkcije i četnik u četi vojvode Jovana Babunskog.
Dušan Đonović, primorac po rođenju, brat Jovana Đonovića, koji se istakao u crnogorskom omladinskom pokretu. Čim je Austrija nagovestila rat, Dušan Đonović je prihvatio pušku i stupio u dobrovoljce. On je znao da se za istu stvar Srpski Narod na celom svome prostranstvu pao je pogođen austrijskim metkom na obali Save, braneći slobodu Beograda, onako isto slatko kao da su ga izrešetali kuršumi pod Lovćenom.
Bog da prosti njegovu Junačku dušu!”

(Čitulja Dušana Đonovića, Politika, 4. avgust/22.jul 1914.)

http://www.dnevno.rs/istorijski-zab...istorije/64701/prva-zrtva-prvog-svetskog-rata

Možda i zbog ovih Đonovića koja je iznedrila Savamala , tokom duge istorije svog postojanja i srpskih ratovanja , mora biti zbrisana sa lica zemlje , da se utre leglo takvom patriotizmu , koji ne trpi zlotvorske čizme bilo čije , pa makar one govorile i srpskim čudnim jezikom prepunog infinitiva ! I kad govorim o tom ratničkom jeziku , pa i učestvonjem nekakvog srpskog jezika punog infinitiva u tom ratničkom okupatorskom poduhvatu , koji je počinio prve genocidne radnje u istoriji čovečanstva na teritoriji ondašnje srpske kraljevine , o čemu je izveštavao svetsku javnost A. Rajs - može se mnogo pročitati u bečkom vojnom arhivu ! Danas taj jezik , svojim patriotizmom , u nastojanju evropskog istorijskog revizionizma , ne propušta priliku da se hvali pogibijom ovih savamalskih đonovića , i mnogih drugih srbijanaca , kako ih on imenuje , iako su mu drdovi nosili plave uniforme.......rečemi jedan potomak tih patriotskih predaka koji su nosili plave uniforme : veljo , da moji ne pobiše vaše u tim ratovanjima , vi nebi imali čime da se falite i junačite - oni su junaci u vašim očima , zahvaljujući mojim precima....Veliki je Judin poljubac !
 

Back
Top