PRESS

Čitam , bio tamo neki "press" na kome naš vrli predsednik AV ima izuzetno važan monolog - ne samo za tu publuku , već za svu populaciju koja radi i živi od svog nadničarskog rada u pampers pelenama . Za ove pelene , ovi naši uniformisani fikusi ništa ne besede , ćute njihovi sindikati - a sve da ih i nose , nije lepo da se o tome priča . Pa to su naši branitelji ! Ono , nisu nas odbranili od ratno političkih profitera ; pa , ruku na srce , nisu nas odbranili od lagodnog i ekskluzivnog života kome su se odali ratni zločinci i crkveni velikodostojnici - ovi nas stvarno deru ; pa nas nisu odbranili od lažnih doktoranata i privatizacionih upravitelja ......od mnogog zla nas nisu odbarnili , da ne nabrajamo sve , ali mislim da će blagovremeno da nas odbrane od nas samih , kad počenemo dušmanski i razbojnički da iskačemo iz svojih koža !
A žašto ? Mislim zašto ćemo iskakati iz svojih koža !? E , to zna MMF , ali mudro i perfidno ćute !
Da se vratim tom čuvenom PRESS , za mene važnom pitanju ! Pa ovako snalažljiv a neuk , zgrabim tastaturu i na net . Guglam googlov prevodilac . A i on mi neka faca , izgugla mi :




Преводи за „press“



глагол

притиснути

press, push, depress, step on, jam


пресовати
press, calender


испеглати
iron, press


пеглати
iron, press


сабити
compress, condense, pack, press, impact


стегнути
tighten, constrict, clench, clasp, compress, press

стезати
tighten, pinch, clench, press, compress, constrict


наваљивати
insist, press, importune

именица

штампа
print, press, imprint

преса
press

пресинг



press



Gledam ovo , jes da je AV bosanac , a kako vele , ovi elitni intelektualci : svi smo mi bosanci , samo su neki manje bosi od ovih što su bosi dibidus . Pa verovatno bosanci misle da su oni kao manje bosi , pravi srbi , a ovi što su dibidus bosi da su srbijanci - jer su prošli kroz trnje , pa su nadrljali ka indijanci kad su ih milosrdno okupirali amerikanci . Onda i ovi prevodi su adekvatni , mislim stvarno nešto u životu steže me , pritiska , pegla pod nekakvu presu , pritiska - bože me oprosti kao u onoj pesmi : legnala mi šar planina ; samo što je pustinja legla na mene , ko dušman na slaba čoveka . Rekao bif da u tom strašnom pritisnutom i stsnutom stanju , ima ovaj MMF prljave ruke . Da , sumnjive su to face , silničke - mnim istrebićeme milosrdno kao teksaške indijance !
Pa dobro , tako mi i treba , kad nisam srbin već sam srbijanac ! No šta to pritiska , pegla , presuje , sabija ovog našeg dičnog AV-a ! Pa on je bosanac , punokrvni - ono rvati se džaba preko predačkog porekla uguravaju u njegov DNK , grebu se . On čovek zna šta je , ko je i kakav je ! naročito posle reciklažnog stiroporisanja ! Dakle , kakav to jad njemu stvara život i tera ga na taj PRESS !
Sreća moja dođe niotkud , pravo iz bulevarskih žutara !
Naime , MMF neda povećanja primanja , već traži da se i smanje , a naša srbenda AV , gologrud , sam samcijat , bez ijednog fikusa , brani sirotinju raju od zuluma dušmanskog ! Ej ljudi , udario AV na silnike , kao nekad crni na turke ! Koja junačina !
Ma sila je to , plašim se da ne zaždi kao crni u rusiju po pomoć . Velike su naše patriote tim potevima po pmoć odlazili , samo pomoći blagovremene niotkud - pravovremene . Ruse kad uvati zmski san , k'o mečke - spavaju dubokim snom po nekoliko decenija . Pa kad se probude , onako bunovni neispavani kad jurnu na naše neprijatelje , združeno sa našim snagama - posle takvog nekakvog oslobođenja ostano tma i tušta masovnih grobnica !
Pa se nešto mislim , možda bolje ovoj sili od MMF-a i štogod popusti , nego da se traži pomoć , kao što je nekođ crni tražio - mnim stradaće nam daleki budući potomci , kao što bi i sa oslobođenjem u zadnjem svetskom ratu !
A bogumi , mnogi je naš patrita u ovom veku , zaždio po pomoć u bratsku nam rusiju , od silnika koji nas pritiskaju , peglaju i budi bog snama ne rade . Pa nešto velim , dok ne prođe ta silnička kriza , dal je MMF , EU ; NATO ili bilo šta , nek se ne vraćaju i nek ne čačkaju rusku mečku dok spava !
Neka spava , spava - spava , manje će nas boleti glava !
 
Dva promila, druže


http://www.danas.rs/dijalog.46.html?news_id=330488&title=Dva+promila,+druže


Sve mi nešto kaže , da su ovo amnezioni baloni , koje razvejava bulevarsko novinarstvo - a koje su svojevremeno do perfekcije , Dražini jagančari , razvili i kao doktrinu plasirali !
Oću reći , treba nešto da zaboravimo , pa nas zamlaćuju i zamajavaju , da se nekakvim glupostima zabavljamo - jerbo , u nas : sve što je laž veća , očiglednija i bezočnija , sve je patriotski prijemčija i naoko sa političkih tribina istinitija , pa tako biva i sa zakonskim rešenjima , sve što su gluplja , sve su novinarskom komentatorluku prijemčivija i talambusnija !
Pomisliće neko , pa nisu novindžije tako neuke i tupoumne , da nasedaju na takve "BEOGRADSKE PATKE" i komunjarske propagandne balone !?
Ma taman posla , pre da su političko pedagoško zaštinički nastrojeni - rekao bih roditeljsko zaštitnički !
Da , zaštitnički su nekako odnose prema svima nama , jer nije lepo da se razotkrije stvar , da živimo na lažnim obećanjima i umišljenim dostignućima ! Pa da , zaista nije lepo skontati da je sve laž , opsena , imitacija ! A nije lepo da onaj koji nas laže i lažima hipnotiše , zna da mi sve to znamo !
Zaista ! Ne samo politički , već i svakako to nije pristojno - zato se ovoliko vasceli svet medijski trudi i upinje se u ovoj stvari !

Dva promila , druže - oko novčanika ne spašava te uže !
 

Back
Top