Imitacija života !

Da , stara dobra kinematografija obradila je ovu temu , na američki način ! Možda se tamo , prvo , život izmetnuo u imitaciju , ili su ameri bili ti , kao mnogo puta dosad , koji sve sagledavaju iz raznoraznih uglova , kako bi se približili istini . Sa takvom osobinom , može se reći da nemaju tabu tema o bilo čemu , pa i o sopstvenom životu ! Ako se zanemari malo propaganda o amerikancima koji nemaju rasnih i klasnih problema , onda je moguće film gledati iz ugla koji mu daje sam naslov !
" У том филму главни лик, који тумачи Лана Тарнер, због каријере глумице занемарује ћерку, па због тога за кућну помоћницу узима црнкињу, која временом постаје део њене породице. Обема женама, међутим, проблеме стварају њихове ћерке. Једна се заљубљује у мајчиног момка, а друга, црнкињино дете, због свог необично светлог тена покушава да се представи као белкиња и одриче се сопствене мајке.
Сирк развија све болне теме у вези с америчким друштвом тог доба, сабране у самом наслову дела. Сви ликови, на неки начин, имитирају живот; све је саздано на лажи. Имитација, на тај начин, постаје парадигма америчког начина живота, па ова срцепарајућа мелодрама представља једну од најјачих критика Америке насталих у за уметнике веома опасном времену Макартијевог лова на вештице. "

http://www.politika.rs/scc/clanak/365610/Pogledi/Imitacija-zivota

Imitation-of-Life-8a766769.jpg


U kojoj meri su naši životi sazdani na lažima , lažnim vrednostima i bezumnom ništavilu determiniše naša elita , naročito elita koja je na vlasti u svim društvenim segmentima !

Oni koji su stigli dovde pročitavši i Markovićevu kolumnu , ako su raspoloženi , mogu ovaj film da pogledaju na ovoj adresi :

http://www.tapemovie.com/videos/imitation-of-life-imitacija-zivota-1959/

A oni koji ne vole kinoteku , neka pogledaju na pinkovizovanim kanalima , kako prvi međ jednakima imitira časnog , poštenog , mudrog , čovekoljubivog patriotu , koji je rešen da nas spase u svakom pogledu , naročito u duhovnom...pa zaista , olenjili smo se , kako reče pre neku nedelju , verovatno sledeći duhovnost velimirovića - odajemo se životu , hoćemo dugovečnost ugodnog života , pa smo tako prestali da punimo nebesnu srbijicu . E vala neće moći , ako treba i na silu ćemo da se provrednimo i odamo patriotskom žrtvovanju i punjenju nebesne srbijice ! Pa da , svojevremeno je taj naš prvi međ jednakima govorio : gde su srpski grobovi , tamo su i srpske zemlje - tu je i srbsko nebo - pa da !
 
Ha ha, aj da se zezamo, mi kao nebeski narod sve vidimo i sve zanmo, a nikako da dokučimo osnovu, idi begaj brate Lončar, baš si našao šta ćeš da nam prezentuješ da bismo se osećali gore no što nam je, baš taj film, haha, i baš TAJ lik,idi begaj, baš si zabrazdio, zaista misliš da u OVOM SELU, sve ide ka tome da "selo gori a baba se češlja", ne bih da verujem u to, kad - tad ćemo se probuditi, dal' će biti na vreme ili kasno, pa ******, biće jednom zaista.
 
Mogao sam da napišem nešto i o "IMITACIJI PATRIOTIZMA" koju čitamo svaki dan ili gledamo u svakominutnim TV političkim magazinima....mislim da ovo nije neubičajena stvar kojom smo svakodnevno bombardovani :

"Komentar premijera Aleksandra Vučića da žene za rađanje jednog deteta dobiju 4.500 dinara, a za rađanje drugog 11.000 i da onda ne moraju da rade, jer već imaju jedan minimalac u džepu, izazvao je pravu buru na društvenim mrežama."

No odlučio sam se za ovaj film , jer ga preporučuje i majstor svog zanata , čovek koji razlikuje umetnost od šunda , pa razlikuje umetnika od imitatora - plagijatora . Zato on kaže i ovo :
" Посебну причу преставља вођа нације. Ту је реч, рекао бих, о имитацији самог себе. Он, који је већ прошао једну имитаторску школу и полагао дипломски на тему „Мој идол Војислав Шешељ”, окренуо се за 180 степени и решио да постане неко други, сасвим различит од оног Александра Вучића из времена кад је бити радикал значило држати нож у зубима. Сад је преко ноћи требало да постане јагње. Али, како да то постигне без дана глумачке школе?
Уз помоћ маркетиншке агенције, којој је посао да било кога доведе на власт, он је измислио нови лик борца за демократију, толеранцију и остале европске вредности. Али, оно што му је недостајало, а потребно је сваком глумцу кад се уживљава у нови лик, била је биографија личности у коју је требало ускочити. Ту је пред собом имао празан лист папира. Онда је посегнуо за брзим решењем – имитацијом. Почео је да имитира новог Вучића, измишљеног. "
 
Pa ja ne vidim,da je to neko zlo,ako neko ko je nekada bio (kako Loncar kaze los) dozivi inicijaciju,i postane neko drugi.Kada kazem drugi,mislim
postaao je bolji,razmislio je o svemu,i resio da se popravi,da postane dobar human covek.Ja tu promenu,koja se desila kod G.A.Vucica,vidim samo
kao novi kvalitet njegove licnosti.Poznato je svakome,mislim na one koji su proucavali Bibliju,da je Isus Hristos,imao dvanaest odanih ucenika,ili
kako su nazvani Apostoli.To su ljudi,koji su sirili Hristovo ucenje.Zahvaljujuci bas njima,to njegovo ucenje-Hriscanstvo.odrzalo se preko dve hiljade godina,i trajace vecno,dok ljudski rod postoji.A ko su bili ti Apostoli Isusovi,pre nego sto su primili njegovo ucenje o novoj veri -Hriscanstvu.To su
bili ljudi,"od zla oca i gore majke".Bili su ljudi sa dna drustva.Zahvaljuci Hristovom ucenju,oni su postali potpuno frugi ljudi.Ljudi puni svih moralnih vrlina.Mi se danas,molimo pred ikonama tih istih Apostola,koji su potpuno promenili svoj nacin misljenja.E,pa ako su oni postali to sto jesu,zahvaljujuci promeni svog misljenja i ponasanja,zasto Loncar zamera A.Vucicu,sto se promenio i to,na bolje.Ja mogu samo da kazem:Svaka
cast Vucicu,sto se promenio,i sto je sam priznao,da se stidi sta je govorio i mislio pre petnaestak godina.Onaj ko se promeni,i prizna da je gresio
zasluzuje sve pohvale.Bravo za A.Vucica,bravo za svakoga ko prizna da je gresio,i ko uspe da se popravi.To nije poraz,to je pobeda jednog
coveka,koji je uspeo da pobedi onog nekadasnjeg i postane primer za ugled,generacima koje dolaze.!!!
 
....veliš Lorde , velika je stvar posipanje pepelom - kao ono , kad se đavo dobrano pospe pepelom , onako baš dobro , postane anđeo - jeli.....kao recimo , uzmeš zlato pa ga uvaljaš dobro u blato i ono izgubi svu svoju vrednost....ili kao uzmeš blato , onako baš pozamašno , pa ga opereš u sto voda i dobiješ zlato !....

.....Papa Aleksandar VI prodavao je oprost , čak i bez onih čuvenih 10 oče naš , bez ikakvog pokajanja , klečenja na pasulju i tako to....kažu da je to bio neviđeni biznis....velike ubice ( oco i brato ubice - jerbo tad kad ubiješ slugu , roba i sl. nije smatrano za zločin , već se kvalifikovalo kao dobro delo : raba božijeg si učinio žrtvom i obezbedio mu njegovim žrtvovanjem nebsko rajsko mesto , a pritom oslobodio si ga zemaljskih nadčovečanskih muka ), suvim zlatom , merljivim tonama , kupovali su oprost papin.....taj biznis se proširio , pa se kupovao oprost unapred....generacije papa bavile se tim biznisom....bio je to evropski rasprostranjem posao.....svaka regija je imala svog papskog predstavnika - izaslanika.....
......i sad se koristi ista tehnika....samo su taj biznis papski preuzeli politički moćnici....kupuju oprost aktuelni politčari majmunskih državica....pospu se lečke pepelom , pa ga izaslanik pohvali , a on smanji plate , penzije - podigne poreze i ostale razreze / naročito kamate i kamatne marifetluke .......isput u bescenje rasproda majmunsko ostrvo i stvar rešena !
....no dobro , sila boga ne moli - no šta očekuje ova rulja podanička....kakvu fajdu ima od kupovine oprosta , pa ga tolko fali i uzdiže.....što se rulja gura pred božija vrata !?....što je svetina toksična , eksplozivno zapaljiva , kao prašina od osiromašenog uranijama...što se posipa takvom prašinom , kad ovaj pepeo oprosnički nije njoj namenjen !
 
Film , tematski je izabrao kolmunista Goran Marković - filmski delatnik , koji je stvar medijski , kako se to kaže - učinio aktuelnom i na neki način pokrenuo nas na razmišljanje . Ja saosećam stvar , onako kako je Goran u kolumni nama prezentira , a dodatno imam svojih razloga , ličnih , što film preporučujem - naravno , mislim da iz razmatranja filma treba izbaciti sve elemente američke propagande ( recimo raskoš i dnevno politčki značaj koji ima uz obezbeđenje , sahrana jedne crnačke služavke - toga nema ni u hipnozi , a taman u americi iz vremena kad su kumunisti javno "spaljivani sa crncima " na gradskim trgovima )....fokusirati se na ideju o imitaciji , gde može i ova propagandna hiperbola o crnačkoj sahrani u filmu , nekako ugura !

Konačno ja mislim da slučajni događaji u kosmosu ne postoje , pa onda ih nema ni kod ljudi ! Mogu nešto da učinim iz neznanja , nemarnosti , gluposti , zlobe ili sa dobrim namerama - ne samo ja , već bilo ko , ali slučajnog delovanja nema !

Evo sa namerom preporučujem da se pogleda i ovaj prodajni oglas danas objavljen , uzgred i on je IMITACIJA ! Naime , naše novine , današnje , donele su vest , da neki nezadovoljni junak sa juga , preko oglasa prodaje predsednika vlade :

< Filip Ljubičić iz Kosovske Mitrovice oglasio je na prodaju premijera Srbije Aleksandra Vučića pod oznakom "neispravno ili oštećeno". >

oglas-premijer.jpg

http://novaborba.rs/srbija/vucic-zavrsio-u-oglasu-na-prodaju-dao-premijera

No ideja o prodaji nije unikata , umetničkim jezikom rečeno , čist je plagijat - naše visokoumno mudro resavljnje ! No dobro , takvi smo - volimo da se kitimo tuđim perjem ! A da je tako , evo i dokaza :

> „Beskorisni pakistanski premijer Navaz Šarif na prodaju“, naveo je korisnik popularnog sajta za kupovinu preko interneta, opisujući Šarifa kao „novog sa defektima“.
„Nije u radnom stanju. Nije nikada radio. Imao je manjkavosti i bio je kvaran od rođenja. Takva je čitava serija ovog proizvoda i njegova porodica je genetski manjkava i korumpirana, uzmite je i oslobodite nas ove bolesti“
<
http://www.rts.rs/page/magazine/sr/...ni-premijer-stavljen-na-prodaju-na-ibeju.html

Oglas je objavljen proletos , pola godine pre ovog , da kažem , našeg južnjaka - ali nije poenta u tome , poenta je u obrazloženju oglasa i u imenima država oglasivača .....kužite stari moji : pakistan & srbija . Naravno ovde ZAISTA nema slučajnosti !
 
...da dodam u vezi početne cene 666.....

" Ovdje je mudrost. Ko ima um neka izračuna broj zvijeri: jer je broj čovjekov i broj njezin šest stotina i šezdeset i šest. " (Otkrivenje 13:18)

....sudbinu ovom broju zapečatio je ovaj biblijski tekst...posle su nekako teolozi dokučili da je 666 broj nesavršenog čoveka , a da je stanin broj 999....




Današnja nauka otkrila je da ugljenik C-12, sa 6 protona i 6 neutrona u jezgru, okruženi sa 6 elektrona. ( 666) je sastavni nezaobilazni deo organskih molekula , pa samim tim i svake ćelije od takozvanog DNK do svih ćelija našeg tela.....oću reći ima logike da je taj broj 666 , zapravo čovečiji broj !

...sad što su mnogi nesavršeni međ nama , to ne ustanovljava krivnju ovog broja preko C-12 , jer je on neizostavan graditelj i savršenih ljudi...a nađe se i po neki takav međ nama - nađe se ....rađaju majke i takve !
 
Kažu upućeni , na današnji dan , prestoni grad oslobođen je od okupacionih snaga ! Za oslobođenje moramo biti zahvalni crvenoj armiji i partizanima ! NEMA VIŠE OKUPACIJE , narodno slavlje i dan dani traje !
No , vremena su teška , pa su i viđenja drugojačija , kako slobode , tako i života ! Dok će zvaničnici slaviti sa rusima i naslednicima ********* oslobođenje , mnogi će pognute glave , odneti cveće na neobeležena mesta masovnih grobnica , kojih ima u nas kao pečurki posle kiše - koje je to oslobođenje donelo u svoj toj svojoj slobodi ! Treći pak , naizgled pragmatičniji , odmahnuće rukom na sve ove važne stvari , priznavajući i poštujući životnu realnost !
A ona , ubija svojom istinom !
Istina je surovija od tiranije , pokadkad , pa kaže da sloboda izvojevana na leševima crveno armejaca , partizana , a nakon toga i na pogibelji stostruko većoj civila , zapravo i nije neka sloboda , jer je drugosvetska okupacija promenila lice , garderobu - pa koliko juče se našminkala i nazvala MMF . Da poštovani čitaoci ! Finansijska okupacija ! Izgleda , džaba izginuše mnogi : crvenoarmejci - ruski , partizani i oni nesrećnici civili , kad oslobođeni veći su robovi nego što im preci u okupaciji behu !
Nime , danas u našu prestonicu , na dan oslobođenja od nemačke okupacije , stižu visoki oficiri novih okupacionih snaga MMF-a , sa DŽejmsom Rufom na čelu, radi razgovora o šestoj reviziji stend-baj aražmana iz predostrožnosti sa Srbijom.
Srbijo spremi se za nove žrtvene zahteve ! Nekad su kaznene ekspedicije imale moto : sto za jedan - danas su stvari drugačije : milioni za ništa !
Pa Srbijo srećna ti sloboda !
 
Poslednja izmena:

Back
Top