NEBO NEZNA ZA MILJENIKE !

Život je kao kakve merdevine , jedni se na njih penju , drugi silaze , Reče Poka Hadžiji - a bogami , dodajem ja , većina sa njih pada ! Pa kad je tako , onda zašto ne sići na vreme , junački i još pritom zaraditi ! Da zaraditi ! Dobro ste pročitali !
Ljudi se na svašta klade u savremenom svetu , a tek na velikim događajima - pa tu kladionice zgrću pare ! I zašto se onda ne kladiti na svoj poraz - naročito kad se silazi sa vrha merdevina , blagovremeno - jerbo ima onih koji su mlađi , jači , bezočniji i hoće čoveka da obore ; naravno , planski , strogo POV !

No nema veze , mislim na to NEBO i prolaznost zvezda - njegovih!
Svak od nas je na svom nebu : ZVEZDA PADALICA !

qP4ktkqTURBXy83ZmIxOTZhZTAyYWY2OTRmMWY4ZmNmZjVhYTg0NjEyMS5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA




Kažu zlobnici novinarski : Ni lomljenje reketa , ni cepanje majica nije pomoglo !

Sudeći po onoj : ŽIVOT JE VELIKA POZORNICA - onda je ovo bila gala predstava , a meni se čini , gotovo sam siguran , da nije premijera . Poodavno se ova tročinka prikazuje , samo se menjaju glumci druge , treće i sporednih uloga ! Junak predstave uvek je isti , ima stvarno nenadmašan govor tela i neviđeno dosad izražajno lice na daskama koje život znače - kao i njen finansijski režiser !
 
ERIH MARIJA REMARK


„MINERVA", SUBOTICA • 1983


NEBO NEMA MILJENIKE



ROMAN - Naslov originala

ERICH MARIA REMARQUE:


DER HIMMEL KENNT KEINE GtlNSTLINGE

....neki prevodioci naslov romana pevode i kao : nebo nezna za miljenike ......ko želi da pročita ovaj roman , može da ga besplatno preuzme , sa ove adrese ( ovo je moj prezent ljubiteljima dobre lektire , koja je nekođ bila obavezno štivo , koje je bilo u svojevrsan vid zabave i ubijanje vremena ....danas siromaštvo nedozvoljava takvu zabavu )....

http://documents.tips/documents/erih-m-remark-nebo-nema-miljenike.html

....nebo zvezda , naročito sportskih , zaista nema miljenika....na njemu je sve tako brzo prolazno....njegova slava koju dosegnu neki , tako je truležna , da njegovi slavljenici prečesto ne mogu da podnesu roptarnicu zaborava....naročito ih pogodi činjenica da više ni njihov zgrnut novac nema takvih moći kao kad su bili slavni....to je jedan , rekao bih minoran problem zemaljski ( mada ogroman za bivšeg slavnog čoveka ), ostaje daleko važniji problem , koji je kod velikog broja takozvanih obožavalaca slavnih , zaljubljenika u zvezde nebeski slavnih ljudi....naime , dok je zvezda u žiži , oni su fanatični obožavaoci , oni koji se gotovo poistovećuju sa zvezdom.....kad zvezda počinje da bledi , bledi i njihov žar , pa neosetno promalaze odstupnicu kroz obožavanje i identifikovanje sa zvezdom u usponu.....takvi / fanovi , zapravo nemaju svoj identitet , oni ne žive svoj život - proćerdaju ga suludo.....proćerdaju ga u ličnom nepostojanju , a da ne skontaju poruku , da nebo zaista nema pa i nezna za miljenike !
 

Back
Top