NEBO NEZNA ZA MILJENIKE ! - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

NEBO NEZNA ZA MILJENIKE !

Oceni ovaj blog
Život je kao kakve merdevine , jedni se na njih penju , drugi silaze , Reče Poka Hadžiji - a bogami , dodajem ja , većina sa njih pada ! Pa kad je tako , onda zašto ne sići na vreme , junački i još pritom zaraditi ! Da zaraditi ! Dobro ste pročitali !
Ljudi se na svašta klade u savremenom svetu , a tek na velikim događajima - pa tu kladionice zgrću pare ! I zašto se onda ne kladiti na svoj poraz - naročito kad se silazi sa vrha merdevina , blagovremeno - jerbo ima onih koji su mlađi , jači , bezočniji i hoće čoveka da obore ; naravno , planski , strogo POV !

No nema veze , mislim na to NEBO i prolaznost zvezda - njegovih!
Svak od nas je na svom nebu : ZVEZDA PADALICA !

Kažu zlobnici novinarski : Ni lomljenje reketa , ni cepanje majica nije pomoglo !

Sudeći po onoj : ŽIVOT JE VELIKA POZORNICA - onda je ovo bila gala predstava , a meni se čini , gotovo sam siguran , da nije premijera . Poodavno se ova tročinka prikazuje , samo se menjaju glumci druge , treće i sporednih uloga ! Junak predstave uvek je isti , ima stvarno nenadmašan govor tela i neviđeno dosad izražajno lice na daskama koje život znače - kao i njen finansijski režiser !

Pošalji "NEBO NEZNA ZA MILJENIKE !" na Facebook Pošalji "NEBO NEZNA ZA MILJENIKE !" na Google Pošalji "NEBO NEZNA ZA MILJENIKE !" na My Yahoo! Pošalji "NEBO NEZNA ZA MILJENIKE !" na Live Pošalji "NEBO NEZNA ZA MILJENIKE !" na MySpace Pošalji "NEBO NEZNA ZA MILJENIKE !" na Twitter Pošalji "NEBO NEZNA ZA MILJENIKE !" na Digg Pošalji "NEBO NEZNA ZA MILJENIKE !" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Boljarin (avatar)
    Dobr prica, ali kako sa naslovom ima veze samo kroz nebeske visine,
    pripisujem dobrom osecaju za propagandu.
  2. 123loncar (avatar)
    ERIH MARIJA REMARK

„MINERVA", SUBOTICA • 1983

NEBO NEMA MILJENIKE

ROMAN - Naslov originala

ERICH MARIA REMARQUE:

DER HIMMEL KENNT KEINE GtlNSTLINGE

....neki prevodioci naslov romana pevode i kao : nebo nezna za miljenike ......ko želi da pročita ovaj roman , može da ga besplatno preuzme , sa ove adrese ( ovo je moj prezent ljubiteljima dobre lektire , koja je nekođ bila obavezno štivo , koje je bilo u svojevrsan vid zabave i ubijanje vremena ....danas siromaštvo nedozvoljava takvu zabavu )....

http://documents.tips/documents/erih...miljenike.html

....nebo zvezda , naročito sportskih , zaista nema miljenika....na njemu je sve tako brzo prolazno....njegova slava koju dosegnu neki , tako je truležna , da njegovi slavljenici prečesto ne mogu da podnesu roptarnicu zaborava....naročito ih pogodi činjenica da više ni njihov zgrnut novac nema takvih moći kao kad su bili slavni....to je jedan , rekao bih minoran problem zemaljski ( mada ogroman za bivšeg slavnog čoveka ), ostaje daleko važniji problem , koji je kod velikog broja takozvanih obožavalaca slavnih , zaljubljenika u zvezde nebeski slavnih ljudi....naime , dok je zvezda u žiži , oni su fanatični obožavaoci , oni koji se gotovo poistovećuju sa zvezdom.....kad zvezda počinje da bledi , bledi i njihov žar , pa neosetno promalaze odstupnicu kroz obožavanje i identifikovanje sa zvezdom u usponu.....takvi / fanovi , zapravo nemaju svoj identitet , oni ne žive svoj život - proćerdaju ga suludo.....proćerdaju ga u ličnom nepostojanju , a da ne skontaju poruku , da nebo zaista nema pa i nezna za miljenike !
  3. 123loncar (avatar)