PRAJD

PRAJD ! PRAJD ! PRAJD !

Od vremena kad je Legija, masovno bacao karnevalske , malo jače patarde , oko Miloševićeve vile , mukotrpno u pečalbi stečene - izvodeći tako skraćenu , noćnu , karnevalsku latinoameričku verziju ; a Čeda koka , čedo petoktubarske revolucije , izvodio tiranina samouhićenog ; dakle , od tih vremena pitam se šta taj pojam podrazumeva , znači ili predstavlja . Šta je tu za ponos , diku - tako veliko a tajnovito i u samom imenu skriveno , a za svosrpstvo onoliko značajno , pa se sva srpska oružana sila uzdudučila i sprema , kao da dolazi američki crni predsednik , bog bogova za ceo ovdašnji i tamošnji svet !
I ovih dana , svo srpstvo odzvanja tim pojmom . Prajd , Prajd i samo Prajd !
Ma gde god oko baciš , uvo načuljiš , sve je u znaku tog prajda - a opet niko ništa nezna šta on podrazumeva - naravno , pojmovno .
I kad čovek ne očekuje , stvar se iznenada , nekako sama od sebe razjašnjava !


Kad se milion u tranziciji unesrećenih radnika organizuje, pa iz tajkunskih zuba izvade one tompuse i nabiju im u duuupe - to će biti ’Prajd'

Eto , bar meni stvar je pojmovno razjašnjena , a to pojašnjenje 'Naša Borba' nam je dala :

http://novaborba.co.rs/srbija/reziser-objasnio-sta-ce-biti-pravi-srpski-prajd

Sad ostaje da se razjasni , čemu onda ovo okupljanje prestonim ulicama ? Zašto se taj svet raduje ? Zar tamo dele te prajdovske tompuse , ili stare zamnjuju novim - šta se tu u stvari dešava , pa se toliki svet okuplja i paradira , rekao bih presrećno . Da im se nije bogati ujak bez potomstva javio da dolazi iz amerike , bolestan i na samrti , pa ih proglašava svojim jedinim naslednicima , ili su dobitnici loto premije pa su ponosni na svoje dobotke !?
Budi bog snama ! Takvi smo , kad se dočepamo tompusa !

Ipak , preporučujem izbegavanje tog kubanskog izvoznog artikla , a naročito njegove afričke replike . Jest da to s tim tompusima dolazi od braće nesvrstanih , ali nije zdravo dobro za budučnost .
Čak ni ovo pušenje ovih američkih pljuga u domaćoj ponišavskoj izvedbi , nije zdravo .
Kažu da turaju u te pljuge , neke travke pobrljavke !
Kloni se narode takovih stvari , dok čekaš radnički prajd !
 
TO NISAM JA !

CsbHiscWcAEH7gs.jpg


Stvarno nije ona , već fotošopirana stvar . E kvarnog li sveta ! Pa nije ovo italijanska revija !

http://novaborba.co.rs/srbija/kontroverzna-fotografija-ministarka-brnabic-to-nisam-ja-foto
 
Boze,kakvi svi eksperimenti se ne primjenjuju u zemljici Srbiji....Ja ne bih ni okrenula glavu.Gladnom narodu ne trebaju pederski tompusi......
 
Cuh danas pozdrav iza kordona: ZIG PRAJD!

Sto se tice (ne znam zasto danas pomenutih) milion unesrecenih radnika, pa nisu oni rano jutros unesreceni da bismo ih sada pominjali. Unesrecivani su svakog dana vise decenija unazad.
I sta su uradili? Uzeli kredit za Halkidiki, glasali ponovo za integracije, demokratizacije, zakon jaceg, za tudju slobodu, za prajd.

Koliko vidim, svi tompusi su tacno tamo gde su oduvek i bili.
Ni pendreci se nisu promenili.
Prazni dzepovi takodje.
Sistem je stabilan, niko ne trazi promenu.
Status kvo.
 
Poslednja izmena:
...pa šta ja znam u vezi tog stabilnog sistema.....verovatno to spolja tako dejstvuje , jer je tako rekao prvi međ srbljem....inače očigledne su lagane promene....eto , koliko juče , samo pre dve decenije , ovo gejeeeevi i njima slični , bili su trebljeni kao kuga , jer su identifikovani sa neizlečivim bolestima - narkomanija , sida i ostale raspadajuće boleštine....danas su već ponosna manjina , a već sutra biće demokratska izborna većina- a možda i vladajuća manjina.....

...okreni obrni , zig prajd je transvormisao društvo - čak i oni tvrde da su pre deceniju ipo dobijali neviđene batine na ulicama , a danas su gospodari njihovi - paraderi !
 
P. Bojan , na svom tviter nalogu kaže :

" Blokiraću one koji na takav način blate ljude. Takav linč je ODVRATAN."

https://twitter.com/PajticBojan?ref_src=twsrc^tfw

verovatno misleći na ovu fotografiju :

CsbHiscWcAEH7gs.jpg


....ja sam lečke priglup , pa ne rezumem šta je ovde linč , šta ima odvratno u tome što je objavljena ova fotografija , te kako misli on to da blokira javnost - imali on predstavu šta priča....prvo , niko nije objavio dosad imena ljudi sa slike.....drugo , oglasila se ministarka sama da ona nije na fotografiji , iako je niko nije povezivao sa njom - ovom fotografijo....( kukuriknuo pete pre zore....oću reći služi se takozvanom negativnom kampanjom da bude u žiži zbivanja , javna ličnost o kojoj se piše....istu foru kukurikanja pre zore koristi ministar Vulin , ali za javno ulagivanje predsedniku vlade , prvenstveno - ne hajući kud ide njegov javni poltronizam)....konačno , fotografija ima vrednosti , jer javnosti saopštava kud ide naša duhovnost , pa i kakav tretman ima čovek u našem društvo....ja bih rekao da je ovo svojevrsan performans grupe mladih ljudi , koji nam poručuju da nas elita tretira ka životinje , te ako prihvatimo dresuru , bićemo tretirani kao psi ljubimci....naravno , dok oni ne isteraju svoj ćef....posle toga odbaciće nas i bićemo psi lutalice.....zato ljudi pamet uglavu...Pajtić hoće da cenzuriše ovu istinu i sakrije , zamagli našu izvesnu budućnost koja nam sledi sa recikliranim evropejcima i njihovim vrlim opozicionarima !
 
Kad rece elita,
srecem ta govna povremeno,
i svaki put skupim iz grla, ma iz debelog creva najgoru slajmaru,
i pljunem pred njih.
Obezbedjenje me ponekad skloni, ali uglavnom ne, zbunjuje ih sto licim na njihove sefove.
Ne razumeju ni ko sam, ni sta nudim, ni sta trazim, i zato se plase,
pa se samo sklone.
Neverovatno.

Ne volim rec ELITA. Podseca me na dilere droge, oruzja, nafte, ljudi, slobode.
Ko sa djavolom, Kurcom, Zajebom i Guzenbauerom tikve sadi neka ih sa njima bere.
Privatno, licno i svojerucno.

Kusta je definisao ELITU, al znam da ga ne voles, pa necu.

Kome, bre, Bojan moze biti elita? Svinjac da napravi, bio bi ravnopravan.
 
....vlast je neodrživa bez elite - takozvane kulturne , naučne , obrazovne , religijske , sudske , policijske , vojne , sportske i sl......i ma šta god ko mislio o pojedinim personama tih elita , njih finansira vlast , narodnim parava , da je podrže i učvrste u vladavini....čim se uskurobece , zavrnu prvo finansijsku , pa medijsku i na kraju životnu sredinu....koji god "kulturni delatnik" ustane protivu vladajuće elite , biva uništeni bačen u istorijsku roptarnicu....to su hiljaduvekovne belodanosti i neće se promeniti još za toliko vremena....to je postala univerzalna zakonitost....

.....nakrst emir od Nemanje Stefana to zna i zbog toga je sve žrtvovao - veru , poreklo , identitet , pripadnost pa i samu državnost......zbog te žrtve sedeo je u prvim redovima svih kongresa vladajućih partija , imao pravo govora kao posmatrača , zato ima i pravo korišćenja budžeta ( narodnih para ) bez kontrole i ograničenja.....i šta je tu umetnost , šta etika , šta moral - šta cigančenje i sunećenje pameti.....ništavilo....muti vodu i nosi radovanke - vojničke cokule....bio bi presećan kad bi mogao da snimi film o poslednjem stanovniku srbije - o sebi....isto kao i Stipe Mesić , kad je izjavio ushićeno kako je on poslednji izabrani Jugoslovenski predsednik....nesreća balkana je što ima velike ništarije , čiju veličinu ustanovljavaju njegovi krvni neprijatelji !
 

Back
Top