PETOPARAČKI PREDPOLITIČKI OPUS - svojta !

Ih , blaženo počivši , poznatiji je kao Srpska Majka izbegličkog slobizma , no pesnik .
I šta sad tu ulica !?
Kakva je to ujdurma ?
Čuj ulica !
Treba ga turati na ikone , a ne tamo nekakve ktitore i šta ti ja znam - sve .
Ulice se mal mal , pa preimenjavaju !
Očigledno ima manjak stanovništva a višak sokaka - pa nema ulica novih. Otud je jagma za ulice i njiovo preimenovanje . Pa sećate se kako to beše sa onim bulevarom , omrke kao blaženo počivšeg Zoarana , a osvane kao bulevar današnjeg haškog sužnja Mladića . čak je u tome učestvovao i onaj što bi bagerom ulice i sokake po savamalskim sokacima i danju ravnjao - mislim u tom preimenovanju !
Zato Srpsku Majku na ikone , jerbo će novi sastav komisije da potre ovo imenovanije za koju godinu - a ikone jok bre .
A kroz iljadu godina , ko će da se pita kako su ktitori zaradili prvu tonu zlata !?
Niko !
A zahvalna crkva spevaće već koji tropar - valja se !
Pa tako , kome će napamet pasti zašto je ovaj ili onaj na ikonama , jal zbog pesništva ili zbog majčinstva . A kakav tropar takav i svetac !
Turajte čoveka na ikone !

http://www.danas.rs/dijalog.46.html?news_id=327389&title=Pretpolitički opus
 
Kolega Loncar.Ti bi trebalo,hitno da se javis u Sabornu Crkvu u beogradu,i da se prijavis za ispovedanje.Poceo si da hulis na majku Crkvu.

Ti dobro znas,koliko su popovi danas mocni.Nemoj da te uzme na "zub",onaj Amfilohije Radovic.Kazu oni koji ga dobro poznaju,da taj krca

jagnjece kosti zubima.Ne treba mu noz ni viljuska.Ti si zapao u opasne vode.Vidim da pominjes cak i ikone.Nemoj da te cuje veliki srbin

Kusturica,pa da te odvede u njegov drven grad.Cuo sam da se tamo preselila,i ona italijanska glumica.
 
...sad je Emir u dertu , raskjrinkava ga onaj vrancuski prekrst Žerar.....Stanislave , prati malo fabulu radnje !

....no kad se već pominju ikone , ko još posle hiljadu godina pita kako je neko sa ikona , stekao prvu tonu zlata ili recimo srebra...a ima tog plemenitog đubreta , po nišama manastirskim , crkvenim i patrijarskim dverima - iha ha - od blaženo počivših ktitora , vele upućeni !
 

Back
Top