Suza

Reci mi kakvi odlaze u Raj,kazi mi jer eto ti znas.Savijam se a suza gorka od soli pada na kamen.Merna jedinica za bol kisela od bola,od jeda.Od muke one najgore.Pada u nemom skoku okliznula se valjda iz oka.A na oci navlaci se mrena,pada maglicasta belina,grli sve oko mene.Grli nebo,grli sunce,cini da posivi sve sto je zivo.Tako neprikladno.Tako bezobrazno zivo.Osecam drhtaj slabosti iz utrobe,cvilez koji mi kosti ispustaju u molbi u agoniji.U preklinjanju.Al ne vredi.I obara se sve u jednomtreptaju,mahanju trepavica.Nestaje sve,boji se crninom,crno je fer crno grli prijateljski.U mraku toplom i bezlicnom svi su isti.Svi mi idemo u taj mrak lezemo u njega,poravnani isti.Vracamo mu ono sto smo od njega poneli.Krpicu duse,parce neba da se za njega lepe gresi,da iz njega ide patnja.Zelja za slobodom,zelja da se voli i bude voljen.Vrhom prsta milujem travku,oko nje seta bubica,suza je vec isparila.Nemo je nestala kao da je nije bilo nikada.Kao i svaka ljudska patnja.Izbrazda iznutra a spolja je sve fino.Glatko i nepogresivo.Ustajem da odem.Nemam sta da kazem vise.Sve sam ti mislima vec obecala,srcem i ovom krpicom u grudima koju mi je dao onaj gore.Vraticu se.Naci cu te.
 
" Reci mi kakvi odlaze u Raj,kazi mi jer eto ti znas. "
...ja mogu da ti kažem da raj nema odredište kosmičko , pa nema ni geografske širine / dužine....tako govore živi mudri religijski velikodostojnici , tako su govorili njihovi učitelji - pa tako kažem i ja....oće reći , raj nije matrijalno odredište , kao ni pakao....raj je ideja , koja je jedinstveno posebna u svakoj svesti ponaosob.....tako tvoj raj može biti i nečiji pakao , ali nikako istoverni raj o kome on ima samo ideju....sve to je u našoj svesti idejno ustrojeno - raj/pakao....hoću reći , kakve su nam misli i promišljanja , takva su nam i osećanja.....sa plemenitim mislima smo u raju , dok sa paklenima smo u zlu - ili obrnuto !?

...eto , ja mogu trenutno toliko da kažem u vezi tvog pitanja....znam sigurno drugi će reći savim drugojačije / mudrije , a mnogi neće znati da o tome iznose svoje viđenje izniklo iz njihove ideje o tome !
 
Izgleda da retko ko razume poziciju iz koje je ovo pisano a opet svi će u njoj završiti. Vremenom. Vreme je surovi ubica. pusti ga.. ono će čak i ubiti poziciju. Dotle? Lako je padati.. al greota je ne ustati i nastaviti sa životom koji poznaje i druge stvari sem bola. Idemo dalje draga RedHood.. Nema nam druge.
 
Izgleda da retko ko razume poziciju iz koje je ovo pisano a opet svi će u njoj završiti.
Bas tako mozemo to gledati kao nas dragi Sibirski ili na drugi nacin ,ali svi cemo tamo gde nam sudbina ili ravnoteza u svemiru odredi
 
Svi mi koji neko sa pravom,a neko bogami i ne,nosimo taj naziv,da smo ljudi,ograniceni smo vremenom svog postojanja.To vreme postojanja
nikome nije dato,da sazna.Dakle,koliko dugo mozemo imati privilegiju,da hodamo ovom divnom planetom,svakome je enigma.Ali,postoji i privilegija
za one,koji su nacinom svoga zivota,zasluzili,da kada njihovo ovozemaljsko telo umre,da njihova Dusa,privilegovano,dobije mesto u Rajskom
naselju,u Vaseljeni.Ja ne znam,koji su to uslovi,koje treba za zivota ispuniti,da bi Dusa,stekla sebi mesto u Raju.Jedino sto znam,ko ima
sigurno i obezbedjeno mesto,da posle svoje telesne smrti,njegova Dusa ode u Raj,to su zenske osobe,koje su do same svoje smrti,ostale
netaknute device.Dakle,zene,sa besprekornom moralnom cistotom.A to su naravno,SAMO I JEDINO NEVINE DEVICE.!
 
...Lorde , lepo se ti zamonaši pa tamo činodejstvuj , tihuj , tuđinuj , samuj - a možeš i u bure , po lepom manastirskom predanju....nije to ono Diogenovo bure.....sačuvaj bože.....to je ono namastirsko bure bez šajtova !

....konačno , kakav je to stvoritelj da nam stvori telo moćno za ovo i ono , pa i produžetak njegovog dela - a posle to nastojanje da produžimo njegovo delo proglašava večnim grehom , pa naše duše stavlja u večne paklene muke.....taj koji je osmislio ovu priču neviđeni je pokvarenjak i mrzitelj ne samo tvorca , već i svega postojećeg...taj je gori i od samog đavola......

....zamislite čoveka , koji izgradi kazamat , pa izrađa decu i stavi ih u taj kazamat jer su rođeni u grehu i počne da ih muči , kinji na nezamislivim mukama , a održava i večno uživotu da večno trpe muke.....pa svakako da je takav nečovek , gori odsame ideje o paklu , đavolu i sve što ide uz to !

...naš tvorac je oličenje ljubavi - zato ljudi živite i uživajte u moćima koje vam je rađanje podarilo - samo časno , pravično ; ljudski dostojanstveno i umereno ( npreterujte , da se ne ubijete iscrpljujući )....

Pozdrav i želim vam lep i ugodan život ovde , na ovom svetu !
 

Back
Top