Zorane majmune

Sinoć vidim kako mi se približava jedan policijski auto, usporava, otvara se prozor i policajac suvozač mi dobacuje: “Zorane! Majmune!” A zatim vozač daje gas i auto se udaljava. Uspeo sam samo da se uhvatim za onu stvar, okrenem prema njima i viknem - “Ostav! Av! Av! Pendrekaška stoko!” - što su sigurno čuli, te da im opsujem sve po redu što im ulazi pod kućnu gredu, naočigled zabezeknutih prolaznika. Jedna baka se prekrstila ugledavši ovu scenu, i pitala me zašto mi policajci dobacuju. Nisam joj odgovorio, jer ne bi razumela. Ovo nije prvi put da doživljavam ovako nešto. Budući da sam podosta policajaca, koji su mi pretili u zadnjih godinu i po dana, poslao u Unutrašnju kontrolu, ne mogu da budem siguran ko je od njih ovo bio večeras. A i nije me briga. Imaju sreće što nisu izašli iz službenog vozila, koga su zloupotrebili u svoje privatne svrhe, jer da su izašli i ovako mi se obratili licem u lice - drugačije bismo razgovarali. Tačka.
 
...sad bi Gidža alas pitao - da neznaš možda gde rade kerovi , da ih častim za istinoljubivost....ali nema veze...tićeš to da izbriše i ovako i onako....ali razmisli malo , mnogo si se intimizirao sa milicijom - kad imaju takvu zajebanciju i retoričku razmenu sa tobom , velikih istina !
 
123loncar;bt293258:
...sad bi Gidža alas pitao - da neznaš možda gde rade kerovi , da ih častim za istinoljubivost....ali nema veze...tićeš to da izbriše i ovako i onako....ali razmisli malo , mnogo si se intimizirao sa milicijom - kad imaju takvu zajebanciju i retoričku razmenu sa tobom , velikih istina !

Kao prvo, piše se "ne znaš", a ne "neznaš". Kao drugo, milicija je ukinuta 1991. godine. Kao treće, nisam se ja intimizirao sa njima, već su se oni zakačili na mene, jer nisam hteo da im prećutim kad su mi prvi put pretili, već sam ih sve poslao u Unutrašnju kontrolu... Ojha.
 
Baš me briga. Ja ću da gazim svakoga ko me prvi zaje6ava. Ja sam došao kod njih da prijavim javni poziv na moj linč, od strane nekih separatista, prevaranata i šarlatana, a ne da me oni zaje6avaju, provociraju me i prete. Ako su spali na to da mi dobacuju iz službenog auta i da me zovu na mobilni telefon sa skrivenog broja to znači da mi ne mogu ništa, osim da me povuku za pevca... Ko se zadnji smeje najslađe se smeje. Zabole me patak za njih i njihov rezon. Ojha. Ende.
 

Back
Top