...More...Zena...i,- Gora...

...eto sad,
bunis se sto te vidim
tako korakom raspjevanu
sto ti zastava od kose
kosi
i vazduh i vidu otvara tunel
bliskost
ruke dopunjaju
laganim trzajem i onako siromasne krajeve
froncli od suknje
koja je to trebala biti
krenem nanize da se spasim od kose
lica
ramena divno rasporedjenih
grudi uprtih u naprijed
otezalih i tebi i meni
a onda
naidje dio koji kukove odvaja od stomaka
i vrelina jaka
udari oko ociju
prema celu
razljutim se tako na oci
uzrocima
o ovom 'neprijateljskom djelu',
neprijateljskom
prema sopstvenom tijelu
kao anakondin ples krenu se sastavi struka
i oba kuka
zavrteci tako talase vazduha
kako samo znaju surferi
kad se s morem igraju
i talase viju
kako kose tvoje vazduhu rade
i bude moje gejzire
sto ih pomamne grudi
kriju
a obarajuci pogled sve nize
gdje je i Fidija
samo naglasio
i nije poglede nicije
spasio
samo je uradio
sta jedan Fidija mora
da objasni
sta moze More
Zena
i,-Gora...
 
...znas sta Ljikane,
cesce kad se nasrce
jednom se i okrene voda
putem,
traziocevog hoda...
Vazno je ocescati
jer se dosada je mnogo toga
i postigla...
Hvala ti ljikane na pljesku koji i ovdje cujem
a,
hvala ti i na 'konstataciji'
no,- ovo da sam ocescao
i tu si u pravu
ali sad moram malo orijediti
a 'Ovdje' kad orijedis
toliko,- vrijedis...:rumenko:
 
...More i Gora su Ljikane
i simboli i mjesta 'Ratovanja'...
Mogucnost je uvijek datost
a ako kazes da mi je dato
Hvala ti za to...:hvala:
Dijete koje je pocelo da bestija
treba se k pameti dovesti
pa mozes po Faraonn_u
i brezovinom oplesti
no,
prvo da ispricam
ovako kako krenuh
rijec na rijec
pa ako zalijevim mnogo
brezovine ima
ne daj da se dosadjuje
ili lose didaktise,- Ljudima...:hvala:
 
Iznad mora kruži crveni orao.
Satir igra po vatrenom moru. Pružaš ruke prema njemu i kažeš:
" Budi pozdravljen ti, duše životne strasti,
koji svojom neobuzdanom igrom veseliš
i krepiš ljudska srca".
Plamen lebdi iznad tebe i grohotom se smeje. Udara te strašnim plamenovima po licu...
Teturaš peščanim morskim žalom. Talasi odvlače zlatan pesak i kvase ti bosa stopala... Penješ se uz stenoviti greben.
Na vrhu te čeka tigar, tvoj zaštitnik i vodič. Vazduh je topao i gorak. Tigar korača sasvim uz tebe. Gaziš po gustoj i
mekoj travi pored bokora čudesnih plavih ruža.

Ka vama dolazi povorka kraljevskih belih slonova. Na njima su bogate nosiljke od retkog drveta, ukrašene žadom i zlatom...okružuju ih ratnici na konjima koji kopitama razbijaju kamen i divlje njište. Povorka staje ispred tebe. Sa nosiljke silazi kraljica duge vatrene kose..Njenu božanstvenu lepotu ističe zlatna dijadema. Nosi skiptar i štit. kraljica podiže levu ruku. na njenom dlanu leži beli golub, satkan od svetlosti. Ona podiže i desnu ruku...oko nje se obavija snažna otrovna zmija. Kraljica te gleda netremice i kaže:
" Neka budala ne shvati pogrešno ljubav; jer postoji ljubav i ljubav. Postoji golub i postoji guja. Izaberi dobro!" Kraljica pušta goluba da leti put plavetnog neba, zmiju baca na zemlju i ona nestaje u gustom rastinju.
Njene plamene oči strastveno sjaje. Pratiš kretanje crvene senke na tlu. Kitiš kraljicu vencima ljiljana i narcisa.. Daješ joj rog izobilja koji držiš u ruci. Senzualnim poljupcima budiš u njoj neopisivo uzbuđenje. Vodiš ljubav sa čarobnim bićem. Svaki deo njenog tela je čista lepota i savršenstvo. Preplavljeni ste strašću i divljenjem. Osećate žeđ za večnošću i besmrtnošću. Zemlja drhti. Nebo zamračuju džinovski vatreni zmajevi. Oni menjaju boju kao uzavreli ćilibar. Njihovim venama teče uzavreli oganj.
Zmajevi čupaju vaša uzdrhtala srca...Ona padaju na zemlju prosipajući purpurne iskre. Vaša krv i meso su stvorili besmrtni život. Obuzima vas strast i blaženstvo iskonskog stvaranja. Rastapate se od ljubavi. Ognjena vaseljena oko vas se rascvetava kao ruža. Udišete miris ruža i zaranjate u duboku ekstazu....Opijen, gubiš svest.

Gledaš crveni suton. Nebom se rasipaju zvezde... Jasno na nebu blistaju dvanaest svetih sazvežđa. Povorka kraljevskih belih slonova polako napuštaju zaravan. Bereš jednu plavu ružu i njome ukrašavaš kraljičinog slona.
Opraštaš se sa njim.

Vide se velike vatre kojima Faraonnovi ratnici slave pobedu. Krećeš se prema njima. Uz tvoje butine hodaju panteri. Snežni lavovi ti krče put kroz divlje rastinje. Snažnom rikom pozdravljaju svog gospodara. Narod se okuplja i donosi darove. Raduju se povratku pravednog reda i blagostanja u carstvu....

Iznad tebe, noćnim nebom leti kobac, glasnik boginje Maat. Baca ti nešto pred noge... Pružaš ruku i uzimaš blještavi dijamant. Celo telo ti se preobražava i profinjuje. Postaješ besmrtan.
 
...Miz,
upravo kako ti i napisa...
Neka Zena /..koje nema...
neprisustvom mi je 'naredila'
da se oslobodim na ovaj nacin
samo
lavina njenih
voljela je da bude
za mene 'kisjelo grozdje'
ali nece da me se mane
ili prodje...
P.S.
..pisano je kad je i datirano
na brzinu ,
kao 'kad se rublje pred kisu kupi...:lol: /
Miz, ponos_Djevojko...:hvala:
 
...na trenutke mi glavom sara Susret,
Susret ,-Solomona i Kraljice od Sabe...
Mudrost Solomonova kleca
pred Necim sto pomjera mozeski i morske siline
vrati me neka divna misao
u volsebne te Davnine
i pozelim da me obliju
snjegovi sibirski
da strgnem iz sebe cari ove
koje me 'dave'
istinski...
Zatekla si faraonn_a Tumnopoteh_a I.
u njegove 'izlete' davnje
kad divlja sve sto je
Divlje
ali neka si Soradze
najjeftinije je to
sto platiti mogu
faraonn_ove magaze...

Soradze,-kapa dole...:hvala:
 
Samo pravi poznavatelj onog istinskog, ljudskog u nama, zna prepoznati i ovjekovječiti trenutak i spremiti ga u neke odaje tajne...
Iznenađuješ me pozitivno svojim novim licem...i sviđa mi se...baš mi se sviđa ta promjena, ta svjetlost kojom nas obasjavaš u zadnje vrijeme... :zag:
 

Back
Top