Provera

Jedan muškarac je odlučio proveriti da li ga njegova žena voli i napisao joj je oproštajno pismo, u kojem je, navodno, ostavlja. Stavio je pismo na sto i sakrio se ispod kreveta, iščekujući ženu.
Razumeo je da postupa malo glupo i detinjasto, ali morao je znati šta njegova žena oseća prema njemu. Nadao se videti njeno iznenađeno lice, zamišljao je kako plače, i sva usplahirena, zove prijatelje.
Napokon, kada se njegova žena vratila kući, pronašla je pismo i pročitala ga. Uzela je hemijsku i počela po pismu nešto pisati. Nakon toga, presvukla se pevušeći veselu pesmicu i plešući u njenom ritmu...
Pre bi se reklo da je bila sretna, a ne uznemirena i žalosna. Muž je bio šokiran. Sledilo je još nešto gore. Žena je uzela telefon i okrenula broj:
"Ćao, dragi. Spremna sam, dolazim uskoro. Što se tiče ove budale, napokon sam ga se rešila, otišao je... I kako sam se uopšte mogla udati za njega? Žao mi je što se nismo ranije sreli. Evo me, stižem...."
Prekinula je vezu i izašla iz stana. Muž je čuo zatvaranje ulaznih vrata - otišla je. Razočaran, frustriran, sa suzama u očima, izvukao se ispod kreveta, uzeo papir i hteo videti što je napisala.
Kroz suze je pročitao: "Vidim tvoje noge kako vire ispod kreveta. Otišla sam u pekaru po hleb."
 

Back
Top