SEKTOR ISTOK

Na odsluženju vojnog roka koji je tada, ako kažem onda izgleda ,bilo je mnooogo daleko ,bio obavezan, potražih spas od onoga božijega cirkusa u sekcijama.Šahovska naravno ,prva ,naš kapetan rece dobar šahista, dobar vojnik(nedje kod Vukovara , uhvatio ga lovocuvar sa sve pratnjom ,koju godinu kasnije, nije lovocuvar imao pratnju?) No Karpova nijesam mogao dosegnuti, valjda
zbog obaveza a bi sigurno. Orkestru vojnickom prikljucih se rado, al me tu jedna malecka stvar zaj........ ,ne kod njih tu ,no u vas svijet vele nema instrumenta koji me mogu nauciti da sviram,nije da nijesam muzikalan no vele sa našijema precima
izumrli su i ti instrumenti, rogovi ratni(ovo ratni ja ubacio), razne koske ,mjehovi i e da bi na njih svirao ka Mozzart.
Tu neki Fikret ili bješe Ramadan, nije sad to toliko ni važno dobismo priliku
da se bavimo novinarstvom, mislim da je to ovo što sad pominju istraživacko, naime mi smo istraživali iz Pobjede, naravno prve, Jedinstva, Expresa,Tempa, beogradske Pravde i Novosti i jos tu bijase Magiar Szo(odatle smo vadili, ka iz Rilindije, bog te pita šta samo da ima veliki naslov i sliku) ,textove i lijepili na tablu.
Sad znam šta mrceni urednik trpi , prvo se pobismo oko toga što cemo na prvu stranu table, pa posle treba li to da bude šaljivo, il ozbiljno i kako oba bjesmo
slicno edukovani, dogovorismo se da napravimo stare a nove .Evo kako- sve one žute priloge pazljivo poskidasmo,i tako izmiješasmo i tabla zablista kao nova. Bogami mi se cini da taj Idriz i sad uredjuje poneke sadašnje prave novine, ko bi ga znao?
Posle dosta naglabanja ,podijelismo tablu po pola, pa on da na njegovu lijepi šta oce ,a ja na svoju što ja ocu.
Kao sto reko on na svoju zalijepi nakoso, ukrivo,slike polugolih i golih djevojaka iz Starta , a ja na moju važne stvari ,prilog politike o braci Pozderac,samitu Regan-Gorbacov, o napretku naše samoupravne zajednice i tako sve važne i bitne stvari.
Gledamo Ibro i ja iza coška, pred cijom tablom ce vise guštera da se zaustavi, da nešto procita, kad cudo , pred mojom nidje nikoga a onamo nema mjesta više, no ih požarni cera.
No ni to ne bi cudo, uvece posle devet, pred njegovom tablom je vazda visio po neki idiot, jedno vece ne izdržah no progovorih, kud si zinuo tu magarce jedan pomakni se ovamo i procitaj nešto što ce u životu da ti valja ha ha ha do k... , Aj zdravo:dash::dash::dash::dash:
 

Back
Top