Basna-Pasji zivot

Vidim da se nešto gadno kuva. Gazda mi već dva dana ne daje ni vodu ni hranu, dodje mi da lanac pregrizem. Al ćutim. Ni da lanem.
Malo, malo neko na kapiji i kao spavam a sve čujem:
-Ako nama date glas dobićete krompir, drugi nude luk i brašno, treći samo neka obećanja, četvrti posao za nećaka koji zna sve odnose sem radnog a bogami kaplje tu i po neka parica. Ako nije sad, al samo što nije! A moj gazda običan čovek, prost a glup, svima klima glavom, vidi se oduševljen i samo čuješ:
-Da, da...
Dakle izbori.
Dodje i taj dan a na našoj kapiji ko na vašaru, jedni ulaze drugi izlaze. Pet puta su dolazili autom po gazdu oni najnapredniji samo da glasa, sve ostalo je njihova briga. Znaju znanje. Ovaj moj par puta zna reći ne al na kraju uvek popusti.
Sutra čujem pobedio Vuk sa pratećim deminutivom. A ko će? Nije to mene mnogo iznenadilo, video sam ja svakakva čuda u svom kerećijem životu, nego ko je još prošao?
-Opet prošao Patak Dača. Pa dobro jesu li ovo kerećiji izbori ili pravimo životinjsko carstvo? Čemu Patak? Pa kao on ima infrastrukturu, stranka temeljna već 20-30 godina, program mu socijalan i bedan a to je sve jako blisko jadnom narodu.
-Prošla neka čudna koalicija. Sedi pekinezer, baš lep onako kako se to nama glupima može svidjati. Bio dugo na vlasti pa ga šutnuli a ima još nedovršenih poslova pa bi on još malo poradio. Ali Gari u koaliciji sa Medom što liže med i belo i Pit Bulom Čvarkom iz Novoga Sada. Pa taj se ker duplirao u zadnjih dvadeset godina, valjda zbog čvaraka. Al moram priznati dobri su...evo kad naidjete, svratite da probate. Znaš šta, nemojte svraćati, lajte vi u vašem ataru. Opasan Čvarak. Ne znaš jel lepše divani il lepše peva i svira a grize ko pravi terijer. Kad pretera, on lepo ostavku a svakako će ga ovi majmuni izabrati sledeći put i svi zadovoljni.
-Naravno, prošao i Holandski ovčar-oštrodlaki čim su ga pustili da predje preko Praga. E tu mi nešto nije jasno. Znam da je lanuo Holandskim kerovodcima da mu svi popuše kuvac , e sad, il su gadljivi il je nešto drugo po sredi. Svi smo očekivali biće frke i teranja ali nema od toga ništa, ista je to kerećija sorta. Pa on je hranio Vuka dok je još bio mali vučić. Pa gde na njega, nema smisla. U par dana stigla i potvrda. U Apatinu mu šinteri oteli glavnog kera, zatvorili u kavez u Prigrevici pa pelcuj. Jednom, dva puta, 15 miliona, tri puta, oš još, četir puta...i presvuče se ker u jagnjeće ruho i taman za većinu uz Burbonskog ptičara preletača. Ode Lesi s vlasti ili što bi rekli, Lesi se vraća kući. A i uvatilo ga vreme.
Misliš da neće u koaliciju na Republici? Kevći, kevći.
-Kažu bilo povuci i malo mi ga nategni al prošla i koalicija Kučka i Zveri. Dobro ona, zna se da potiče od Sibirskog Askija i da vuče na tu stranu al gde medju ove pitome domaće kerove smestiti Američkog belog medveda? Naravno ona bi se već terala, kuja ko kuja pa smišlja odbornički klub sa drugima a Meda ćuti. Ko zna ko će tu koga zaskočiti. Ako nam kučići budu šareni avlijaneri sve će mi biti jasno.
-Prošli i neki koji bolje da nikad i nisu došli
-Prošao i Američki lisičar sa lepom pričom, dosta vas je bilo, daj malo da nas bude bilo.
Psi laju a vozovi prolaze. Šijo mi ga Djura.
E sad glupi narode natrći se pa dok se ovih sedam kerova izredjaju taman ćeš zaboraviti ko te stalno trti i opet ćeš glasati za iste!
Lenjo sam se izvalio ispred svoje kućice, repom opalio muvu govnaru što mi stalno leti oko usta. Valjda sam previše zin'o?
Pasji je ovo život!
 
:ok:
petface_pas-koji-mase-repom1.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top