KAKO SE RADOVATI LJETU - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

tirano

KAKO SE RADOVATI LJETU

Oceni ovaj blog
Pocinje jos jedno zarko,lijepo ljeto , da i nas ljubitelje toplote rijeka i jezera jos jednom
Obraduje.Vec u glavi spremam pribor za pecanje,citavu torbu britvi , cuturica , hepo kockica , plinskih i drugih resoa naravno , bez džezve od litra kupljene bog zna kad, sa do pola nagorelim natpisom P.. POZ.. ............ ..........NJE ,i slikom djevojcice koja danas ima brat bratu sto godina svakako se ne polazi na put.Tu su i lovacki noz,odmjeren kao za ISIL-OV home video,pripreme se zahuktavaju.Svaki dan se prave izmjene i dopune poput onih dopuna Zakona o birackim spiskovima,dugacke pantalone,cemu ? Pa ako bude neki ljetnji pljusak a hladan, znate vec kao one godine.Tu su i cokule e to ne-znam zasto ce mi valjda zbog pantalona.Kacketi oba, i onaj bez kojega se ne ide, i onaj novi (malo je tvrd)pa od nosenja mislim njega zna da zaboli glava,sesiri su obavezni mada kolicina psovki i kletvi koja ce da bude izrecena , nikad nebi bila tolika , idealni su da ga uhvatimo udicom ,zapnemo za granje itd.Tu su i razne posude te za ulovljenu ribu, mos mislit, pa onda za pecurke(ako bude entuzijasta da ih proba, dosad ih nije bilo),pa onda ?.No jos se nije odlucilo kuda , tamo je skupo, a tamo , e tamo je opasno, a tamo los put u p .... m.......u.Budžet je prema prvim prognozama , najmanji problem , i onako je evo petnaest godina , formiran raznim donacijama, fondovima za crne dane, gorivo tankovano poslednjeg dana pred polazak, uz obavezan pregled svakih pedesetak kilometara da se vidi kolika je potrosnja.Racunanje potrosnje goriva izgleda ovako , prvo dijelimo prosjecnu cijenu sa kilomet...,ne ne , prvo predjen put sa velicinom rez....., ma ne i to nekih desetak kilometara dok se ne zaboravi i sta se obracunava,i kad svi u autu utonu u misli neko bubne sest ,nepunih sedam nastavi se dijeljenje kilometara satima ...Recenice kao nemojte ovo ,pa onda , cuvajte se ovoga , pazite na ono.....,Nemoj kao i svake godine da mi presjedne,ovih jadnih desetak dana ,zbog vas.............. i tako u nedogled,dogovor pred polazak obicno vise lici na citanje spiska zabrana.
Odlazak na buvljake, razne pijace i radnje koje drze jeftine kineske krpice xxxxl majice,vrlo pouzdane rastjerivace buba,smatra se skoro pa najvaznijim , mada isto to ima i u tom biseru Grckog,Turskog, ili naravno Cg primorja i to uglavnom jeftinije.Apoteka taj hram mudrosti, bice izvor ,brufena , gigazepama ,amosiciklina , loperamida i svih onih drugih tecnih , kremastih i cvrstih ...ena , ...pama, ...ina itd.
Kako ovoga casa polazim na posao ostatak citajte u nastavku...................will be back.

Pošalji "KAKO SE RADOVATI LJETU" na Facebook Pošalji "KAKO SE RADOVATI LJETU" na Google Pošalji "KAKO SE RADOVATI LJETU" na My Yahoo! Pošalji "KAKO SE RADOVATI LJETU" na Live Pošalji "KAKO SE RADOVATI LJETU" na MySpace Pošalji "KAKO SE RADOVATI LJETU" na Twitter Pošalji "KAKO SE RADOVATI LJETU" na Digg Pošalji "KAKO SE RADOVATI LJETU" na del.icio.us

Ažurirano 26.05.2016. u 13:26, autor: tirano

Kategorije
Književnost

Komentari

1. Lord Gledston (avatar)
    U nasoj zemlji su nastale nedopustivo velike KLASNE RAZLIKE. Imamo ogroman broj ljudi,na egzistencijalnom minimumu,i one druge...

one koji su ojadili ovu zemlju,u periodu nepostene privatizacije.E,ti drugi,ti koji su se nepostenim mesetarenjem enormno obogatili,ti danas

izbegavaju i porez da plate,na svoju imovinu.Tako ponovo vrse atak na one,koji nisu "znali",ili nisu hteli,da rade nepostene poslove.
  2. tirano (avatar)
    Volio bi da kao , ti sve probleme vidim na jednom mjestu, i iz jednoga izvora.No to tako ja jednostavno ne vidim.Ne osporavam , tvoje zapazanje ali mu saglasan nijesam, bez obzira sto posledice osjecamo svi.Dragi mr.Gledston ,ni moji i tvoji pretci nijesu zivjeli u pamuku , pa bijahu soj vedar , cestit i praktican , cemu taj pubertetski bunt i pobuna.Promjena radi , mislim da ne , naucilo se to
  3. tirano (avatar)
    Zar pri pomisli na ljeto, tvoja asocijacija bude tranzicija,zar te iskren zenski kikot asocira na raslojavanje drustva, Ma ne sigurno si imao los dan.