...DIVLJE BILJE I RASTINJE, POLJSKO CVEĆE... :)


...DIVLJE BILJE I RASTINJE, POLJSKO CVEĆE... :)
....U prirodi sto se sreće,


Dal’ u šumi nekoj spava,
na livadi rascvetava...
il’ potoka pesme sluša žuborave,
o slobodi , o ljubavi šume i trave...

Pobeglo je ogradama, kapijama,
vetrom što ga rasplamsava,
sebe dajuć dolinama i gorama,
il kraj puta vijugava, zlatna trava lelujava.

U prirodi kad ga sretneš,
posebnost njegovu ne možeš da porekneš,
pleteš vence, sušiš trave,
da pospešiš svoje zdravlje,
u herbarijum djak ga sprema,
da sa biologičarkom on nema problema.
...il’ u knjizi cura čuva,uspomene slatke iz obližnjeg luga.
Majci , sestri , devojani, divan buket od njeg pravi...

Sad se seti i ove teme,
svojim poljskim lepotanom razveseli mene,
na fotografiju njega stavi,
život njegov , život hrabri, odabrani, nesputani
-da se slavi! :)
__________

Puno vas pozdravlaj vasa
The Lady D
:heart:
:hvala:
:bye:

Započeću svojom prvom „uspešnom“ fotografijom maslačka
 
Hvala za ovu divnu galeriju poljskog cveća.....Hvala !

....Mizaca me potseti da čovek po svojoj umišljenosti , mnogo toga u prirodi vidi kao korov , verovatno tako mu je lakše da uništava prirodu , zaboga oslobađa je od korova....naravno , nama - čoveku nikad ne pada napamet da pomisli da nije pozvan sve da spašava od svojih umišljaja , a naročito ne da spašava prirodu od biljnog izobilja i u njemu da određuje šta je štetni korov , a šta korisno bilje....po tom svom umišljenom ustrojstvu humaniste , mi i međusobno , nepozvani uređujemo demokratiju bombi , nasilja , likvidacija i vojno terorističkih demokratskih iskorenjivanja čoveka koji nije po našem ustrojstvu....
....sve u svemu , mnogi od nas zaista su korov u prirodi !....verovatno otud i osnovana bojazn za ovu planenu , koju mogu uništiti ovi što iskorovljuju sve po svom ustrojstvu , bombama i sličnim preparatima za iskorenjivanje korova !
 
123loncar;bt290816:
Hvala za ovu divnu galeriju poljskog cveća.....Hvala !

....Mizaca me potseti da čovek po svojoj umišljenosti , mnogo toga u prirodi vidi kao korov , verovatno tako mu je lakše da uništava prirodu , zaboga oslobađa je od korova....naravno , nama - čoveku nikad ne pada napamet da pomisli da nije pozvan sve da spašava od svojih umišljaja , a naročito ne da spašava prirodu od biljnog izobilja i u njemu da određuje šta je štetni korov , a šta korisno bilje....po tom svom umišljenom ustrojstvu humaniste , mi i međusobno , nepozvani uređujemo demokratiju bombi , nasilja , likvidacija i vojno terorističkih demokratskih iskorenjivanja čoveka koji nije po našem ustrojstvu....
....sve u svemu , mnogi od nas zaista su korov u prirodi !....verovatno otud i osnovana bojazn za ovu planenu , koju mogu uništiti ovi što iskorovljuju sve po svom ustrojstvu , bombama i sličnim preparatima za iskorenjivanje korova !
________________-

Hvala postovani Lončar,
mnogo volim prorodu i zelim njen značaj " uzvisiti" i pokazati svoje urodjeno postovanje za svaki vid zivota i pokloniti mu zasluzenu paznju.
Ovo sam napravila sa zeljom da započnem novu lepu temu na pdf-u fotografija,pokusala sam,započela,ali je "iskorenjena " heheheh
pronaslo se i "valjanih izgovora" za to

pa da ovoliki trud baš sasvim ne propadne ,ovo je nacin da ga podelim sa vama :)

Hvala na poseti i vrlo sadrzajnim rečima! :)
:bye:
 
Lepe slike Ledena ,nema sta ali za mene ova je najlepsa :D
DSC023672.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top