Nije satira , a niko se baš i ne satire ! - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

Nije satira , a niko se baš i ne satire !

Oceni ovaj blog
Listam novine , naravno ona besplatna elektronska izdanja - pa nisam ja amerikanac , ili nedaj bože nemac , pa da imam para kao kakav buržuj . Jeste u nas kapitalizam , ali nije američki ili pak nemački , pa da radnik ima platu sa kojom može da se razmeće po belom svetu ! U nas je srpski kapitalizam , patriotski , onako sav pravičan i pošten - nije eksploatatorski kao tamo na tom zapadu , pa radnik naš nema šta da brine , kako će i kud će stolikim novcima ! Jeste da i mi imamo buržoaziju na vlasti , kao ameri , nemci i ostali - ali nismo svi u tom buržoaskom sistemu isti buržuji , mislim nemaju svi naši buržuji dovoljno para za razbacivanje , kao tamo na zapadu ; zato su neki naši mnogo , mnogo više buržuji u nas , dok su neki daleko , daleko manje buržuji od nekih , gotovo da nisu ništa buržujsko .
Može se reći , da su ti manji , propala buržoazija , kao ona stvar kroz kilote .
E tu sam i ja , nekako našao mesto pod suncem buržoaskim , kao ta gotovo propala stvar - pa čitam besplatne net novine ; ne krstarim po bibliotekama i berbernicama , kao kakav god intelektualac , da čitam besplatna novinska izdanja , stara nekoliko nedelja.
Jok , nisam se još toliko uzdigao ! Ima vremena - kako se ono kaže : Ima nade za nomade !
Plaćam net , pa ko velim , ne moram da plaćam i novinčine - racionalizacija finansijskih kapaciteta !
I šta nađem u tim novinčinama !?
Izvolte pa pogledajte ; nije satira !

" Како је грозна та Америка, читам све чешће, како су незадовољни њени житељи ! То најбоље показује кога подржавају за председничке кандидате. На крају ће бирати између гнусног простака Доналда Трампа, верски затуцаног Теда Круза и осведочене покварењачине Хилари Клинтон ! За разлику од Србије, у којој ће бирачи ускоро да се опредељују између различитих часних, племенитих и узвишених људи! Не знам за друге, али ноћима ме из сна буди питање који је од њих најплеменитији. "

" Демократска странка саопштила је да Јавно предузеће "Пошта Србије" без законског основа одбија 10 дана да у изборној кампањи шаље пошту те странке и оценила да је то доказ инструментализације државних институција. "

Pošalji "Nije satira , a niko se baš i ne satire !" na Facebook Pošalji "Nije satira , a niko se baš i ne satire !" na Google Pošalji "Nije satira , a niko se baš i ne satire !" na My Yahoo! Pošalji "Nije satira , a niko se baš i ne satire !" na Live Pošalji "Nije satira , a niko se baš i ne satire !" na MySpace Pošalji "Nije satira , a niko se baš i ne satire !" na Twitter Pošalji "Nije satira , a niko se baš i ne satire !" na Digg Pošalji "Nije satira , a niko se baš i ne satire !" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Sfyontull (avatar)
    Kad se ne bi nama događalo, mogli bi da sve posmatramo kao jednu odličnu komediju i valjamo se od smeha. Možda je to i najbolje? ...jedini način da ne poludimo... Pa, onda,
    Smejte se sa mnom, bar ćete se bolje osećati.
  2. 123loncar (avatar)
    ...nešto sam i ja pri tom stavu - kad čovek štogod što ga muči , ispripoveda svetu , lakne mu ; a ako se pritom i izcereka , možebiti i zdravo dobro u celoj nesreći....nije dobro teret nositi samo svojom dušom....nije !
  3. The Lady D (avatar)
    idem da"iskokam kokice" i stizem :)
    hehe
    :bye:
  4. 123loncar (avatar)
    ...pa iskoka li štogod i za publiku...kakvu god mudroliju - a može i običan stav , ili pak kakva god kritika , komentar !
  5. mizaca (avatar)
  6. 123loncar (avatar)
  7. 123loncar (avatar)
    Mi ne živimo u rajskom demokratskom naselju, pa sad imamo problem zvani "sukob generacija"!
    U nas caruje beznađe, bezperspektivnost, siromaštvo i beda na svim nivoima, a nejveća u duhovnoj sveri! Odrasli su manje više skup strpljivih trpljača, bednih duša, koje ne pamti ni književnost Dostojevskog- tako da u tom stadijumu ne mogu biti uzor svojoj deci i mladeži, naročito ne kao roblje fantomske vlasti, iznikle iz ratno profiterskog političkog razbojništva. Deca više i ne sažaljvaju odrasle, a sve češće vide ih kao životnu smetnju, jer ugrađuju u njih, ono što mrze- životni kukavičluk, duhovnu bedu, sužanjsku strplivu trepeljivost.
    Odrasli ubijaju mladost sopstvenom potomstvu- svijim kukavnim ništavilom, i ideju o čovečnosti, koja se dokazuje revolucionarnim duhom u svim životnim sverama, naročito u mladosti. Umesto izgradnje revolucionarne mladosti, odrasli svoje potomke guraju u svet zombija! A to je zlo neviđeno, zato deca kao da neće da se rađaju međ nama, ovakvima kakvi smo!

Наша деца

" Ако је васпитавам на вредностима на којима је одрастала моја генерација, свестан сам опасности да ће живети као заробљеница кредита, банака и странака. Ако јој намећем да буде бахата, себична и прагматична, за коју годину добићу спонзорушу, ријалити звезду или кандидаткињу која се сели из студија у студио на аудицијама за певачице."