......................... .......

Lepe su i ova i prethodna, kao i sve uostalom... Navode me na pomisao da živiš u miru i tišini i da otuda dolazi ta neprekinuta žudnja i vrelo ljubavnih pesama... Prosto ti zavidim na takvom stanju, sećajući se sebe kad sam maštala i videla u drugima svetove koje oni nisu mogli ni da zamisle... Sada žudim samo za mirom i tišinom, ali kako to biva, svakome izmiče ono za čime žudi... :):bye:
 
Soradze;bt288014:
:

Borba je jaka i neprekidna!! :D

Platon je rekao da od dodira ljubavi svi postanu pesnici jer je ljubav svima dana od rodjena i ona stalno zove svoju polovonu da ih ujedini ka njihovom prirodnom stanju, pokusavajuci da od dvoje jednu celinu formira i tako izleci ranu ljudske prirode.( parafrazirano)

Medjutim postoje ljudi koji su svesni da je za kompletan zivot potrebno vise.To vise je borba za vrline, borba u granicama geometrije duse, borba za popravljanje sebe i pomaganje drugim ljudima.Na kraju krajeva jedan, bio on pesnik ili ne, ako i ne nadje drugu polovinu, mora nauciti kako da zivi u miru sa sobom. Put do tog mira cini od njega heroja.


cmok... za Soradze...
 
Poslednja izmena:
Lijepo je vidjeti ljude koji se u svojim promišljanjima i odnosom prema univerzalnim vrijednostima izdižu u samo nebo...i to u ono nebo što je iznad ovog neba kojeg svi mi vidimo...pa i oni kojima nije dato da im zvijezda ljubavi obgrli i obasja duboke ponore njihove ličnosti...
 

Back
Top