Filozofija za egoiste Vol. 2

ima, ako si maštovitiji :)
Ili ako si manje egoista :)
(pošto u napadu egoizma stradaju i duh, i intelekt, i mašta - kojima taj isti neko inače može da obiluje)

Ovaj je post, inače, dešifrovan jedan moj komentar koji je nakon uređivanja od strane onoga koji brisanjem dokazuje lansiran u zvezde :)
 
Poslednja izmena:
Svasta , da sam znala da ce te moje brisanje komentara toliko uvrediti, ne bih to uradila.Ali ako nije tacno to sto sam napisala zasto se tolio ljutis, da postavljas cak kao novi blog? Cime si to povredjena?
O Egoizmu i ostalim oblicima tog poremecaja licnosti , imam lep blog na pocetku napisan i objasnjen za korektnu upotrebu tog termina.
Ja se na tebe ne ljutim. niti sam uvredjena, niti me interesuje tvoje misljenje.Hej ja cak i moje misljenje vezem macku o rep ( ponekad).

Bilo bi lepo da se vise ne srdis.
 
andrriano;bt287506:
u virtualnom svijetu sve ima drugačiji oblik u odnosu na realan život...
Ne mogu se složiti s ovim.
Prema mom iskustvu - koje nije oskudno, naprotiv - ljudi su upravo onakvi u reali kakvi su u virtuali.
Dešava se da mi pogrešno protumačimo neke signale koje primamo virtuelnim putem, ali kada posle analiziraš te iste signale - vidiš da je to isti čovek.

Ko je iskren van neta, iskren je i na netu.
Ljudi koji se na netu pretvaraju da su nešto što nisu, pretvaraju se i u životu.

....ako to shvatimo bit će nam lakše...
"Bit će nam lakše" pretpostavlja da nam je sad teško - a nema razloga da bilo kome bude teško zbog bezazlenih rasprava na netu.

Mislim da malčice pogrešno tumačiš signale :)
Nije sa ove strane ostrašćenost ;)
 
Gloriana;bt287509:
Svasta , da sam znala da ce te moje brisanje komentara toliko uvrediti, ne bih to uradila.Ali ako nije tacno to sto sam napisala zasto se tolio ljutis, da postavljas cak kao novi blog? Cime si to povredjena?
Nije me uvredilo :)
Niti se ljutim. Samo mi je jako zanimljivo kao fenomen.
Drugo, ne mislim da ti možeš da staviš tabu na neke teme - ako mise priča o tome, a ne mogu kod tebe, zašto ne bih mogla kod sebe?
I ti pogrešno tumačiš signale :)
Ja sam potpuno mirna. Dobro, smešim se (i to blagonaklono, jer se meni Glorianina pisanija inače dopadaju, to što se ispostavilo da te puca ego trip malo žešće meni ništa ne znači - ja volim talentovane uprkos njihovim manama)

O Egoizmu i ostalim oblicima tog poremecaja licnosti , imam lep blog na pocetku napisan i objasnjen za korektnu upotrebu tog termina.
Da preimenujem u "filozofiju za sujetne"? :)

Ja se na tebe ne ljutim. niti sam uvredjena, niti me interesuje tvoje misljenje.Hej ja cak i moje misljenje vezem macku o rep ( ponekad).
Hm, ako je tako onda obe pogrešno čitamo signale - ali ja imam praksu dobrog čitanja signala, tako da nisam baš sigurna ;)
Ceo onaj post o azimutu je pisan u afektu. I kroz diskusiju si uglavnom odgovarala u afektu.

Bilo bi lepo da se vise ne srdim.
Da, bilo bi :)
(malo da ti uzvratim ažuriranje :mrgreen: )
 
andrriano;bt287507:
...............ja ništa ne znam o tehničkim modulima ovog portala...pa ovako neukom svašta se dešava...prčkam pa prsti odu kud ne treba...tražim učiteljicu...hoćeš?
Već si me pitao na pp i već si dobio odgovor. :)
Ali hajde opet: i ja smatram da je krstin bloger užas sa te tehničke strane, i nisam pogodna za učiteljicu jer se i sama traljavo s tim snalazim.
 
Gloriana;bt287514:
eto od mene sada, samo jedan mali zahtev, da li bi ti razmislila zasto se to tebi dogadja? zasto ne brisemo teme nego tvoje komentare?
Pa piše u naslovu :)

On je pobrisao celu temu.
A ti nisi brisala samo moje komentare, nego celu diskusiju (u kojoj čak nismo bile samo nas dve)
24 komentara si pobrisala, mojih je bilo možda devet, deset.

Mislim da je bolje pitanje zašto se meni to ne događa - zašto ne brišem ontopic opravdanu kritiku?
Recimo, tamo na temi o Jiskalarima je Coco došao s kritikom - ne da ga nisam brisala, nego sam se naljutila na nekog ko ga je napao zbog toga što se usudio da kritikuje.

Ja sam brisala sa svojih tema retardirane spamove tipa pedeset postova u kojima se pita ko je to na mom avataru i zašto nisam stavila svoju golu sliku na avatar, čak sam i ažurirala takve postove i menjala ih u "ja sam mnogo retardirana" ( :malav: ) - ali ontopic opravdanu kritiku, ontopic neslaganja sa mojim stavom nikada nisam brisala. (niti ću).

Ono što mislim o motivima za brisanje onoga od sinoć - kad si se malo ohladila, pročitala si ponovo, i shvatila šta je zaista napisano.
I onda ti je bilo neprijatno, pa si pobrisala :)
 
Nisam sigurna da si zato pobrisala.
Mislim da si pobrisala zato što si u njima na moje pitanje "zašto su obrisani komentari" ogovorila sa "zato što si izvrtala činjenice".

Izbrisala si komentar koji je direktna inspiracija za ovaj gore naslov :)

Pazi, a pogotovo je teško poverovati da bi ti, koja si veoma potkovana što činjenicama što veštinom argumentovanja, brisala komentare umesto da prosto oboriš to izvrtanje činjenica :)
 
sanja*;bt287519:
Nisam sigurna da si zato pobrisala.
Mislim da si pobrisala zato što si u njima na moje pitanje "zašto su obrisani komentari" ogovorila sa "zato što si izvrtala činjenice".

Izbrisala si komentar koji je direktna inspiracija za ovaj gore naslov :)

Pazi, a pogotovo je teško poverovati da bi ti, koja si veoma potkovana što činjenicama što veštinom argumentovanja, brisala komentare umesto da prosto oboriš to izvrtanje činjenica :)


Zato sto tebi stvarno ti komentari dizu poritisak bezveze a i tebe opet da sacuvam posledica .Jer pravilnik bloga zabranjuje otvaranje tema o drugim blogerima ( mislim da su tu i komentari ukljuceni) te kako necu da brisem moj blog , barem sam izbrisala komentare...

I ja sada stvarno namam sta da ti kazem do: Adieu! Farwell!! Bila si divna :bye::ok:
 
Ne, projektuješ ovo za pritisak.
(a to bi se videlo i da je ostala ona diskusija ;) )

Na krsti su zabranjene razne gluposti :) Zabranjena je i kritika nacizma.
Zabranjena je čak i upotreba same reči. ;)
zabranjeno je sumnjanje u odluke vlasti, komentarisanje odluka vlasti i pobuna protiv odluka vlasti.
Krsta je Severna Koreja virtualnog sveta :malav:


Tema ovog bloga je fenomen, ne osoba.
To je tebi sasvim jasno.
Ali verovatno neće biti jasno onome kome se žali na blogove i komentare :)

Da li je sankcionisanje viđenja drugih o nama jedini način da zadržimo određenu sliku o sebi?
 
Poslednja izmena:

Back
Top