@Miloradu, vezano za sastav

Dragi Milorade,
Pretpostavimo da nisi trol i da ti zaista treba sastav za danas.

Pre svega, niko od nas ne može da ti pomogne jer ne možemo niti da komentarišemo tvoj blog, niti da ti šaljemo poruke: moraš da imaš više postova na forumu da bi to bilo moguće, a verovatno i više blogova ovde (pet, možda?).
Preporučujem da odeš na forum, i ostaviš nekih 5-6 postova. Gledaj da to bude na nekom aktivnijem podforumu, kako bi ti moderatori pre aktivirali nalog.

Inače sam protiv akcija ovog tipa - deca treba da čitaju i razumeju lektiru, treba da se osposobe za samostalno pismeno izražavanje, i treba da imaju realnu povratnu informaciju o tome koliko su uspešni i u razumevanju i u pismenosti i izražavanju.

Međutim,
živo me zanima u kojoj su to školi zadali ovakvu temu. Biblija nije u školskoj lektiri. Koji god da si razred, bilo osnovne bilo srednje škole, celu Bibliju sigurno nisi pročitao (što nije strašno - nije je pročitala ni većina hrišćana, a ogroman deo njih joj nije nikada ni zavirio među korice - o čemu svakako treba da bude reči u sastavu).
Hajd' odradi to s dodatnih 5-6 postova i dodatnih par blogova, pa ću da ti napišem šta treba.
 
Pazi, hipotetički sam uzela da nije trol, mada verovatno jeste :D

Biblija nije u lektiri, tako da ni u osnovnoj ni u srednjoj ne može biti tema za sastav. Sad, profe imaju dvadesetak posto lufta da sami određuju spisak lektire, pa je moguće da ju je neko i udenuo - ali me zanima ko, gde, i na koji način.

Moguće je i da Milorad ide u neku bogoslovsku srednju školu, ali u tom slučaju bi zaista trebalo sam da napiše sastav. Mada, možemo da diskutujemo na temu, pa da mu ta diskusija bude oslonac.

A možda je trol :mrgreen:
 
Sigurno je trol.

Mi smo obrađivali malo Bibliju u srednjoj školi. Sad, čini mi se da je bilo kroz filozofiju, a ne srpski... Davno je bilo, ne merem se setiti... :D
Prvi pravi bestseler, uh kada bih imao takav marketing... :D

A možda i nije trol... :D
 

Back
Top