PAS LJUBIMAC

Čitam kako tamo neki psi , ljubimci , žive - imaju ličnu poslugu , psihologe , kuvare . Jedu iz srebrnih tanjira .Za neverovati !?
Mislim se , nešto, to belosvetsku sirotinju , koja je prošla kroz svakakva bestijalna ponižavanja , šikaniranja , bedovanja - čak nadživela i "milosrdnog anđela" , podsećaju gde joj je mesto .
Izbeglički kamp , i to ne ovakvi kakvi se prave za ove poslednje nesretnike , nad čijim glavama se smenjuju istočni i zapadni anđeli demokratije ! Ne takvi !
Već izbeglički kampovi , za one koji su izbegli iz ljudskih života ,i žive životima grđim od psećih života !
O tome se ćuti ! O tome se nesme pričati !
Pa kad se o tome ćuti i ne priča , zašto se baš danas obelodanjuje ta istina !?
Danas , kad se trubi na sav glas kako nam je krenulo sa tim , boljim život , kako smo mi izabrani !?
I sad kad svak od ove sirotinje vidi ovo , ništa mu ne preostaje nego da zamišlja svoj bolji život !
Bože , zar je moguće da će gotovo svak od ove sirotinje , poželeti pseći život , nekog tamo , nečijeg ljubimca !
Možda je poenta u tome , biti tamo negde , nečiji ljubimac ; da te voli , mazi i pazi !
Ono opet , biti pas ljubimac , nije bre za čoveka !?
A ono opet , nije ni život nekakav kad se grđe živi od psećejeg života !?
A nije ni život , nekakav , na kazanu nbede !?

Bilo kako bilo , ova vest zagolicaće mnoge :

" Psi Kraljice Elizabete ručaju iz srebrnih tanjira i uživaju u specijalnom jelovniku napravljenom samo za njih."

bcf2f1e605c1899d9769c6e7def8b6d0.jpg


http://www.blic.rs/slobodno-vreme/kraljicini-psi-jedu-iz-srebrnih-tanjira-a-sluzi-ih-batler/n429l53
 
Ne znam odakle ta vest, niti da li je tacna.Tacno jeste da mnogi ljubimci zive bolje od mnoge dece na ovoj planeti.To je neprikosnovena cinjenica.Kao i cinjenca da 62 ljudi ( ukljucujuci ovu kravu u cvetnoj haljini gore) poseduje kapital koji je jednak kapitalu pola svetske populacije ..... 62 : 3, 600 000 000....
 
Gloriana;bt286224:
Ne znam odakle ta vest, niti da li je tacna.Tacno jeste da mnogi ljubimci zive bolje od mnoge dece na ovoj planeti.To je neprikosnovena cinjenica.Kao i cinjenca da 62 ljudi ( ukljucujuci ovu kravu u cvetnoj haljini gore) poseduje kapital koji je jednak kapitalu pola svetske populacije ..... 62 : 3, 600 000 000....

...vest je zasigurno tačna , za kravu u cvetnoj haljini....jeste vest okačila bulevarska žutara ( evo adrese : http://www.blic.rs/slobodno-vreme/kr...batler/n429l53 ) , tačna je , ali pitanje je ostalo : zašto baš ovih dana kad nas intenzivno ubeđuju da živimo nikad bolje....oću reći , šta se iza brega valja......mada treba porazmisliti , dal treba naći nekog humanistu , kao što je krava u cvetnoj haljini , pa nastojati da budeš njegov ljubimac - makar i sa psećim ponašanjem....poenta je za mene bar , biti makar i životinjski ljubimac , nečiji , pa lečke osetiti blagodeti životnog izobilja !....neznam , ali stvari tako stoje sa psećim ljubimcima !...

...uzgred , kod nas ima više skenera za životinje nego za ljude u nema listi čekanja !
 
Pffffff ... Kućni ljubimci, afkors, imaju svoj jelovnik. Svaka bolja odgajivačnica pasa reći će ti da psi ne jedu otpatke, niti hranu koju sebi spremamo. Iz jednostavnog razloga: psi nemaju enzime koje imamo mi. To što smo "navikli" da psi mogu preživeti na lancu, uz malo vode, suvog hleba i, tek ponekad, kost - već je deplasirano i smatra se zlostavljanjem. Nije baš uvek i svuda lepo biti ljubimac. Ne verujem da bi se čoveku dopalo da se menja sa ovdašnjim seoskim dvorišnim džukcem. Ne samo zbog suvog hleba, vode i lanca.

A ko ima srebrne tanjire, taj njima raspolaže kako hoće. Srebrni tanjiri danas i nemaju neku vrednost, osim ako nisu redak antikvitet. Jeftiniji su od debelo pozlaćenih kupola na hramovima.
Ja nisam Njeno Visočanstvo, pa moja maca jede Viskas iz porcelanske tacne.

Da, postoje psiholozi za životinje. Kamo sreće da ljudi koriste usluge psihologa onda kada su im potrebne; bilo bi manje frustracija i zla.

O velikoj nepravdi na relaciji privilegovana (voljena) životinja i neprivilegovani (nevoljeni) čovek priča se odavno. No, ipak, nije li čovek gospodar svega, pa i životinja? Nisu li neki ljudi, odvajkada, gospodari drugih ljudi?

Pa, šta predlažeš da učinimo i konačno humanizujemo svet?
 
Ne znam sta je gore i tužnije čika Lončar
il' što ljubimci bolje žive od mnogih ljudi,
ili posledice tek novih vremena, one teške , izopačenih ćudi,
kloniranja, manipulacije, eksperimentalne senzacije,
stvaranje genetskih mutacija...

...tek mene ova (potkovana) koza
neodoljivo podseća na Lesija :(

 
Ma, pusti ljude... Čim bi im poslužio biranu hranu iz srebrnih tanjira, odmah bi tražili nešto drugo iz zlatnih tanjira, pa platinastih, pa ko zna dokle bi to došlo... Pa bi onda rekli dajete nam i pribor za jelo i salvete i vodicu sa limunom za masne prste... :D
 
Borac za prava zivotinja;bt286230:
Pffffff ... Kućni ljubimci, afkors, imaju svoj jelovnik. Svaka bolja odgajivačnica pasa reći će ti da psi ne jedu otpatke, niti hranu koju sebi spremamo. Iz jednostavnog razloga: psi nemaju enzime koje imamo mi. To što smo "navikli" da psi mogu preživeti na lancu, uz malo vode, suvog hleba i, tek ponekad, kost - već je deplasirano i smatra se zlostavljanjem. Nije baš uvek i svuda lepo biti ljubimac. Ne verujem da bi se čoveku dopalo da se menja sa ovdašnjim seoskim dvorišnim džukcem. Ne samo zbog suvog hleba, vode i lanca.

A ko ima srebrne tanjire, taj njima raspolaže kako hoće. Srebrni tanjiri danas i nemaju neku vrednost, osim ako nisu redak antikvitet. Jeftiniji su od debelo pozlaćenih kupola na hramovima.
Ja nisam Njeno Visočanstvo, pa moja maca jede Viskas iz porcelanske tacne.

Da, postoje psiholozi za životinje. Kamo sreće da ljudi koriste usluge psihologa onda kada su im potrebne; bilo bi manje frustracija i zla.

O velikoj nepravdi na relaciji privilegovana (voljena) životinja i neprivilegovani (nevoljeni) čovek priča se odavno. No, ipak, nije li čovek gospodar svega, pa i životinja? Nisu li neki ljudi, odvajkada, gospodari drugih ljudi?

Pa, šta predlažeš da učinimo i konačno humanizujemo svet?

....šta predlažem...pa moj si predlog poodavno zakantančila i zaprndačila - kao ono , ispuvana tema o kojoj je sve rečeno , pa čemu zamajavati stado kad mirno pase , dok ga čuvaju psine , čobanski ljubimci i miljenici....no zbog publikuma , retkog , ponoviću stvar , kratko i jasno : ja sam za brzu i trenutno eksplozivnu evoluciju u društvenim odnosima - nešto poput velikog praska !...jasno...jasno !

....a to je nešto nemoguće , sa ovim prosvetiteljima i ovom gladnom , siromašnom i duhovno uništenom svetinom....zato i nije reč o tome , o oslobodilačkom velikom prasku....jok more.....pitanje je jasno : zašto u ovim danima , kako se to kaže , usred medijske samohvalne buke , dakle , zašto se ova belodana istina daje na znanje pučanstvu , koje uzgred , zna da gore živi od eskimskih , pa i beduinskih pasa ( kako se to kaže , knjževnim jezikom ) , samo o tome ćuti...muči....a psi skitnice , imaju bar slobodu lajanja , a bogami i besnog ujedanja !

...imaš li ti možda nekakav stav o tome , zašto se ova poznata stvar , davno poznata stvar , baš ovih dana daje na znanje stanovništvu !?
 
...ganut filmom , svojevremeno sam pokrenuo temu o njemu : psećem srcu....naravno , reč je o ruskom psećem srcu , koje ima sasvim drugačije potrebe , pa i sudbinu , kojoj čak i naučni eksperiment uništava život - koji , kao što se vidi iz novinskog isečka , ovom zapadnom psećem srcu , život čini ugodniji nego svedskoj sirotinji , a ljudskiji nego što je na današnji dan mnogoj deci , na kojoj ostaje ovaj svet....
...tema je na adresi : http://forum.krstarica.com/entry.php/41627-PSEĆE-SRCE-Собачье-сердце
...film i prevod , mogu da se nađu na ovoj adrsi i besplatno skinu : https://kinorusija.wordpress.com/2010/02/09/sobachye-serdtse-1988/

...ko ima vremena nek pogleda ovaj stari film , iz vremena SSSR - pa ako se malčice zamisli i razmotri ceo film , izvućiće mnoge zaključe i neće verovati da je ovako nešto smelo da se snimi tad u to vreme - takozvanog totalitarnog režima ....!
 
...čitao sam da ameri lude za svinjama , kućnim ljubimcima...kažu da tamo , mnoge svinje bolje žive od podosta stanovnika , a od beskućnika i da se ne priča !...no , ipak mislim da su jaglezi po tom pitanju neprevaziđeni , od kraljevske porodice , pa sve do uličara !

piti_1364033800_670x0.jpg
 
Poslednja izmena:
svinja1_1349343428_670x0.jpg


Marija Kuper (29), profesorka muzičkog, živi u Kentu, sa svojom, kako kaže, najboljom prijateljicom od koje se skoro ne odvaja - svinje Dinki. Na uzici je vodi u šetnju, a na vratima kuće joj je napravila otvor kako bi izlazila i ulazila kako joj je volja, piše "The Sun".

- Kupila sam je kada je bila prase. Bila je tako slatka i dala sam joj ime Dinki. Bila je to ljubav na prvi pogled. Toliko mi je bila draga da nikako nisam mogla da je držim napolju, pa sam je smestila u kuću - kaže Marija za "The Sun". - See more at: http://www.nadlanu.com/pocetna/zivo...-Dinki.a-153276.299.html#sthash.PuiqweqA.dpuf
 
123loncar;bt286254:
svinja1_1349343428_670x0.jpg


Marija Kuper (29), profesorka muzičkog, živi u Kentu, sa svojom, kako kaže, najboljom prijateljicom od koje se skoro ne odvaja - svinje Dinki. Na uzici je vodi u šetnju, a na vratima kuće joj je napravila otvor kako bi izlazila i ulazila kako joj je volja, piše "The Sun".

- Kupila sam je kada je bila prase. Bila je tako slatka i dala sam joj ime Dinki. Bila je to ljubav na prvi pogled. Toliko mi je bila draga da nikako nisam mogla da je držim napolju, pa sam je smestila u kuću - kaže Marija za "The Sun". - See more at: http://www.nadlanu.com/pocetna/zivo...-Dinki.a-153276.299.html#sthash.PuiqweqA.dpuf[/QUO

Ова жена није нормална. Држати толику свињу за кућног љубимца је ван памети. По мом личном мишљењу њена најбоља пријатељица је само не прерађена сланина, бут, ребарца, џигерица, чварци...
 
Стари Хусар;bt286278:
Ова жена није нормална. Држати толику свињу за кућног љубимца је ван памети. По мом личном мишљењу њена најбоља пријатељица је само не прерађена сланина, бут, ребарца, џигерица, чварци...

Po tvom ličnom mišljenju.;)
Ali ona ima pravo na svoje mišljenje i sopstveni izbor. To te/nas nikako ne kvalifikuje da nekog proglasimo nenormalnim.
Verovatno bi ona smatrala nenormalnim što ti u njenoj ljubimici vidiš slaninu, but i čvarke, a ne svesno biće. Razmisli o tome.
 
..pravo na slobodu mišljenja ne kreće se od ludila do mudrosti , oću reći postoje kriterijumi po kojima se mišljenja selektuju...pa tako kriterijumi mogu biti uslovljeni društveno političkim ciljevima ...profitabilni kapitalizam teži slobodnoj selekciji , naravno za svetinu i njen kosmopolitsko internacionalni intelektualizam , gde je sve podređeno logici i moćima novca...tu je glas razuma : živi kako hoćeš i pusti druge da žive.....u takvom slobodnom svetu , svinjac je bajka od života u odnosu na humano intervencijsko bombardovanje , po mojsijevskoj pameti : sprži jerusalim , on je naša obećana zemlja ( oću reći , mojsije je legijama , osvajaškim , koje su okupirale jerusalim , naredio da sve živo pobiju i sve postojeće sravne i spale sa zemljom - o ovome svedoči biblija)...ova mudrost , kao svetska duhovna jevrejština , bez kriterijuma i higijenskih duhovnih obrazaca , razapinje čovečnost na krst sodomizma i uništava sve pred sobom što je ljudskost....mi danas na sceni imamo sa takvim kriterijumima reviziju istorije i njenih duhovnih , pa i kulturnih tekovina.....
....da skratim , u svetskom svinjcu , uskoro će sile pobednice da se izvinjavaju fašističko nacističkom svetu...kao ono : izvinite pogrešili smo , pa ste bili uzgredna žrtvena šteta!

...ljudskost se ne određuje fizičko biološkim stanjima u koži . nije telesnost ...ona je stožer duhovnosti !
 
Poslednja izmena:
Borac za prava zivotinja;bt286230:
Pffffff ... Kućni ljubimci, afkors, imaju svoj jelovnik. Svaka bolja odgajivačnica pasa reći će ti da psi ne jedu otpatke, niti hranu koju sebi spremamo. Iz jednostavnog razloga: psi nemaju enzime koje imamo mi. To što smo "navikli" da psi mogu preživeti na lancu, uz malo vode, suvog hleba i, tek ponekad, kost - već je deplasirano i smatra se zlostavljanjem. Nije baš uvek i svuda lepo biti ljubimac. Ne verujem da bi se čoveku dopalo da se menja sa ovdašnjim seoskim dvorišnim džukcem. Ne samo zbog suvog hleba, vode i lancа

O velikoj nepravdi na relaciji privilegovana (voljena) životinja i neprivilegovani (nevoljeni) čovek priča se odavno. No, ipak, nije li čovek gospodar svega, pa i životinja? Nisu li neki ljudi, odvajkada, gospodari drugih ljudi?

Pa, šta predlažeš da učinimo i konačno humanizujemo svet?


Да су наши претци бринули о осећањима и правима животиња ми би смо данас живели у пећинама и скупљали бобице и корење да би преживели и били би плен вукова, медведа, лавова и других грабљиваца.
У природи ловац је увек паметнији или јачи од свог плена. Да није не би могао да улови и умро би од глади.
Наши претци су донели одлуку да они и њихови потомци неће бити нечија вечера. Као исход људи су припитомили разне животиње које су искористили да изграде цивилизације. Припитомивши вука добили су његов супериорнији њух и способност налажења плена. Касније су припитомили свиње, овце и сличне животиње које су им омогућиле више хране и одеће и довеле до пораста популације. Са већим бројем људи и осигураном храном неки чланови заједнице су се посветили умном делању. Почели су да користе коње, волове и слично да би пренели терет који сами нису били у стању и омогућено је прелажење великих раздаљина. Куће су грађене, откривено је писмо, изграђени су градови, државе, пирамиде... Науке: медицина, математика, физика... су се развиле, а као последица тога човек је овладао летом и средином 20 века направио свој први корак ка насељавању других планета.

Свега тога не би било да су бринули о правима животиња.
 
Borac za prava zivotinja;bt286230:
Da, postoje psiholozi za životinje. Kamo sreće da ljudi koriste usluge psihologa onda kada su im potrebne; bilo bi manje frustracija i zla.

Pa, šta predlažeš da učinimo i konačno humanizujemo svet?

Када је градоначелник Ниша одлучио да реши проблем паса луталица дриштво за заштиту животиња је против њега решило да поднесе кривичну пријаву.
Да ли сам једини коме се чини да ови за заштиту животиња више воле животиње него људе.
 
"У природи ловац је увек паметнији или јачи од свог плена. Да није не би могао да улови и умро би од глади.
Наши претци су донели одлуку да они и њихови потомци неће бити нечија вечера."

....može biti da nisu doneli pametnu odluku - jer lovac je na kraju balade lovina....u našem slučaju , bakterije , virusi i ostali gmazovi , naselili su ove pripitomljene "korisne" životinje sa kojima živimo kao ona engleskinja na slici , pa smo na kraju ovim gmazovima mi hrana....
...hoću da kažem u tom lovačkom lancu ishrane , nije na vrhu čovek već gmazovi - crvi , bakterije , virusi....

...važan je ugao iz kog se svet gleda - pozdravi naše pretke !
 
123loncar;bt286410:
"У природи ловац је увек паметнији или јачи од свог плена. Да није не би могао да улови и умро би од глади.
Наши претци су донели одлуку да они и њихови потомци неће бити нечија вечера."

....može biti da nisu doneli pametnu odluku - jer lovac je na kraju balade lovina....u našem slučaju , bakterije , virusi i ostali gmazovi , naselili su ove pripitomljene "korisne" životinje sa kojima živimo kao ona engleskinja na slici , pa smo na kraju ovim gmazovima mi hrana....
...hoću da kažem u tom lovačkom lancu ishrane , nije na vrhu čovek već gmazovi - crvi , bakterije , virusi....

...važan je ugao iz kog se svet gleda - pozdravi naše pretke !

И да смо биљоједи били би храна за црве. Није ствар само у јелу. Коришћењем животиња као превозних средстава и машина за тегљење створена је цивилизација. Многе од тих бактерија помажу у предади тих истих животиња. Мало бактерија и вируса је мала цена за настанак цивилизације.
 
zxy;bt286417:
Nemoj mnogo da se buniš ,ne znaš kakav ćeš sledeći put da se rodiš;):lol:

...pročitah negde procenu stanovništva na planeti hiljadama godina u nazad....u tim vremenima , kad se formirala ideja o ponovnom rađanju , bilo nas jako malo...reč je o milionskim ciframa...a danas je reč o milijardama...oću reći sistemponovnog rađanja mrtvih obezbeđuje mirovanje broja stanovnika....uvek smo na isto , sem ako se konjine , voline , magarčine , pa i svinje svojim zaslužnim svesrdnim žrtvovanjem ne zaslužuju ponovno rađanje u ljudskom telu.....onda je sve jasno u vezi tog stanja koje je u društveno političkim sistemima.....čovek , onaj iskonski , izgubio je bitku i izčileo - ponovno se rađao verovatno kao kakva god biljka , izumrla !.....nezgodno , zaista nezgodno !
 
Стари Хусар;bt286415:
И да смо биљоједи били би храна за црве. Није ствар само у јелу. Коришћењем животиња као превозних средстава и машина за тегљење створена је цивилизација. Многе од тих бактерија помажу у предади тих истих животиња. Мало бактерија и вируса је мала цена за настанак цивилизације.

...dobro , jasan je doprinos životinja u podeli argatovanja , ali ne treba preterivati....mislim , da se čovek iselio iz zajedničkog staništa ( sa životinjama ) iz higijenskih i zdravstvenih razloga...to iselenje iz zajedničkih prostorija "štala" , povećalo mu je imunitet , civilizacijski ga uzdiglo , i produžilo životni vek....zato ne treba sad vraćati se u nazad i od kuća , soba - dnevnih soba praviti štale , svinjce , štenare - divlje oaze sa životinjskim svetom ; gajiti nosoroga na lancu....
 
123loncar;bt286428:
...dobro , jasan je doprinos životinja u podeli argatovanja , ali ne treba preterivati....mislim , da se čovek iselio iz zajedničkog staništa ( sa životinjama ) iz higijenskih i zdravstvenih razloga...to iselenje iz zajedničkih prostorija "štala" , povećalo mu je imunitet , civilizacijski ga uzdiglo , i produžilo životni vek....zato ne treba sad vraćati se u nazad i od kuća , soba - dnevnih soba praviti štale , svinjce , štenare - divlje oaze sa životinjskim svetom ; gajiti nosoroga na lancu....

Све треба да има меру.
Потпуна изолација од свих бактерија доводи до тога да се имунитет не развије. Тако да ако касније током живота дођеш у додир са неким блажим вирусом може доћи до фаталних последица. Добар пример су богиње. Ко је као мали њих прележао имун је на њих кад одрасте, али ако није може да умре ако се зарази.
То наравно не значи да од куће треба направити обор за свиње.
 

Back
Top