Tomas lokomotiva torta 1.deo - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

zlatna koka

Tomas lokomotiva torta 1.deo

Oceni ovaj blog
Ja 3D torte uvek pravim od plazme. Od mase napravim oblike za donji i gornji deo vozića (ovo treće je za tunelčić).

Donji deo je postavljen naopako i tako ga i prekrivam crvenom masom, a onda okrenem, pa stavim pravougaoni deo sive boje odozgo.

Gornji deo prekrijem plavom masom, pa štapićem sa špicem napravim linijice, a od crvene mase napravim glistice i nalepim na valjak 6 takvih, pa valjčić za dimnjačić od plave boje. Za točkove sada imam kalupčić u koji utisnem po komadić plave mase, da bih dobila one karakteristične šarice. Naravno sve to može tako da se uradi i malim nožićem i štapićima, samo što oduzima više vremena...

Onda od crne mase napravim valjak istog prečnika kao onaj na glavnom delu i dodam ga napred, s tim što i ispod postavim deo crne mase koji drži taj valjak i one male ispuste da bi ličilo originalu...Od crne mase još napravim prozorčiće, ugalj koji se vidi pozadi, kružiće na donjem delu napred i pozadi po dva, dimnjačić na prednjem delu valjka i krović. Sve to naknadno obojim crnom bojom kako bi bilo intenzivnije i sjajno. Oko prozorčića obojim žutom bojom koju pomešam s belom da bi se to videlo, kao i broj sa strane vozića i uokvirim ga crvenom bojom. Crvenom bojom još iscrtam linije na bočnim stranama vozića....

Pošalji "Tomas lokomotiva torta 1.deo" na Facebook Pošalji "Tomas lokomotiva torta 1.deo" na Google Pošalji "Tomas lokomotiva torta 1.deo" na My Yahoo! Pošalji "Tomas lokomotiva torta 1.deo" na Live Pošalji "Tomas lokomotiva torta 1.deo" na MySpace Pošalji "Tomas lokomotiva torta 1.deo" na Twitter Pošalji "Tomas lokomotiva torta 1.deo" na Digg Pošalji "Tomas lokomotiva torta 1.deo" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. DamaBezBlama (avatar)
    Jaoooo kako je lepoooo!!!
  2. zlatna koka (avatar)
    Hvala
  3. ivancica80 (avatar)
    zlatna koko nemam reci,prava si.pokusacu ali ne garantujem uspeh.puno ti hvala.nasla sam radnju za stomatolosku opremu samo treba da odem do novog sada da je kupim pa cu pokusati da napravim lice.uzgred koliko si lokomotiva napravila da bi dosla do ovakvog savrsenstva i koje boje koristis?
  4. crna ruza (avatar)
    prelepa je torta
  5. natasaM (avatar)
    ja je pravim ovih dana pa ako bude nesto nejasno nadam se da cu traziti pomoc!
    Torta je fenomenalno napravljena!
  6. natasaM (avatar)
    Koko imam jedno pitanje,sta mazes izmedju fondana i torte kako bi se zalepilo,buter krem??
  7. mi južnjaci (avatar)
    videli mi klinci ovakvu tortu hebo sam ježa. ko će im objasnit da se nema vremena za takvo što pravit