NOVOGODIŠNJA ČESTITKA BLOGERSKOM SVETU ! - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

NOVOGODIŠNJA ČESTITKA BLOGERSKOM SVETU !

Oceni ovaj blog

Želim Vam puno zdravlja , dobrog raspoloženja i uspeha u svakoj zamisli - kako Vama , tako i Vašoj porodici !

Srećna Nova Godina !

Pošalji "NOVOGODIŠNJA ČESTITKA BLOGERSKOM SVETU !" na Facebook Pošalji "NOVOGODIŠNJA ČESTITKA BLOGERSKOM SVETU !" na Google Pošalji "NOVOGODIŠNJA ČESTITKA BLOGERSKOM SVETU !" na My Yahoo! Pošalji "NOVOGODIŠNJA ČESTITKA BLOGERSKOM SVETU !" na Live Pošalji "NOVOGODIŠNJA ČESTITKA BLOGERSKOM SVETU !" na MySpace Pošalji "NOVOGODIŠNJA ČESTITKA BLOGERSKOM SVETU !" na Twitter Pošalji "NOVOGODIŠNJA ČESTITKA BLOGERSKOM SVETU !" na Digg Pošalji "NOVOGODIŠNJA ČESTITKA BLOGERSKOM SVETU !" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. faraonn (avatar)
    ...
    Loni,
    -uvijek si Pocetak svega Dobroga
    i sve ti zdravo i veselo bilo
    s nama svima ,-ZAJEDNO...
  2. SibirskiTigar (avatar)
  3. The Lady D (avatar)
    Originalno i mnogo lepo od vas :)
    :zpozdrav:
  4. mari47 (avatar)
    Dragi Lončar, kume....Uzvraćam ti najlepše želje...
    Slušaj i uživaj ( nemoj da nisi odslušao)

5. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio The Lady D
    Originalno i mnogo lepo od vas
    Hvala Lejdi - dovijam se nekako , odva previm jedno , krpačim , prepravljam , spajam - tek da nešto "pametno" radim ! Kažu da je zdravo dobro mozak aktivirati svakodnevno - duže se živi ! Zato kaskam za pametnima i sposobnima . Možda u tome ima nečeg "velikog" , ko zna !
    Još jednom , hvala !
  6. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio mari47
    Dragi Lončar, kume....Uzvraćam ti najlepše želje...
    Slušaj i uživaj ( nemoj da nisi odslušao)
    Draga Mari od sveg srca ti hvala ! Ja sam naprosto ludi muzičko nepismeni uživalac ove vrste muzike ! Pavaroti je moje božanstvo !
    Naprosto , jednostavno volim ovu vrstu muzike ! Mogu da živim sa njom !
    Rano sam naučio da ono što se voli i ljubavi prema njemu uživa , ne treba analizirati ! Zato sam , kad je ova muzika upitanju ostao na tom nivio , koji se zove muzička nepismenost sa sklonoću ka večnom uživanju ! Ova muzika je jedna od retkih stvari koju ne analiziram , proučavam , odgonetnjujem i tragam za širim aspektima njenog uticaja ne samo na mene , već i na svet oko mene ! Jednostavno volim je i verujem u nju i dobre ishode sa njom !

Evo podeliću sa tobom i sa svima koji su dobrog raspoloženja za ovu muziku , jedan muzički klip u kome mene muzika , bar mene , diže lagano iz mrtvih do neslućenih visina !
    Poslušaj :

Pozdrav i još jednom hvala !
  7. mari47 (avatar)
    Neprolazna lepota, moj Lončar.
    Prava muzika je prudužetak kosmičke harmonije. ( Vladimir Martinov )

Hvala i tebi za ove trenutke.
  8. Soradze (avatar)
    Pavaroti Vaše božanstvo??? Lončar, "kupili" ste me doživotno!! Ja isto obožavam Pavarotija i ne samo njega....Opera je moja velika ljubav....U to ime, Sretna Vam Nova godina i puno muzike za naše dušice!!
  9. iamblond (avatar)
    Neka vam godina ova donese puno snova...predivnih emocija...veselja i radost...Lončaru vama i vašoj obitelji želim da ovo bude VAŠA GODINA....i svaka iza nje još lješpa, kreativnija....i veliki prijateljski kissss...lijepo je vidjeti vas dragi moj daleki prijatelju....
  10. 123loncar (avatar)
    Čovek voči da sluša druge , naročito prijatelje - tad svata da nije sam i izgubljen u beskrajnim prostranstvima sveta ...u samoći čovek se postepeno otuđuje od svoje ljudske prirode - koja je izmeđuostalog i druželjubiva pa je zbog toga i društvenoljubiva !...
    ...često ste u mojim mislima , prijatelji dragi...kud bih bez Vas !
    ...možda ova muzika može uspešnije da iskaže moja osećanja u vezi ovoga o čemu govorim :

11. 123loncar (avatar)
  12. The Lady D (avatar)
    [QUOTE=123loncar;bt283276][IMG]http://i1211.photobucket.com/albums/cc424/123loncar/cestitka%20xxx_zpsyf5i6gvt.gif[/IMG][/QUOTE]
    _________

U ozbiljnom sam iskušenju da pošaljem svoj "prvi elektronski poljubac"- vama, za kreativnost :)
    :snesko5:
  13. 123loncar (avatar)
    ...nemoj životati...meni poljubaca nikad dosta...bez tri nema razgovora....

...skoro sam tu pokušao da razvijem diskusiju o poreklu tog našeg običaja da se triput poljubimo - kad se sretnemo , pozdravljamo , opraštamo , čestitamo i šta ti ja znam kad se sve ne ljubimo....i gotovo nadrljah...dal što ja tragam za poreklom stvari i običaja , dal što podosta razumem ili bar poštujem običaje , stare koliko i poreklo društva doseže , dal zbog velikog neznanja ukorenjenog kod našeg intelektualnog blogerskog sveta , tek , neslavno skončah u toj raspravi....

...a ovo ritualno , triputa ponavljanje jedne te iste radnje , koja nije samo u vezi ljubljenja , krštenja , klanjanja i šta ja sve znam kad se to praktikuje - vuće korene još iz višebožja , a i danas je praktikuju šamani kao svojevrsnu nemu bajalicu....

* prvi put se radnja bajanja izvodi za prošla vremena
    *drugi put za sadašnji trenutak
    *treći put za budućnost

....ljudi koji odbiju drugi ili treći poljubac , pozdrav ili sl. , podsvesno se spremaju za kakav neprijateljski gaf ili netrpeljivost !

...na gifu se vide stara božanstva u troliku - obrati pažnju....
    ...kao da tri ima nekakvu svetu magičnu moć....

...mada ja iskren da budem , pristalica sam i četvorstva - stoterstva , ali čovečanstvo nije spremno za takve istine....no možda će veliki svetski majstor masonskih loža da objasni zašto svaku istinu treba sagledavati iz trideset devet uglova...možda !

Pozdrav !
  14. 123loncar (avatar)
    P.S. ZXY je izneo ovu stvar sa slovenskim kalendarom i izprovocirao me ( pozitivno )...no kao da to saznanje o njegovom postojanju ljude vređa....nelagodno se osećaju , dal zbog neznanja o svom poreklu , dal zbog osećaja da se na neki način prezrelo to poreklo i nepodištavalo - odbacilo , tek ljudi u svojoj neverici postaju ogorčeni pa i grubi.....koliko je znanje moćno i svetlo , toliko je neznanje surovo i mračno....
    ...a ono ima pak ljudi , koji žive da svakog dana nešto saznaju , razotkriju i nauče , pa su radosni i srećni što im dan nije propao....
    ....ima gi razni ljuđi - što bi rekli južnjaci !
  15. The Lady D (avatar)
    [QUOTE=123loncar;bt283305]...nemoj životati...meni poljubaca nikad dosta...bez tri nema razgovora....

...skoro sam tu pokušao da razvijem diskusiju o poreklu tog našeg običaja da se triput poljubimo - kad se sretnemo , pozdravljamo , opraštamo , čestitamo i šta ti ja znam kad se sve ne ljubimo....i gotovo nadrljah...dal što ja tragam za poreklom stvari i običaja , dal što podosta razumem ili bar poštujem običaje , stare koliko i poreklo društva doseže , dal zbog velikog neznanja ukorenjenog kod našeg intelektualnog blogerskog sveta , tek , neslavno skončah u toj raspravi....

...a ovo ritualno , triputa ponavljanje jedne te iste radnje , koja nije samo u vezi ljubljenja , krštenja , klanjanja i šta ja sve znam kad se to praktikuje - vuće korene još iz višebožja , a i danas je praktikuju šamani kao svojevrsnu nemu bajalicu....

*treći put za budućnost

....ljudi koji odbiju drugi ili treći poljubac , pozdrav ili sl. , podsvesno se spremaju za kakav neprijateljski gaf ili netrpeljivost !

...mada ja iskren da budem , pristalica sam i četvorstva - stoterstva , ali čovečanstvo nije spremno za takve istine....no možda će veliki svetski majstor masonskih loža da objasni zašto svaku istinu treba sagledavati iz trideset devet uglova...možda !

Pozdrav ![/QUOTE]
    :cmok2:
    :zblesav:
    ps.
    priznajem da mi je bilo potrebno vreme da shvatim vase recenice iz razloga što je za to bilo neophodno da upoznam ovu sredinu i osetim njenu klimu,
    ako nešto mi se nedopadne, ili ne razumem ja ču opet da ukrstim reči, k'o sad poljupce kad mi se dopada. :)
    a ova naslovna čestitka pogotovo, stvarno ste je izbrusili i ucinili za moj ukus najlepsom i najoriginalnijom koju sam videla.
    (dobro je utrefih smajlije(ko -koga ljubi)-obzirom da mi je prvi put! hehehe)
    živi bili!
    :)
  16. The Lady D (avatar)
    [QUOTE=123loncar;bt283257]Čovek voči da sluša druge , naročito prijatelje - tad svata da nije sam i izgubljen u beskrajnim prostranstvima sveta ...u samoći čovek se postepeno otuđuje od svoje ljudske prirode - koja je izmeđuostalog i druželjubiva pa je zbog toga i društvenoljubiva !...
    ...često ste u mojim mislima , prijatelji dragi...kud bih bez Vas !
    ...možda ova muzika može uspešnije da iskaže moja osećanja u vezi ovoga o čemu govorim :

[video=youtube;poiK6FksRl0]https://www.youtube.com/watch?v=poiK6FksRl0[/video][/QUOTE]
    ___
    jeste taj mesec zasluzio sonatu,
    moracu se i ja dat u odu kakvu . :)

Mesec nikog nije zivog sprzio,vodu presusio,zednog ucinio,,
    goru izgoreo,izbledeo...

Sigurno jer je najverniju Zvezdu Danicu voleo.
    Sunce ako zivot daje, mesec zivotu neda da staje,
    mesec umereno odasipa zrake sjajne i tiho,bez galame
    pred odanu zvezdu svoju,saputnicu dragu staje,
    mesec daje, i ne trazi za uzvrat niti jednu vlas trave.
  17. The Lady D (avatar)
    [QUOTE=123loncar;bt283305]...nemoj životati...meni poljubaca nikad dosta...bez tri nema razgovora....

*treći put za budućnost

Pozdrav ![/QUOTE]
    ______
    Nadjoh kako je mene inspirisala vasa priča o pravilu da se 3 x ljubi
    (jednom za proslost,jednom za sadasnjost,jednom za budućnost)
    drzim i dalje da bi o poreklu tih i drugih običaja trebali naciniti blog :)

"LadyDydy - 18.08.2015. 17:19

brojalicu poljubaca
    za proslost zbrajala,za sadašnjost gradirala
    za buducnost brojanicu -zastitnicu voljenom darivala,
    sve u mraku,sve junaku ...srca svoga..."
  18. 123loncar (avatar)
    ...to trojstvo , ili takva praktikovanja trojstva u životu ( recimo kod rukopozdravljenija , triput se protrese ruka i pre svakog protresanja blago stegne šaka ) , zapravo je bajanje rasprostranjeno u svakodnevnom životu , koje treba da razvije optimizam i veru u dobre životne ishode....
    ...ove bajalice koriste moć dodi , prirođenu našu datost telesnih ćelija....konačno sisari obožavaju da se dodiruju...delfini su u tome nezajažljivi.....dodirom gradimo budućnost čvrsću nego rečima i ugovorima....projektuju se takozvane dobre energije u našem biću sa kojima se gradi uspeh !

....sigurno je da treba o tome pisati i ta saznanja praktikovati - zbog boljitka...

....konačno , programirani ratnici , zlice ne vole da se dodiruju / rukuje , a taman posla da se ljube sa namerom da grade prijateljstvo.....to je za njih ubitačno ! ...ubitačnije nego istina ....

Pozdrav !

Mir međ nama dobri ljudi !
  19. The Lady D (avatar)
    [QUOTE=123loncar;bt283556]...to trojstvo , ili takva praktikovanja trojstva u životu ( recimo kod rukopozdravljenija , triput se protrese ruka i pre svakog protresanja blago stegne šaka ) , zapravo je bajanje rasprostranjeno u svakodnevnom životu , koje treba da razvije optimizam i veru u dobre životne ishode....
    ...ove bajalice koriste moć dodi , prirođenu našu datost telesnih ćelija....konačno sisari obožavaju da se dodiruju...delfini su u tome nezajažljivi.....dodirom gradimo budućnost čvrsću nego rečima i ugovorima....projektuju se takozvane dobre energije u našem biću sa kojima se gradi uspeh !

....sigurno je da treba o tome pisati i ta saznanja praktikovati - zbog boljitka...

....konačno , programirani ratnici , zlice ne vole da se dodiruju / rukuje , a taman posla da se ljube sa namerom da grade prijateljstvo.....to je za njih ubitačno ! ...ubitačnije nego istina ....

Pozdrav !

Mir međ nama dobri ljudi ![/QUOTE]

Kad pomenuste bajalice,ja se setih"baba Jane" i priča vezanih za to: da se baš na najveće svece najviše baje -prlja.

...Što se tiče pravih poljubaca ja licno nem' ništa protiv njih jos manje rukovanja i dodira dok god vidis koga ""diraš" :) (pisah čak o poljupcima i dodirima bez kraja)
    a sto se tiče elektronaca , priznajem da sam "septična" hehe i time muške nervirala, jer kako neko ovde reče , mozda tamo neki "čudak" gleda, vreba , neko koga ne bih ni u ludilu poljubila...nije mi bas prirodno poljubiti Stranca...ali kako se odomaćujem ,kravim se i ja ..pa počeh sa -za kreativnost poljubce vama , ko zna gde zavrsim :)
    Meni to prirodno tek kad se zna ko koga, a i zasto nije lose da se zna :) Tako da primam iskrene ,prave, ljubavne, prijateljske a ne "tematski navodjene raketne.

Tek 100% natural
    je prava stvar :)