...Ruza i Narcis...

...
...cvijece i dusa
dva lijepa obmanjivaca
sa zadatim ulogama
koje upotrebljavamo
kako hocemo
a i ne pitamo
njihovim jezikom
Ruza mirise zbog pcela
a dusa
da tijelu jade zadaje
i pamti svoje
praobicaje...
pjevaju slavuju na svom jeziku
isto i ja mislio sam
i sire ocima obmana-sliku
a onda dusa ruzu poslusa
i podje za drugim
dragim nam likom
koji pjeva samo slikom
a ljubav i mahanje na odlasku
istu kao glumac
kad napusti dasku
i drugoj dasci krene
i sad bih posao istom mirisu
i zovu unutrasnjem
ali necu
neka to ide
ali,
bez mene...
Narcis
ta preobracena Sirena
ni na pamet da nam dodje
da Zena
ta je
koja ne zna
ni ona
za Prirode obmana_obicaje...
 
Narcisa Bogovi preobratiše u cvet pogunte glavice kako bi svoju lepotu nazovi stidom prikrio.
Ruži, lepotu latica i miris opojni da privuce k sebi... a trnje da se od napasnika odbrani.
Čoveku... razum, dušu... al' opet cvetovi bivaju ubrani, tek po neki pogledom bi milovan... kad razum duši namere pomuti...
Tako to biva... Faraonne :hvala:
 
...u nesporazumu duse i razuma
uvijek razum izgubi
zato Indijanci bezrazumne
svetim osobama smatraju...
...cvijet ...slavuj ...lijepo
i simpaticno
sve je to u igri Beztjelesnog...bezrazumnog i bezdusnog...
...zato nas napuste ili napustimo
ne shvatajuci zasto
sve dok ne izgubimo...
...onda kad je povratak...nepovratan...Tam...:bye:
 
...lepo boga mi ...oš da lupam glavudo beskraja....

...uvek sam mislio da svaki cvet , mirišljavi , pa i ruža , sebe i svoja čuvstva brani svojim mirisom od spoljašnjeg sveta - kako da kažem , od onog što se čuje u tom svetu , kao što se čuje u štali preživara ...to je ružin , svojevrsan trn....
...a nema tog stvora što nosi ljudsku kožu , na ovom svetu , koji se ne kupa sa ružinim laticama i neutrljava ih u telo - a sve zard lažnog predstavljanja i zavođenja najvnih ljudi !
...isto tako mnim , da taj narcisov cvet , u jezerskom ogledalu večno , gleda svoju lepotu , jerbo svet je lepši iz bilo čije lepote , a najlepši iz narcisove....

...a kad se voli , onda ne može da boli što se voli , jer se voli , ako se voli , večno...onaj koji tako voli , nisu mu bolni , čak i večni rastanci , ali su mu zato beskrajno lepi , ponovni sastanci...
 
...procitam ova pisanja blogerska, podmetanja i ljigavosti, ujedanja i manjkavosti ljudskog, teznje da se omalovazi...cemu i kamo to...i pocnem sebe ubedjivati...i ,-nista vise."
...eto tako ,-Mizaca...:(
 
...tako je Loni...volim kad ovako pises i pises kako ti diktira onaj Loni, moj Prijatelj, i ne zuc i ijed kobre...ako ujedaju, keze se blizeci se hijeni, ako lutaju poljima kaktusa kako bi naucili ubadati ali bez naknadnog mirisa ili ubadati i meda ne davati...tako pise moj Prijatelj i nema zelje da miljkovicki zapise da jedan nesretan covjek ne moze biti pjesnik..laze Branko i sebe i nas...on je velika muka i nesreca a visi pjesnik od oboje...moj Prijatelju...molim te ,-udji u ovu noc sa osmjehom da bi ujutro onako kako bi volio da svako dijete iz noci izadje a znam da dijete se u tebi jos savija i grci...pusti ga neka se i ,- rastrci...:bye:
 

Back
Top