Sve za ljubav

Gospodina Vlada Tepeša, koji već vekovima živi povučeno i u skladu s ljudskim okolišem hraneći se u nezvaničnoj menzi zavoda za transfuziju krvi, je - javljeno je putem svih raspoloživih medija - tokom prethodne noći ugrizao radioaktivni pauk, što je Vlada iznenadilo te je koraknuo unazad udarivši dupetom u iglu injekcije s rastvorom kriptonita. Gospodin Vlad Tepeš, govorile su spikerke i spikeri i pisali novinari, više nije Drakula, nego Superdrakula, što će ga, moguće je, podstaći da se vrati starom načinu života, to jest, kidnapovanju devica i transformisanju istih u svoje vampirske drolje.
Siniša Mali, ton majstor na televiziji "Aleksandar Veliki", zurio je, zamišljen, u dekolte voditeljke Simonide Puhalo dok je, poput svih ostalih, ponavljala vest. Ni za šta na svetu ne bi dozvolio da se nekakvi starački očnjaci zabiju u te jedre brežuljke radosti i pretvore nju, njegovu čednu Simonidicu, u nešto razvratno i krvožedno. Ali, kako pobediti Super Drakulu? Dumao je, dumao, dumao, i izdumao let za Bugarsku i kupovinu 24 stana u jednoj naizgled običnoj stambenoj zgradi. Kažemo "naizgled", jer je zgradu, u stvari, odlikovala unikatnost lokacije: tačno pred njom se, naime, nalazilo najstarije stablo gloga na svetu.
"Super Drakula se uništava superglogom, super-udarcem pravo kroz super-srce", razmišljao je Siniša Mali, "a ako najstariji glog na svetu nije superglog, onda ima da ga napravim na super!".
Odlučivši tako, on iz svakog stana uperi na pomenuto drvo po jedan laserski zrak iz "uradi sam" lego Zvezda Smrti, čije je reaktore prethodno napunio mešavinom rastvora olova, kriptonita, i izmeta radioaktivnog pauka. Zraci se u tren sunovratiše kroz otvorene prozore pravo u nesrećni glog, vibrirajući i proizvodeći pritom zvuk nalik udaru metalne šipke po žici dalekovoda. Drvo se zatrese, izraste naglo dodatni metar u širinu i dva u visinu, a zatim zasvetle fluorescentno zelenim sjajem. Tonac pritrča sa sekirčetom, čvrsto rešen da otfikari jednu od nižih grana i od nje napravi kolac. No, tek što je zamahnuo, napikirana grana se savi i zgrabi ga za grkljan, stežući ga sve jače, sve do pucanja četvrtog i petog vratnog pršljena, a zatim ga zavitla prema zgradi, pravo na terasu jednog od ranije pomenuta dvadesetčetiri stana.
...
"Gospodaru, gospodaru!", vikao je Voo Lin, dalji potomak Mao Ce Tunga, inače kafe kuvarica u kantini televizije "Aleksandar Veliki", trčeći kroz glavni studio . "Izgubili smo tonca! Pogibe čovek, sad javiše".
Zastao je zbunjen na sredini prostora, jer je poznato gospodarovo dahtanje čuo, ali ga nije video. Smirio se, skoncentrisao, i shvatio da zvuk dolazi iza kulisa. Prilazio je oprezno, govoreći jasno i razgovetno.
"Gospodaru Aleksandre Veliki... Stradao nam Sinđica... Otišao u Bugarsku po superglog kako bi spasao naše device od potencijalne navale krvožednog i devicogladnog vekovima neupokojenog Vlada Tepeša, ali mu se plan izjalovio. Za ljubav naroda, Gospodaru, javite se!"
Iza pet metara visokog kartonskog modela Beograđanke, pomoli se krupna gospodareva figura. Košulja mu beše razdrljena, kosa raščupana, bujne usne umazane karminom. Levom rukom je vezivao kravatu, dok je desnom navlačio pantalone i zakopčavao šlic. Iza njega se pojavi zajapurena i razdrljena prilika Simonide Puhalo, koja je užurbano nameštala suknju.
"Ništa nema da brineš", odgovorio je Gospodar glasom koji je ulivao samopouzdanje. "Supergospodar će se pobrinuti za bezbednost svih nevinih u našoj zemlji!"
 
....ma nek ide dođavola sve što mi se stavlja na teret u vezi mog licemerja - ipak moram da kažem : bravo ....!...samo , nekako me stvar zbunjuje , mislim na to o onom Velikom Aci - makedonskom ; pa zaron nije više preferirao prema dečacima , nevinim !?...ženska u njegovom slučaju , kažu , bila je maska....zato su mu i bile usne onako napumpane - kao cecilendske ( mada je ona kažu kao tinejdžerka jela planinsku koprivu - žešku ) , zado je bugarski grof i izbegavao !
 
123loncar;bt279840:
...samo , nekako me stvar zbunjuje , mislim na to o onom Velikom Aci - makedonskom ; pa zaron nije više preferirao prema dečacima , nevinim !?...ženska u njegovom slučaju , kažu , bila je maska....zato su mu i bile usne onako napumpane - kao cecilendske ( mada je ona kažu kao tinejdžerka jela planinsku koprivu - žešku ) , zado je bugarski grof i izbegavao !
ne znam za makedonskog velikog acu, ovo je naš domaći, veliki gospodar aleksandar :D
 
sanja*;bt279842:
ne znam za makedonskog velikog acu, ovo je naš domaći, veliki gospodar aleksandar :D

...a , jel to onaj : "Nedam ja" !
..jao blago tebi , ja neznam da pošem satirično realističke priče , pa čim zinem o recikliranim narodnjacima , da pljunem istinu o njima - oma me zaključaju u kućni pritvor - domaće patriyote...onda mi treba "beta tim" da stvar počisti i oslobodi me kućnog kazamata...a nije fer , jel da !
 
...treći svetski je bio - izgleda , prespavao si veliku zabavu , kad je ceo svet ispravljao - paglao našu geografiju.....sad , polako , počinje veliki evropski pi*čvajz...nedaj bože da nas sad ne peglaju kao saveznike...oće to oni , oće...a i veliki Aca ima vlast , kao i pre neku deceniju....uslovi već viđeni !
 

Back
Top