Ono malo dobrog... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

SlatkaSestra

Ono malo dobrog...

Oceni ovaj blog
što neko - nešto "nosi sa sobom" ...

Kako gledam čoveka (s kojim se vraćam kući s posla npr) koji je po mnogo čemu loš( dosadan ,priča gluposti ) , ali eto ima i tu jednu dobru osobinu da mi ispriča i malo o nečemu što mene baš interesuje ... sabiram i oduzimam ...u stanju sam da pratim samo ono što mi je dobro u vezi tog "vraćanja kući" ,i dakle to je jedno poztivno iskustvo...

Ako ti nisi u stanju da ceniš ono malo dobrog što neko nosi sa sobom (pa neka ima i x drugih mana , koje te ne ugrožavaju- u stvari i od onoga kakav si ti zavisi koliko te ugrožavaju) , onda si ti taj koji je "negativan" , koji traši "krivca" - koga da "kazni" ...

to be continued ...

Pošalji "Ono malo dobrog..." na Facebook Pošalji "Ono malo dobrog..." na Google Pošalji "Ono malo dobrog..." na My Yahoo! Pošalji "Ono malo dobrog..." na Live Pošalji "Ono malo dobrog..." na MySpace Pošalji "Ono malo dobrog..." na Twitter Pošalji "Ono malo dobrog..." na Digg Pošalji "Ono malo dobrog..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Almsivi (avatar)
    Ovo je lepo receno.
  2. srna4 (avatar)
    Nemam ni vremena ni snage da kod drugih odvajam " ono malo dobrog sto nose u sebi". Svaka licnost mora sama da odvoji onaj deo licnosti koji hoce da predstavi javnosti. Isto pravilo vazi i za mene, trudim se da svima pokazem " sve dobro sto nosim u sebi".
  3. REVELIN (avatar)
    Kad nekog prihvatis,onda je to sve ili nista.Prihvatas ga sa svim onim sto on jeste i sa onim sto ne bi voleo da bude,a svi mi jesmo ponesto sto ne bismo - ali jesmo.I ono malo dobrog sto svako u sebi ima,je blago koje vredi traziti,jer kad ga pronadjes obogatis i sebe i onog koji nije znao ili nije zeleo znati da ga u sebi ima.Lepo je biti "bogat"
  4. winx vila (avatar)
    Pronalazenje dobrog u ljudima i meni samoj predstavlja licno zadovoljstvo. Jos vise me raduje kada sami osete to priznanje i pocnu i sami na sebe malo drugacije da gledaju.
  5. s.ivancevic (avatar)
    U svakoj osobi u svakoj životnoj situaciji uočavati samo dobro besmisleno je kao i uočiti i prepoznati samo ono loše.Mislim da je jednako korisno uočiti i dobre osobine ličnosti a i one loše ,pa uravnoteženim stavom uspostaviti kontakt i sa osobom o kojoj nemamo pozitivno mišljenje.Ponekad je to skoro nemoguće.Takve osobe treba jednostavno ignorisati i neopterećivati se mnogo.