Povratak...

Otišla je sa prvim naznakama proleća. Tiho. Bilo je pomalo prazno bez nje. Smestila se u ćošku gde su je prelistavali zalutali zapadni vetrovi. Ili su samo tako izgledali. Kiše su je zalivale, ptice posećivale a ona... Ona je prestala. Nije više kao nekada pored mene. Nekako je ostarela. Počele su da joj se urezuju bore, kopnela je i... Na polovini leta, vratila se. Tugovala je tugu započetu u onom ćošku dok nije shvatila da sam opet tu pored nje i da svakog dana vežbam da ne zaboravim na nju, pojeći je i hraneći da bi, tu skoro ona opet... Kao nekada. Ali ne onoliko. Manje, ali jeste. Stidljivo okrenuta od mene da ne primetim koliko joj je drago da se vratila. Počela je da pruža ruku prema meni. Svakog dana po malo, ali je klonula. Daleko sam a njena ruka je od sporosti i od tajstva otežala i spustila se. I tako nas dvoje...
Jutros opazim dok sam je pojio da se osmelila i isturila osmeh od cvetova prema mestu gde sedim i ovo pišem...
 
Smatram sebe,kao veoma srecnim covekom,jer sam rastao uz bajke.Imao sam srecu,da je moj otac,imao veliku biblioteku.Nama deci,kupovao je
sve najlepse bajke,koje su bile prevedene,na nas jezik.Tako sam citao:Arapske bajke,Andersenove bajke..i niz knjiga bajki.To sto sam od
najranijih dana,usao u taj tajanstveni svet bajki,smatram najvecim bogatstvom.

Citajuci ovaj tekst,potsetio sam se na svoje detinjstvo.Tuzno je ako neko,kao dete,nije imao mogucnosti,da uziva,u tom carobnom svetu
koje samo bajke,mogu deci da omoguce,da ostvare najlepse snove.
 
Slažem se Lorde. Rano izlaganje razumevanju tuđih slika i komcepata podstiče maštu i stvara potrebu za njihovim shvatanjem.
Kasnije od toga nešto ispadne. Nekad vidljivo, nekada ne, ali unutra imamo to bogatstvo :)

Mizaca isturila tri narandžasta cveta. Srećnome meni :)
 

Back
Top