Ene, sinovac slušaj vamo....

Već par dana se lomim, ali evo da kažem reč. Mene lično i personalno je sramota i stidim se svih vlada ove države i svih država koje su postojale na teritoriji današnje Srbije. A evo i zašto, kada je svirala ratna truba i pozivala da se brani otadžbina ljudi odoše u dobrovoljce. Za jednog sam siguran i to tvrdim. Bio sam mu u poseti par dana i ono što sam od njega slušao samo pijan sam mogao bez povraćanja da saslušam. I posle svih muka i prostrelnih rana koje je taj čovek preživeo (Njemu Hvala pa preživeo) taj čovek je doživeo da mu prete isključivanjem struje, celo selo mu se smeje (umesto da se ponosi) i svi ga smatraju samo lokalnim pijancem. Ali ne pije taj čovek jer to voli nego jer samo tako može lakše da podnese onaj sindrom zbog koga u Americi ljudi dobijaju penziju, jer su gaće krvavili kada je ova Republika bila u opasnosti i kada je takve i zvala da oružje uzmu. I nije taj čovek samo Srbe spašavao, spašavao je svakog čoveka koji nije oružje nosio i zlo činio. A i one koji su oružje nosili i te je spašavao, da bi ih za Srbe razmenio. 7,5 godina je taj čovek branio ovo što danas državom zovemo. Na svim ratištima sem Slovenio je bio, i da li mu se isplatilo što je glavu u torbi nosio? Dobro je to pitanje, ja to nikada ne bih učinio. Ali On bi to opet uradio. Jer je čovek rešen da se bori za Srbe, iako mu to za šta se borio to ne baš lepim vraća (biću pristojan a ne vulgaran). Nema prihoda sem par hiljada i to ne cele godine. Po meni to je bruka i sramota ove države! Eto to je bila reč koju sam morao da kažem.​

Pogledajte prilog 362813
 

Back
Top