Jesi video patuljka?

a1Ohw2C.gif.pagespeed.ce.CAUtLyNXoM.gif


Izgradismo na Novom Beogradu onaj monumentalni objekat kao simbol nesvrstanih.Ko je imao sreće moga je u septembra 1989. godine na Devetom samitu nesvrstanih zemalja u njemu čak i Tita da vidi, priča mi pre neki dan komšija Božo policajac u penziji. Gadafi beše razapeo šator sa sve kamilama i “amazonkama” koje su ga čuvale.Hteo je kažu u Sava centar da dođe na belom konju al' mu policija nije dozvolila.Posle pričali Hrvati da u šatoru nije ni spavao već mu Tito dao na Dedinju velelepnu vilu "Brijunku" priseća se Božo.Nego,znaš,nisam to hteo da ti pričam a koga je više i briga za to.

Nego naebasmo mi sa dežurstvima,zaboravio sam kako mi izgledaju deca i žena.Zaboraviše me.Imao ti ja tamo jednog zemljaka što je nadgledao preko kamera ceo taj objekat.Te ti ja po nekad noću,dok sam na dežurstvu, skoknem do njega da popijem kafu i malo protegnem noge.Gleda on u one ekrane,prebacuje sa jednog na drugi,bacim i ja po neki pogled na njih.U jednom trenutku ugledasmo u nekom prolazu iza velike bine mog, sad pokojnog, druga Gruju kako priča sa jednom od spremačica.Bože,mislim se,kolko su ozbiljni mora da pričaju o bezbednosti sutrašnje konferencije.

U jednom trenutku ona se devojka okrenu,zadiže radnu kaljinu,spusti gaće a Gruji spadoše pantalone same,pa kad poče moj drug da gusla.Ebe se njima i za nesvrstane i za Tita i za Gadafija. Pročulo se to posle,jes da su ga izribali pošteno,opalili ga i po džepu a i oni iz komiteta mu se navalili na grbaču,jedva čovek izvuče živu glavu, al’ zato moj dobri Grujo ode u legendu.I kad god se setim toga zapitam sebe: “Jesi video patuljka“? Jesam?! Odgovorim sam sebi, kaže moj komšija Božo,i odasu malo rakije iz čašice i promrmlja kroz zube: „čuo sam da danas u fotelji u kojoj su sedeli Tito i Gadafi sede neki istaknuti političari...Jes da ga nisam razumeo ovo za patuljka,možda ga sve to podsećalo na bajku a šta je uostalom to više i važno.
 
Јосип Броз Тито
Бивши Доживотни председник

Јосип Броз – Тито је био председник Социјалистичке Федеративне Републике Југославије од 1953. до 1980. године. Википедија


Рођен: 7. мај 1892., Кумровец, Хрватска


Умро/ла: 4. мај 1980., Љубљана, Словенија


Сахрањен: 8. мај 1980., Кућа цвећа, Београд


Деца: Мишо Броз, Златица Броз, Жарко Леон Броз, Хинко Броз


Супружник: Јованка Будисављевић Броз (у браку 1952.–1980.)

...po ovome Tita se te čuvene 1989 vampirio u veliko , samo Boži policajcu nije to službeno dokumentovano....

 
Ako ovo pročita Gruja legenda znaš kakav će komentar da da; ."Jeste.patuljak je bio al džaba ga bilo ,skupo sam ga platio" al šta je to kad je legenda postao,msm cena slave je to,evo i na Krstaricu dospeo:lol:
 
zxy;bt278289:
Ako ovo pročita Gruja legenda znaš kakav će komentar da da; ."Jeste.patuljak je bio al džaba ga bilo ,skupo sam ga platio" al šta je to kad je legenda postao,msm cena slave je to,evo i na Krstaricu dospeo:lol:

S onog sveta da vidi? Mozda al sumnjam? Legenda je cim ga se i danas secaju.Ja mislim da ti cuvas ovakve licne pricice a mogao bi sa nekom da nas pocastis ;)
 
Ja svakodnevno vidjam patuljke.Cim pogledam,bilo koju emisiju na toj stanici,ja vidim patuljka (ne vlasnika),nego i
ostale patuljke.Pa da li se neko u svetu danas,uopste bavi politikom,ko nije "patuljak",A da,zaboravio sam da
napomenem,o kojoj TV stanici je rec.Pa naravno..."Pink". O kojoj drugoj se toliko prostakluka i gluposti,moze videti.
Ako neko od gledalaca,"korisnika" TV stanica,zeli da za tri meseca postane (instant) moron,treba da gleda
rijaliti programe.Garantovano,za tri meseca,najdalje,postace kompletni idiot.
 
Lord Gledston;bt278308:
Ja svakodnevno vidjam patuljke.Cim pogledam,bilo koju emisiju na toj stanici,ja vidim patuljka (ne vlasnika),nego i
ostale patuljke.Pa da li se neko u svetu danas,uopste bavi politikom,ko nije "patuljak",A da,zaboravio sam da
napomenem,o kojoj TV stanici je rec.Pa naravno..."Pink". O kojoj drugoj se toliko prostakluka i gluposti,moze videti.
Ako neko od gledalaca,"korisnika" TV stanica,zeli da za tri meseca postane (instant) moron,treba da gleda
rijaliti programe.Garantovano,za tri meseca,najdalje,postace kompletni idiot.

Slazem se na Pinku ima prostakluka,sto bi reko narod za izvoz i to ne samo u zabavno humoristickim emisijama i rijaliti programu nego i u politickim,ali od kad je televizije veci prostakluk,nasilje i sramota za ovu zemlju nikad nije bio kao trenutno na Happy televizii u rijalitiju Parovi.Svaki normalan covek crveni nad onim sta se tamo desava i to sve pod rukom velikog novinara Milomira Marica podguzne muve svih vlasti.
 
...Sibirski,
sve ti je Bozo
dobro rekao
ali je neko drugi trazio da dovede Harem i zauzme
kapacitete Gradjevine pored Jatagan_mahale...
Pukovnik je sa dzi_crnkinjama
svako jutro odlazio na Dorcol klanjati...
Pukovnik,
kojem je naklon Faraonn_ov i ,- danas...
 
sanja*;bt279956:
Taman da primetim kvalitet bloga i pohvalim onog Lukića, kad uočim ovu poslednju bozu koju si nakačio.
Pa šta će ti to, aman?

...ima fora , stara , koliko i provodadžisanje -- naime , kad se provodadžiše udaja osrednje ostarele devojke , onda se ona postavi u zamračenu sobu sa dve ružne , preružne babetine , koje sede sa svake njene strane , a ispred nje stavi sveća koja je svetlosni zid između nje i onih koji je gledaju....ovu tehniku koristio je i Leonardo još kao dete...kažu da je oslikavao štitove vojničke , pa je uvek jedan prekrasan stavljao između dva loša , i pritom uvek je njegova cena bila niža , od ona dva loša - nedopadljiva....

...hoću da kažem , da su neke stvari tu zbog razlike...da nije njih , nikad se nebi znala razlika između ružnog i nedopadljivog , ili pak između nedopadljivog i dopadljivog !
 
123loncar;bt279963:
...ima fora , stara , koliko i provodadžisanje -- naime , kad se provodadžiše udaja osrednje ostarele devojke , onda se ona postavi u zamračenu sobu sa dve ružne , preružne babetine , koje sede sa svake njene strane , a ispred nje stavi sveća koja je svetlosni zid između nje i onih koji je gledaju....ovu tehniku koristio je i Leonardo još kao dete...kažu da je oslikavao štitove vojničke , pa je uvek jedan prekrasan stavljao između dva loša , i pritom uvek je njegova cena bila niža , od ona dva loša - nedopadljiva....

...hoću da kažem , da su neke stvari tu zbog razlike...da nije njih , nikad se nebi znala razlika između ružnog i nedopadljivog , ili pak između nedopadljivog i dopadljivog !

Svi koji me znaju,znaju i za moje oslikavanje,iako u zadnje vreme sve to manje radim.A gde cu da stavim moju oslikanu nego na moj blog ma koliko ne pripadala tu i koliko god neko mislio da je to boza.I bas me briga sta ko misli,oslikavam ih zbog sebe a ne zbog drugih :D
 

Back
Top