TOČAK AJDUČIJE

" Setite se kako smo - prošle godine u vreme poplava - a zahvaljujući novindžijskoj panici - svi bili poplavljeni, bez obzira koliko daleko bili od "ugroženih područja". Tako smo, opet zahvaljujući novindžiluku, svi bili saučesnici i prošlonedeljnim ubistvima. A neki će tek preći sa (novinskih) reči na dela. "

Da smo saučesnici , naizgled minorni i skroviti - jesmo Treba samo malo čovečnosti u sebi iskopati pa videti tu belodanost !
Da , odgovorni smo , da je čak i nebesima mrska ta naša odgovornost - kako pojedinačna i tako i kolektivna .
Ona, odgovornost , sadržana je u takozvanoj našoj društvenoj odgovornosti za međuljudske odnose u zajednici , te čovečan život u njoj . Tu nije reč samo o poštovanju zakona , nego uglavnom je reč o , ličnom , pa onda i kolektivnom negovanju opštih moralnih normi , a u obrazovnim institucionalnim sistemima i etičkih normi ; i naravno njihovim svakodnevnim sejanjem i odgajanjem.
Oću reći , reč je o lepom vaspitanju , koje se definiše čovečnošću ! MI ne da nismo lepo vaspitan svet , po ovom i mnogim drugim pitanjima , već može se reći da tu stvar na svojstven način gurnuli smo u ništavilo !
A ta stvar ovako nekako stoji , kod nas : širom države masovne grobnice u koje su pokopavana vekovima mnoga nejač , ni kriva ni dužna svojim krvnicima - a mi , njihove zločince proglašavamo nevinim patriotskim sinovima ; dižemo im spomenike ; delimo za života a i posmrtno , ordenje i nacionalne penzije !
Častan čovek bi rekao , vazdižemo kult ubica , krvopija i zlotvora ! Tako vekovima to traje !
Po čemu smo mi onda kad je reč o masovnim zločinima nevini , časni i pošteni stanovnici ove države , kad ajdučiju vazdižemo u nebesa ? Kad smo mi to ustali protivu ajučije , pljačke i kolektivcno kao ljudi osudili prvo naše krvopije , pa posle i svetske ! Nikad ! Kad smo makar posmrno sudili ubicama - onda kad nam ne mogu ništa . Jok more , tek tada ih uzdižemo i veličamo !
Čak šta više , savetnici naših velikih patriotskih sinova , kojima je data sva vlast , imaju krvave ruke do lakata , krvlju naših žitelja - i nikom ništa ! Mi mirno ćutke teramo točak ajdučije !

http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/umesanost.881.html?news_id=301963
 
...novinari
postali su lesinari
cast
onima koji nijesu...
...trpati sve u vijest
bolesno je i indikativno
gdje je kodex novinara
kodex i ponos vokabulariteta
...novinar je nekad bilo,-kako gordo zvuci..."
...sad prate novokomponovane i estradiste i politicare
i to dvoje mijesajuci
ali tu i ne grijese
koliko u raznim rijalitima i audicijama
i zvezdaluku...
Novinar je bio na visinama Tanjuga
nekad
Novinar i spiker su bili ljudi
viteskog soja...mila baraco moja...:rtfm:

P.S.
..jel ' ovako ,- Loni...

P.S.
...gledaj opet , pa mi onim smajlicima zagorcaj popodne...:lol::mrgreen:
 
Poslednja izmena:
...nema ođe te intelektualne književne i novinarske časti koja može ovako da piše :

Emil%20Zola%20pismo%201%20Optuzujem.jpg


..sve je to skupina ništaka , paščad koja liže ruke gospodarskoj tiraniji !
 
".......Сарадња са окупатором није смак света ако нема стратешки карактер, односно у функцији је очувања биолошке супстанце народа, снага за отпор у погоднијем моменту и реализације виталних националних тежњи у завршној фази рата........ Ипак, то није разлог да не будемо поносни што смо имали два антифашистичка покрета док се већина народа у нашем окружењу борила на страни нацистичке Немачке."
http://www.politika.rs/rubrike/Komentari/Rehabilitacija-kolaboracija-i-nacionalna-izdaja.sr.html

...koliko će ova rulja u koju ubrajam i sebe , u ovim tranzicionim patriotskim pogubnim razbojničkim vremenima da veruje ovakvim duhovnicima , iako se verala na njihovo uže koje se nekoliko puta kidalo , oću reći kako i dan danas stoje masovne grobnice koje su ovi antifašisti punili svojim narodom - ja zaista neznam....no siguran sam da onaj ko im posle svega poveruje da je lud , ludcijat do pošletka , ili pokvaren i zao neviđeno....
...zaista , koja to ljudska duša može da misli da genocidom nad sopstvenim stanovništvom čuva se biološka supstanca svog naroda....
.....mnim da ovi antifašisti "ratujući sa fašistima" , ostvarivali su njihove ratne ciljeve , uspešnije od njih samih , za vreme i posle rata ; identično karađorđevićima , koji su ratujući protivu austrogarske soldateske , za vreme rata i posle njega , ostvarili sve ratne ciljeve te vojke ( biološko uništavanje srpskog stanovništva i uništenje srpske države ) ...
 

Back
Top