SAN - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Soradze

SAN

Oceni ovaj blog
Večeras sam sanjala divan san. Sanjala sam moja dva sina. Moja dva lepotana, sada već sa prošaranim, prosedim glavama. U snu su bili mlađi, a odrasli, lepi i nasmejani.
Probudila sam se srca prepunog ljubavi, srećna, sa osmehom koji je titrao na usnama. Prvo što sam pomislila je da ih se nisam dovoljno naljubila i nagrlila dok smo još živeli zajedno. A, jesam ih ljubila! Stalno, puno, volela sam ih silno, obožavala. Lila sam svoju ljubav u njih svakog trena, bez prestanka, od kada su stigli na ovaj svet, dok su rasli, kada su porasli, kada su živeli samnom i kada su otišli u svet.

A ljubav? Ljubav se umnožavala. Nije se trošila, uvećavala se, rasla, dobila strukturu, boju i zvuk. Božina je osunčano, prozirno plava, protkana srebrnim nitima, Sašina je svetlo zelena, zlatastog odsjaja. Isprepletane su u meni i oko mene, zveckaju tonom triangla.

Znam da ovu ljubav neću moći potrošiti i ostaviti u ovom životu. Znam da ću, kada krenem na drugu obalu, ohrabrena onim što sam stekla i što je ostalo u meni, poneti isprepletenu plavu i zelenu, sa zvukom triangla. Možda je smisao života stvaranje besmrtnih ljubavi duginih boja ozvučenih nebeskom muzikom, kojima se ulepšava ništavilo.

Pošalji "SAN" na Facebook Pošalji "SAN" na Google Pošalji "SAN" na My Yahoo! Pošalji "SAN" na Live Pošalji "SAN" na MySpace Pošalji "SAN" na Twitter Pošalji "SAN" na Digg Pošalji "SAN" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
    Prelepo. Toplo, iskreno kazivanje ljubavi i poštovanja.
    Da, ta ljubav se ne troši i ostavlja, u nama, i drugima tragove koji osvetljavaju put i kada nas oklopi tama.
    Ulepšali ste mi ovo hladnjikavo jutro, i evo ga, odlazi u dan sa toplim osmehom. Hvala Vam

S poštovanjem Lj.
  2. coco bill (avatar)
    Možda je smisao života stvaranje besmrtnih ljubavi duginih boja ozvučenih nebeskom muzikom, kojima se ulepšava ništavilo.
    Divno rečeno...da ozvučimo misao nebeskom muzikom:

3. Soradze (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Prelepo. Toplo, iskreno kazivanje ljubavi i poštovanja.
    Da, ta ljubav se ne troši i ostavlja, u nama, i drugima tragove koji osvetljavaju put i kada nas oklopi tama.
    Ulepšali ste mi ovo hladnjikavo jutro, i evo ga, odlazi u dan sa toplim osmehom. Hvala Vam

S poštovanjem Lj.
    Raduje me Vaše saosećanje i razumevanje. Znam da ćete razumeti i to da iz te ljubavi izvire i širi se topla pažnja i podrška i drugim ljudima oko nas. Tu leži lepota življenja. Hvala na pažnji. Uvek Vaš poštovalac
  4. Soradze (avatar)
    Citat Original postavio coco bill
    Divno rečeno...da ozvučimo misao nebeskom muzikom:

Dragi Coco Bill, hvala na predovnoj muzici kojom ste ozvučili moje emocije.
  5. Zizi 1 (avatar)
    Hvala Vam za ovo.I molim Vas da nastavite sa pisanjem.Ne moze svako da naslika rijeci.I hvala Coco Billu za prekrasnu muziku.Mislim da ste dobar tandem..Srdacan pozdrav.
  6. faraonn (avatar)
    ...majcinska ljubav je prototip sveopste ljubavi
    etalon
    Soradze nam je , u njenom stilu, izlila svoju majcinsku ispunjenost i nepodjeljitu povezanost majke i sinova
    koji jedino ponekad ne umiju uzvracati onakvim visinama kako to majke i urade i njeguju...
    ...
  7. Konj_na_belom_princu (avatar)
    Koliko sam učenih ljudi slušao a još ne nađoh bolju i jednostavniju definiciju smisla života od ove.
  8. Soradze (avatar)
    Citat Original postavio Konj_na_belom_princu
    Koliko sam učenih ljudi slušao a još ne nađoh bolju i jednostavniju definiciju smisla života od ove.
    Hvala ti, Lepo oko, na ovakvim rečima. I ja, kada pročitam, mislim kao i ti....