ŠESNAEST GODINA TUGE I BOLA

zver-sa-neba.gif
 
Vrati se da krečimo ,
šta se bre zlopatiš u paničnom strahu , u bratskoj , nikad prežaljenoj tuđini !
Bombardovanja neće biti !
To samo slavodobitnici obeležavaju šesnaesto godišnjicu , njegovu ; gde za divno čudo dominiraju Blerovi izabranici , oni što bejahu te bombarderske godine njegovi ratni neprijatelji - mislim na one , što su profitirali od bombardovanja do današnjih dana , onoliko !
Pre bombardovanja čovek bio gologuzan , alabukač , grobar patriotski glasnogovornik mržnje ; posle bombardovanja postao zemljo posednik , veliki kuće vlasnik , ktitor , doktor nauka - nadaleko čuveni kazandžija - predsedatelj.
Za njegove i da ne zborim , koliko su se zaimali ! A tek prevrtači , bog te pita !
Kažu naplatili obeštećenje za pretrpljeni strah i duševni bol !
Od koga ?
Pa zna se , od sirotinje raje !
Ma od postanka , pa naovamo , u nas za nekog NATO bi darodavna vila , požrtvovana majka , a nekima pak dobra maćeha - pa sad mogu da mu oproste a sve ne zaborave !
A i ne treba da zaborave , kako su se okoristili , zaimali i po bombardovanju profitirali ; dok je za srpsku sirotinju NATO oduvek bio , zlotvor i okupator , koji je uspostavljao ništačku vlast , pa makar i kad je bombardovao kao oslobodilac i ubijao one koje eto božijom promisli oslobađa ropstva !
Zato vrati se , neće ti kancelar ništa ! Samo obeležava godišnjicu početka svog uspona , kad je srpskim nebom jahao , gvozdenu kobilu - milosrdni anđeo !

" Sačuvao sam obraz, uzdigao sam se iznad slabosti prirode, pomislih nakon što sam parkirao auto i posle dvadeset i četiri godine, ne bez uzbuđenja, kročio u jedan čisto hrvatski restoran. Htedoh da poručim kafu, da odem u zahod, da se pomokrim i da posle, uz kafu i cigaretu pregledam hrvatski tisak, ali se u zao čas setih da nemam ni jednu jedinu kunu, tako su Hrvati, nakon što su sa odbacili dinar, nazvali svoju monetu. Imao sam, doduše, nekih pedesetak evra ušivenih u postavu kaputa, ali sam odranije - iz štampe - znao da je zamena evra u kune na neovlašćenim mestima u Hrvatskoj teško krivično delo, a nije mi tog dana bilo do krivičnih dela. "

http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/usputna_odmorista.881.html?news_id=299276
 
Beograd - " Fond za humanitarno pravo (FHP) poziva Vladu Srbije, povodom 16 godina od NATO bombardovanja, da prihvati činjenice da su pripadnici vojske i policije Srbije pod okriljem "odbrane srpske teritorije od NATO agresora i šiptarskih terorista" u roku od 78 dana počinili teške ratne zločine protiv albanskog civilnog stanovništva. "

http://www.danas.rs/danasrs/ukratko/fhp_o_bombardovanju_po_cinjenicama.83.html?news_id=90748

Sve je to lepo od humanista ovoga fonda ; ali manje više je neljudski , kad se diskriminatorski , natovski , ponaša ta humanost u vezi srpskih žrtava - koje su pale u međunarodno bespravnoj ratnoj odmazdi , kao i od ovekovaca u separatističkom orgijanju , pre i posle bombardovanja ( a o ubijanju zarad organa , koji su prodavani u natovskim državama , gotovo legalno , da i ne govorim ).
Zašto ti humanitarci , ne traže pravdu i za ove žrtve , tako glasno , jasno i bučno , od međunarodnih čimbenika , uz iste zahteve kojima traže pravdu za kosovsko albanske žrtve !
Zar to nije u skladu sa etikom i njenom humanošću - na današnji dan !?
 
....kad čovek pogleda u nazad i vidi onu stradalu nejač , javi mu se nekakva , s'početka seta , koja prerasta u nelagodnost i počinje da se oseća krivim , pred tim i tolikim nevinim žrtvama - pomalo izdajnički krivim što je ostao živ...sa tom krivnjom čovek korača , iz dana u dan - nosije sa sobom svuderde , kao deo sebe ....ona , krivnja ,u njemu , čoveku , izronila je spasonosno iz one bespomoćnosti , koju mu višnji prijatelji bombama i ubijanjima svakodnevnim , usadiše u njegovo biće !
 

Back
Top