Вера као вода која пере наше грехе

Вера је у материјалном свету представљена као вода, па као што вода пере сваку прљавштину тако вера пере нас од душевних и духовних греха. Вода пере тело а вера пере образ, духовно тело. У Мојсијевом извођењу израиљаца из Египта можемо видети слику Христовог извођења духовних израелаца( име израел значи;онај који је видео Бога) у обећану земљу да наследе Царство Небеско. Мојсије изводи Израелце преко воде да наследе обећану земљу, а Христос преко вере(духовне воде) изводи нас да не робујемо више материјалним стварима и да преко вере наследимо Царство небеско. Крштење је чин прања како је св. Јован прао водом при крштењу а тај обичај се и до данас одржао, тако нас Христос пере духовном водом, вером, и чисти нас од греха да бисмо могли стати пред Бога
 
...malo su stvari te , o kojima govoriš pobrkane , napravljena papazjanija i razapeta duhovnost - čovečnost....malo o Mojsiju....irailji - ti koji su videli boga grmlja , kad su ušli u Jerusalim pobili su sve , a ostavili žene i decu...pošto je Mojsije poverio vojvodi Isusu komandovanje svim plemenima , kad mu je ovaj referisao o rezultatima osvajanja , izdao je nalog da pobiju svaku živu dušu , sve živo , čak i ptice , da vrate ratni plen i sruše i zapale Jerusalim....i tako bi....Mojsije zbog ovoga , što je njegov narod prekršio prvobitnu zapovest , nikad nije ušao u taj obećani grad....pročitaj malo ulazak u obećani grad...a to šta su ješe uradile zove se genocit...imperijalni genocid...to sad rade ponovo , naravno nekažnjeno , evo ceo jedan vek trebe od drugih tu obećanu zemlju...ta starozavetna genocidna strategija , postala je duhovna osnova imeprijalnih sila ( čitaj ješe i protestanti - natovci , sa ostalik katolicizmom )...

...ne gradi se sreća na nesreći drugih - zato su ti starozavetni zakoni sa svojom jevrejštinom i odbačeni , na neki način evanđeljima....no , to je posle izokrenuto mantrama , bajanjima i ptaktikovanjima koje je posadio Savle , legionarski ubica , melez rimsko jevrejski , lovac na ucenjene glave...kad se pažljivije čita njegovo žitije , ukapira se da je ganjao hrišćane , a sanjao da unovči glave apostola i samog Hrista...elem , to savlisanje samo sebi je izdejstvovalo oprost ...oprao se zločinac vodom , sprao sa ruku tuđu krv i postao svetac...e sa njim , kao etalonom počinje priča o magiji vode...malo se zločinac , višestruki ubica , programer zla , genocidni majstor pokaje , što je zver sa sedam glava , nekoliko oče naš popi izrecituje , ovaj ga poprska vodom - naravno žrtve mu oproste što im je nevinima oduzeo živote , i eto ti časnog , poštenog jagnjeta božijeg....mojsijevac savlovski.....prvi pod skute božije.....
...sramota....beda ljudskoga uma...sadće katolici , muhamedanci , pravoslavci i ostale ubice iz poslednjih naših krvoliptanja malo da se pokaju , pa malo da padnu u religiozni trans, rukopoloženi samozvanci božije reči da ih malo vodom poškrope - operu i evo nama najplemenitijih ljudi - balkanski sveci...
..samo veliki pokvarenjaci , mrzoljudi - govoriće da je vera oprala sva zla dela ubicama , ratnim psima i ostalim zverinjama zverstva ......biti toliko zao , pa za đavoljsku rabotu pripovedati oprost je nečovečno...jednom zver đavoljska , celog svog života zver đavoljska !
 
Ја причам о једном свету који се види иза свих догађања у овом свету, као у огледалу. Кад се духовним очима виде те ствари у том свету почне да се разуме шта се све то дешава и дешавало у овом свету. Зато и пишем, неби ли неко поверовавши да ту нешто има успео да завири с оне стране и види смисао свега.
Док не завириш тамо узалуд је да причамо даље на ову тему. Могу да причам са онима који су завирили тамо, па да утврђујемо шта је виђено а са онима који нису у стању да отворе своје очи немогуће је причати. Извини брате ал тако ти је то
 
...a ja tebi brate pričam o ovom svetu koji je izronio iz tog duhovnog sveta o kome ti pričaš....zapamti , nije čovečnost iskrivljeno ogledalo , pa što je na ovom svetu zločin da je gledano u tom duhovnom ogledalu dobro....to je nakaznost...hipnotička nakaznost....tebe će jedino da razume Ulemek i njemu slični...i ne samo štoće da te razumeju , već će da te podržavaju u svemu....samo da ih pogledaš tim tvojim duhovnim očima i opereš vodom tvoje duhovnosti i spereš sve grahe sa njega...posle možeš da ga proglasiš i svecem...svaka čast na duhovnosti brate...propovedaš bolje nego đavolji advokat !...
...dok se ne zaviri malo u ljudskost , čast , poštenje i čovekoljublje , ne može se razumeti ovo o čemu pokušavam da govorim , ono što razumni ljudi govore milenijumima ...
 
Лончар се љути јер не разуме неке ствари, што је најгоре и сам сам некад тако размишљао. Ја покушавам да кроз слику материјалног покажем какво је божанско биће у духовном свету, Тако да оно што су руке у материјалном, то је истина у духовном свету, њом божанско биће обликује свој живот. Ум у духовном је исто што и пробавни тракт у телу човека, има исту функцију.
Срце представља центар наше пажње или центар пажње божанског бића, како данас воле да кажу фокус пажње. Кад Господ Бог каже: сине дај ми своје срце, Он заправо тражи да му посветимо пажњу, да Он буде у центру наше пажње. Да је крв исто што и осећања у духовном свету. И сличне ствари Једном кад се човек загледа у духовно разумевајући шта је шта он једноставно види да та моја аутентичност долази одатле што гледам тај свет и јасно видим шта је шта. Тад би читалац ових мојих редова требало да схвати да та моја аутентичност не долази отуд што ја добро и оригинално сањарим,већ отуд што видим тај свет и да човек тако нешто неби могао да измашта, то може само да се види. Тако да позивам људе да завире, гарантујем да ће бити одушевљени. Овај блог сам отворио баш ради тога да из текста у текст приближим тај свет љуима.
 

Back
Top