priznanje sebi uz pomoc novakovih reci,,

juce sam se setila kako je covek sa kojim sam provela evo vise od 6 godina i prezivljavala razne stvari zbog njegove depresije i porodicne situacije ,,,,zapravo jako sebican
jako sebican je bio svo vreme
sto ne znaci da me ne voli ili da me nije voleo
jeste mozda najvise sto on moze da voli ali
to je zapravo ,,nekakva uslovljena ljubav
ima mene ,,nema drugog nikog ,,,i ja takodje ,,,ako me otmu i traze otmicari otkupninu on ce dati otkupninu i njega ce zvati ,,,
majka moja bi se sklonila ,moja sestra naravno i ona
njima bi to bio trosak jer jedina religija koju oni postuju je religija novca
samo to priznaju
ko da vise ,,taj je njima rod i pomozi bog,,
druge vavarijante se ne priznaju
…elem
imamo jedn drugog ali on je svo vreme ustvari jako sebican,,kad treba nesto zapeti za mene ,,pa makar to bilo i cuvanje 2 sata kucica koji su se probudili i pijucu
on to nije u stanju,on ce zvati mene na telefon, i ako zna da ja nisam izasla ravno mesec dana zbog kucica ,,,nigde
i reci mi da e ih poklati sve i da pozurim da dodjem kuci
i to dva puta
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
da ne govorimo o najmracnijim trenucima njegovog sunovrata i depresije
kada je dozvoljavao sebi da udara rukom laptop koji nije njegov, niti je znao sta je to kompijuter bez njega
,,,jer je internet zakocio
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
idemo dalje
24 sata price zasto nije cisto po kuci , a on sam nece da jednu policu godinu dana namesti ili skloni neki dzak pun robe ,,,iz hodnika
pod izgovorom da to nije njegova stvar…?
a tvoja je stvar da ja moram slusati 24 sata zasto je ovako ovo a nije onako
na kraju ja sam kriva jer ne umem lupiti rukom o sto i reci mu da necu slusati to
Kao i s ve u zivotu mi delimo krivicu sa okolinom za nas polozaj
Ne znam zasto,,mada znam da ima veze,,
Djokovic me je odusevio sa svojim pobednickim govorom
,,on je igrao neko finale toliko dobro da mu je zena od protivnika aplaudirala
set dobio 6-0 ja mislim’
i kada su mu dali pehar i ostalo
on je za govornicom izmedju ostalog rekao i ovo
HVALA SVIM OVIM LJUDIMA U MOM TIMU STO SU ZRTVOVALI SVOJE ZIVOTE DA BI JA BIO NA OVOM MESTU NA KOM SAM DANAS
TO MOZE IZGOVORITI SAMO NEKO KO JE SVESTAN SVEGA ,,,,svih zivota oko sebe i svog zivota
veliki covek
tako i moj ovaj bivsi ,,a sadasnji cimer
ON sta je on postigao ,,to je samo on postigao
a to sta sam ja posnosila i zavrsila jednu noc na psihijatriji ,,to nije vazno ?
sada ,, nece na kredit nesto da mi uzme,,,kredit je tipa 20 e mesecno
nece,,,,
 
...srećo , to su samo menadžerske fraze , reklamne - marketinški trikovi...za takve situacije postoje "IDIOT TABLE" , kojima menadžerija pali rulju i pravi od sportske mašine osećajno biće , sa kojim treba vojska volova i kretena da se poistoveti....svi ti majmuni iz senke , kao pijvice crpe taj tim koji pobeđuje....to je preduzeće koje eksploatiše svakog svog člana , da bi svi zajedno palješili rulju..
.....no treba da znaš , čovek je po svom prirodnom ustrojstvu sebičan i orjetisan na samoopstanak...da nije toga , nebi nas bilo na planeti....konačno , kako bi spasilac spasao žrtvu , ako bi se prvi žrtvovao....prvo sebe namiriš i obezbediš , pa posle se o drugima staraš....u toj sveri sebičnosti u centru je lični opstanak , rast i razvoj - pa posle spašavanje drugih i sveta....
...to što se kao tamo neki obaviju oko nekog pa samo brinu o njemu , to može da bude strategija paratiziranja...IMELA . biljka obavije se oko stabla hrasta i biva prva izložena vetru , kiši , snegu , zimi , insektina , glodarima i tako to....hrast uživa u njenom žrtvovanju za njega...da se obavije oko hrasta , da čvrsto stoji oko njega , ona pusta pipke kao neku vrstu korena...to korenje polako prodire kroz koru i ulazi u drvnu masu....i tu je zec....svojim pipcima crpi sokove iz hrasta....hrast uživa u zaštiti IMELE , ali i sve više proizvodi sokove...ona njegova zaštitnica buja i potrebuje sve više sokova....s'vremenom poneki hrast posustane i ugine...manje drveće ne izdrži ni jednu deceniju....
...postoje afrička vrsta smokvi , koja niče kao parazit u krošnji ogromnih drveća , koje pojede u svom životnom veku , tako da ne ostane ni panj....
...to su biološke zajednice u kojima kolo vode tihi paraziti...
...u svakoj zajednici , pa i ljudskoj , jedan ili dva starija člana parzitiraju i predstavljaju se kao žrtve onih koji su stub zajednice - naročito ekonomski...u ljudskim zajednicama deca su u početku čisti paraziti , koji u svom parazitiranju i kad odrastu kao afrička smokva pojedu svoje roditelje - bukvalno ; ne dozvole im da se osuše kao hrastovi i prepuste zubu vremena da ih obore....

...imaj ovo na umu kad razmatraš pitanje nečije sebičnosti i takozvane samoživosti....
...onaj koji je u stanju da otkupi od razbojnika tuđ život , taj je čovekoljubiv - to je sigurno !

...daleko su interesantniji politički paraziti , koji jedu politiku jedne stranke i njenih lidera...ta vojska ništaka , baš kao imela ili pirevina , tako se rašire kroz jedan politički sistem , da je u stanju da proždre državu , kao svog domaćina što proždire do bestraga afrička smokva....takvih ljudi prepuno je društvo....ulizice , poltroni , šičardžije , prevaranti - barabe u lepim odelima !
 

Back
Top