***

prvo je u pošti neki dripac smrdeo na beli luk kao bizon
onda sam slušao u busu razgovor:
"evo išao sa sinom u blok 70 kupováo je petárde
ne mogu brat mi došo u beograd peva večeras na splavu havana treba se vidim s njega"

u mega marketu su me one milice satrale od đoke bez vađenja:
•da li kupujete naše C supe
•dobar dan danas imamo promociju blaaaaa.....
•za tri kupljena proizvoda imate gratis blaaaaaaaaa bleeeee
beeeeeeeeeeeeeeee
treba li naglasiti da je bilo šesnaest hiljada ljudi s punim kolicima i da je radila svaka druga kasa
na izlazu neka krava koja je majka utrapila detence deda mrazu na slikanje
dete plače jadno uplašeno znači šikaniranje pur ekselens
na putu do drugog giga marketa (imali starke na sniženju, cijena prava sitnica) prošao sam pored odvratne mehane imenom Korjeni (da ti se smuči život, jedna od onih kafana u kojima preždrane patriote slušaju gusle i pevaju radovane siđi sa planine nisi sišo ima tri godine) iz čijeg dimnjaka se dimilo kao iz vezuva... tako odimljenog su me namirisali kučići pa počeli da me prate
ima dana kada se ne isplati mrdati iz kreveta
 
...lepo se modernizuješ , pa sve plaćaš elektronikom , a sve primaš na kućna vrata.....kupiš auto pa se šoraš po begišu do mile volje - ili nabaciš renta-karuce sa šoferom i gardom , pa krstariš po prestonici kao krstareća....naučiš da korostiš elektzroniku pa kupuješ iz fotelje , krstarice i tako to......izbegneš bratac onaj miliuon nepismenih koji nas čini evropskim prvacima u toj disciplini.....
...a što se tiče čobana , oni ne mirišu na beli luk , zaprške i prčevinu - to su ti uglavnom ovi što su prešli tri vode ( drinske , savske i dunavske ) splavari...a ceo svet zna da taj novi begeš i te čuvene blokove drže jovankini ličani i kordunaši - a stari drže prekompovani crnogorci i bosanski partizani....to čak i bajčetinski doktor kazandžija skontao pa tašti dao diplomatski pasoš.....
...ma nije se isplatilo silaziti sa planine , keve mi, zbog te prestone atmosvere...još sad romi i kinezi sa avganistancima...ma idi....
...toga nema u mom zaseoku.....luladija prođe jednom mesečno a baba sa kolačima hednom godišnje i to je to !
 
smrdeo na beli luk kao bizon

...требо си га ударити узегијом, да му не пада на памет да се надмеће са бизонима!
Дракула се враћа гладан касно ујутро. Пита га комшиница: како је било ноћас?
Гладан!
Гладан?
Ма пусти све неки бизони, поједоше сав бели лукац. :hahaha:
 

Back
Top