RAZLIKE

Različitosti ljudi , ponekad su tako velike , da običnog čoveka naprosto mogu da slude i izbezume. Eto , naše novine danas su osvanule vestima iz sveta , gde je najinteresantnija , za nas , vest iz Belgije ! Tamo je nekakav generalni štrajk , jednomesečni , kojim je blokirana gotovo svaka aktivnost u državi .
Štrajkuju ljudi pa šta , rekao bi naš čovek !
Ali to nije običan štrajk !? Ustala patriotska radnička svetina protivu patriotskog vladinog programa štednje , koji kao navodno treba da spase državu od grčkog scenarija .
Znate ono smanjenje plata , socijalnih davanja i slično !
Ljudi su ozbiljni , mislim ti belgijski štrajkači ! Oni ovaj štrajk doživljavaju kao patriotski čin , dug državi , ljudskoj časti i dostojanstvu. Pa dobro !
Mi mu po istom pitanju vladinih patriotskih mera štenje i spašavanje države od grčkog sidroma , zdušno patriotski podržasmo vladu ; patriotski stegnusmo kajševe , odrekosmo se svega - i ako smo daleko , daleko po standardu života ( kako se to kaže ) , iza ovih belgijanaca .
Imam blagi osećaj , da je ovaj njihov standard življenja za nas , nikad ostvareni san "letnje noći" .
Pa i da ga prepolove , za nas je to večno nedostižna stvar , a opet , tolike razlike između njih i nas u svemu , pa i u patriotizmu !
Pa kao tu nešto kontam , ni po pameti treće , još manje druge a naročito ne one prve srbijice - kontam , velike su razlike između ova dva belgijanska i srpska patriotizma . Toliko velike , da jedan mora biti izdajnički sumanut - patriotizam ; samo neznam koji ; ipak sam ja samo stanovnik , rekao bih večni osuđenik , ove lipe naše srbijice , koja kažu svti veliki oci , bez žrtava ne ume ni da postoji !
Belgija paralisana generalnim štrajkom




http://www.danas.rs/danasrs/iz_sata...ana_generalnim_strajkom.83.html?news_id=86947
 
I dok nam belgijanski štrajkovi protivu patriotskih mera štednje njihove vlasti , ubijaju svaki smisao za zdravo razumno prosuđivanje , stustižu nas vesti iz nemačke , u kojima njihova vlast objavljuje da je svaki peti nemac , samac , siromašan jer zarađuje 1000 evra mesečno . Oće reći , tamo gde domaćinstvo po članu ima 1000evra mesečno , smatra se pukom sirotinjom.:dash::dash::dash:
Aferim !
To je donji prag nemačkog siromaštva !:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Naravno , izdajnička nemačka vlast - moram tako da je nazovem , jer da taj nemac samac , toliko ovde , u našoj rajskoj državi zarađuje , u kojoj si prebogat kad na celu desetočlanu porodicu imaš više od 230 evra mukotrpno zarađenih , bio bi ekstra bogataš ; ta vlast je zabrinuta za tog siromaška. :dash::dash:
:think:Pa ljudi moji , jesam li ja lud , ili ovi nemački vladari zezaju ceo svet - ili mene ceo život podkradaju , pljačkaju i drže u zarobljeništvu - patriotskom ovi moji patriotski vladari .Treće nema !:dash::dash:

BEDA PRED VRATIMA Svaki peti Nemac smatra se siromašnim

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/519746/BEDA-PRED-VRATIMA-Svaki-peti-Nemac-smatra-se-siromasnim
 

Back
Top