RASKOL - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

iamblond

RASKOL

Oceni ovaj blog
Puna sam bijesa...gorčine...mogla bih gristi, grepsti....mogla bih nemilosrdno nanijeti zlo bez da trepnem okom....mogla bih sve ono praiskonsko što živi u nama u borbi za opstanak iznjeti na vidjelo...pred oči javnosti...ali ništa neću uraditi...neću ni suzu pustiti...jednostavno ću spakirati svoje snove i želje, baciti ih u najdublji ponor...okrenuti leđa i nikada se više ne vratiti na staro...puna sam bijesa...dosta mi je laži...dosta mi je licemjerja...dosta mi je jadnih malih ljigavih ljudi oko mene...lažnih smiješkova sa skrivenim noževima iza leđa..dosta je u mojem životu bilo zla...sama sam mu dozvolila da uđe i sjedne na tron mojega bića...moje duše..moj je red da kažem DOSTA JE...da se nasmijem ravno u lice ljudima oko sebe..dignem glavu i sa prezirom da ih pogledam...dati ljudima dušu isto je znaku jednakosti kao samoubojstvo....identično...upala sam u paukovu mrežu....otrovnog pauka koji mi je pokidao ona tanke niti ljepote koju sam nosila u duši....iskidao ih je na najmanje moguće dijelove a ja ih više ne želim ljepiti...životatiri...želim život..koliko god da ga je još ostalo pred menom..ne želim život u tuđem mauzoleju zla i pokvarenosti...ona najdublje ljudske iskvarenosti koja vlada ovdje...ako malo bolje oslušneš čuješ smijeh i ruganje u mrklok noći....sve se broji, baš sve kroz novce, stare zlom umatane stvari...nema toga sredstva za čišćenje koje može saprati tu zlobu sa svega što dotićem u ovoj kući..ne postoji....ljudska ruka još nije uspjela izmisliti i proizvesti takvo sredstvo...pogotovo ne ovdje...gdje muškarci lažu, napadaju žene za svoje pogreške, dnevno ih psihički zlostavljaju...gdje se vucaraju sa mladim dječacima, sve pod krinkom kako su očajni...kako im je život propao....kako ih nitko ne razumije...kriveći sve druge za zlo koje nose i u kojem beskrajno uživaju..ne postoji ovdje osoba koja se raduje sunčanom jutru..jednostavno ne postoji..nema čovjeka niti žene koji uživa u šetnji kraj mora....sve je zloba, prepričavanje dugogodišnjih laži....trač...trač..trač...i mržnja je jedini smisao života ovdje...i ne...nemojte mi sada pisati da pretjerujem....4 godine je i više nego dovoljno da sagledaš sliku točno onakva kakva jeste....4 godine ili kao što bi neki slabodobitno i zlobno rekli: ma niti 6 mjeseci.....eto..to su ti ljudi...i jedan od njih je meni u mojim zavaravanjima bio bliska osoba....ali budna sam...vrijeme je da odem ...vrijeme je da pogledam sebe bez straha u ogledalu da se pretvaram u njih....brat sestru mrzi....sestra brata...cijelo selo je sagrađeno na groblju...raskopali su kosti umrlih da bi sebi sagradili svoje dvorce zla i mržnje...mržnjom se pokrivaju...budim se i liježem uz takve osjećaje...ne znam i nemogu se boriti više..nemam snage...ništa mi više ne daju snagu..nemirna sam...bijesna...ali tužna nisam...tužna sam jedino radi jednog malog nemoćnog bića...ali i to je život...ja sam tu gdje jesam...moram se spasiti....sjedim na stolcu žene koja je satkala svoj život kroz mržnju, spletkaranje, manipulaciju..dotićem stvari koje su pune njezine negativne energije....ja nisam ONA...ali pretvaram se u nju....neke zmije mi omataju dušu...jedini izlaz je da se maknem...odbolujem i ovaj propust , grešku u životu i okrenem lice suncu....

Pošalji "RASKOL" na Facebook Pošalji "RASKOL" na Google Pošalji "RASKOL" na My Yahoo! Pošalji "RASKOL" na Live Pošalji "RASKOL" na MySpace Pošalji "RASKOL" na Twitter Pošalji "RASKOL" na Digg Pošalji "RASKOL" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Uzmi i ti pa čitaj Šopenhauera,on će te utešiti."Život ima samo jedan cilj a to je da nam se zgadi".Sudeći po tvom blogu ti si vrlo blizu cilju
  2. faraonn (avatar)
    ...I'blond,
    pokušaj da nadješ sebe u sebi
    nemoj tražiti tamo gdje nema ništa osim nagomilanog zla
    zlo postoji zna se i lako je osjetiti njegovo prisustvo ali
    teško je osloboditi se ako si blizu
    jer nametne se ponekad misao da je tas na strani zla i da je naišlo vrijeme kad profitira
    i kezi se
    ali pokušaj da van sebe nadješ samo ono što tebi pripada
    i pokušaj to asimilirati...
    ...nemoj ulaziti u prostorije gdje vlada
    samo ogovaranje svega i svačega
    a sve u smislu ispitivanja tvoga mnjenja
    ljudi se otkriju lako
    ali mi ih na silu hoćemo bolje vidjeti..
    ...čekamo nekakav boljitak i da magle se podignu
    ali moraš znati
    da su magle i i privid sastavni dio višeg dijela svih oko nas...
    ...nemoj posustajati u traženju sebe u sebi
    a nikako kriviti sebe ni u čemu
    kreni naprijed i pomisli da uvijek si imala 'školu' istu
    no,
    smatrala si da je to samo tvoja loša procjena
    ne,
    -to je realnost
    i ne mjeri sobom ostale....
    Nasoj da bijes, mržnju i ijed razvodniš
    jer te takvi osjećaji izjednačavaju sa njima...
    ...sa osmjehom legni i zaspi
    sa osmjehom za sebe ustani i ne reaguj...
  3. mari47 (avatar)
    .....uza sve gorenavedeno ( u komentarima), prošetaj Tuškancem, popij toplu čokoladu negde na Zrinjevcu,
    otidji na kolodvor, maši putnicima koje niko ispratio nije, možda će nekome značiti....Pozdravčić za tebe
  4. iamblond (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Uzmi i ti pa čitaj Šopenhauera,on će te utešiti."Život ima samo jedan cilj a to je da nam se zgadi".Sudeći po tvom blogu ti si vrlo blizu cilju

ja sam novi pobjednik na tome cilju prijatelju moj...novi....
  5. iamblond (avatar)
    Citat Original postavio faraonn
    ...I'blond,
    pokušaj da nadješ sebe u sebi
    nemoj tražiti tamo gdje nema ništa osim nagomilanog zla
    zlo postoji zna se i lako je osjetiti njegovo prisustvo ali
    teško je osloboditi se ako si blizu
    jer nametne se ponekad misao da je tas na strani zla i da je naišlo vrijeme kad profitira
    i kezi se
    ali pokušaj da van sebe nadješ samo ono što tebi pripada
    i pokušaj to asimilirati...
    ...nemoj ulaziti u prostorije gdje vlada
    samo ogovaranje svega i svačega
    a sve u smislu ispitivanja tvoga mnjenja
    ljudi se otkriju lako
    ali mi ih na silu hoćemo bolje vidjeti..
    ...čekamo nekakav boljitak i da magle se podignu
    ali moraš znati
    da su magle i i privid sastavni dio višeg dijela svih oko nas...
    ...nemoj posustajati u traženju sebe u sebi
    a nikako kriviti sebe ni u čemu
    kreni naprijed i pomisli da uvijek si imala 'školu' istu
    no,
    smatrala si da je to samo tvoja loša procjena
    ne,
    -to je realnost
    i ne mjeri sobom ostale....
    Nasoj da bijes, mržnju i ijed razvodniš
    jer te takvi osjećaji izjednačavaju sa njima...
    ...sa osmjehom legni i zaspi
    sa osmjehom za sebe ustani i ne reaguj...
    što da ti kažem prijatelju...tebi koji znaš možda i više od ostalih...kažem možda....i ne ulazim u prostorije u kojima vlada zlo....živim u njima....živim sa svim tim stvarima koje su ogađene, kontaminirane...i izjeda me to sve...smao želim zraka...i ubrzo...ubrzo ću ga naći....jer moram...da spasim još ono malo mene što je ostalo...ako se još išta ima za spasiti....ako je još išta vrijedno za spasiti...
  6. iamblond (avatar)
    Citat Original postavio mari47
    .....uza sve gorenavedeno ( u komentarima), prošetaj Tuškancem, popij toplu čokoladu negde na Zrinjevcu,
    otidji na kolodvor, maši putnicima koje niko ispratio nije, možda će nekome značiti....Pozdravčić za tebe

nije tako lako....u Istri sam.......ali ubrzo..ubrzo ću biti tamo gdje srce pripada...gdje je moj život....
  7. 123loncar (avatar)
    ...možda tuga i jad te spopadaju jer neznaš kako te ljude da oslobodiš zla , za koje tačno znaš i vidiš da sve više liči na svakog od njih - na svog gospodara....moram da ti kažem , velika je to misija , mislim to spasavanje čovečanstva i ljudi u njemu - bar one oko sebe...ta misija , koliko se vidi po ljudskim dušama , nije uspela ni mnogo moćnijima od nas običnih....znaš zašto to Hristu nije uspelo , pa je stvar ostala za sudnji dan....Hrist nije spasao sebe sama od ljudi....zato svak od nas , prevashodno treba da spašava sebe , pa da menja ljude oko sebe i tako ih spašava.....

...lako je biti čist međ prljavima koji se ne peru - samo se opereš ; ali je zato izuzetno zametno i svakodnevno zamorno biti čist međ čistima....lako je biti dobar međ rđavima , a teško međ mnogo dobrima...lako je biti čovečan međ nečovečnima.....
    ...svet oko nas nekako se naružio , ukaljao , prozlio i uprostačio....postao je više nečovečan , no čovečan....i najgora stvar , kad god mu se ukaže čist , častan , pošten i ljudski lik , hoće da sav sjaj sa njega zgule , unište i obezvrede....da ga unište.....
    ...zbog ovog ništačkog stanja koje se kao infekcija širi svetom , treba sebe spašavati , svoju dušu ....teba se sopstvenoj svetlosti radovati u tami ljudskoga zla - i ništa više !
    ...čovek ne bi bio čovek , ako bi svakom besnom psu vratio istom merom....zato rođako zaobiđi pse skitnice i sklanjaj se od besnih pasa , te fućkaj na sve njih...spašavaj sebe , vazdiži se i uživaj u svojoj ljudskosti !

Pozdrav !
  8. faraonn (avatar)
    ...kako si večeras, I'blond...
    ...kad osjetiš da si u tjesnacu
    ne reaguj
    ne preznojavaj se
    i ne misli
    samo pokušaj da raspršiš svako opravdanje
    i za sebe i drugoga
    sebe ne krivi
    a i ne opravdavaj...
    ...ostavi mjesta da vanjske sile pomognu i ne prestaj
    dozivati nove snage u sebi...
    ...moraš stvarati prijatelja
    makar imaginarnog
    jer čovjekovo je prokletstvo samoća...
    a sam se bude i najusamljeniji
    ako si pored netkog
    tko čita novine
    i prepričava nekakve brutalnosti
    a u tebi kuva sadašnjost
    odvratna i prozaično morbidna
    ...ne daj se,-I'blond...
    ...ima nas tu koji zaista te volimo i pratimo tvoje raskole
    a
    taman sam mislio
    da je nekakva luka već nadjena
    kažem nekakva
    jer ti nijesi osoba visokih zahtjeva
    ali granično postoji i držiš
    do toga...
    nemoj se ljutiti na sebe što te osmjeh ne pohodi
    zaćuti ponekad i pozovi andjela čuvara
    nije na odmet i ako je za nekog to pežorativnost
    ali metafizičko je i izdajstvo vansebnosti
    kad nas ostave na hridima
    a s nekim
    tko nam nanosi još veću osamu...
    I'blond,- hoću da si mi dobro...
    Lijepu večer ti želim...volio bih da te pohodi miran san i budjenje...
    ...