"Objavite ovo posle moje smrti": Poslednja kolumna Jovana Ćirilova

Poslednja reč nedelje
Ja


Jednog ja manje je na svetu. I to moga ja. To svi drugi znaju, osim mene koji više ne postojim. Lakše je ne postojati, nego postojati. Telo je jedino stanište svakog ja, ali telu nije lako što u njemu prebiva jedno ja. Ja muči telo, a i telo muči – ja.




Oni su u grčevitom zagrljaju dok postoje. Ja je svesno da ne može bez tela, a telo ne zna ništa. Ono prosto postoji ne zbog ja, ali kao da je tu zbog ja.

Otkako je ljudskog roda, bilo je bezbroj neponovljivih ja. Svet postoji dok ga jedno ja samosaznaje. I kad njega nema, kao da nema ni sveta. A ima ga. Koliko je za našeg življenja otišlo raznih ja iz života, i svet je nastavio da postoji bez tih ja. To je dovoljan dokaz. Evo, mene više nema, a svet postoji…
 
SADA VEC POKOJNI.UVAZENI JOVAN CIRILOV,POTPUNO JE U PRAVU.kADA JEDNO JA,NESTANE,TO JE KAO
DA JE NESTAO KLOBUCUC U VODI,JEDNE VELIKE REKE.NAZALOST,ONI NADOBUDNI,KOJI TAKO PREPOTENTNO DRZE LEKCIJE SVOM NARODU,MISLE DA CE TAKO NAPUHANI,VECNO GLEDATI PREKO
GLAVE SVOG NARODA.TO SU MISLILI I EGIPATSKI FARAONI,KOJIMA SE I SEME I IME ZATRLO,POD PRASINOM
VREMENA,KOJA ZATRPAVA I I SECANJE NA LJUDE,NA GRADOVE,NA ZEMLJE I KOMPLETNE NARODE
JOVAN CIRILOV,ZA ZIVOTA JE BIO SVESTAN TE CINJENICE,ZATO JE NJEGOVA VELICINA TAKO VELIKA
A PRAZNINA U KULTURI SRPSKOG NARODA,TAKO DUBOKA,!
 
Poslednja izmena:
Tužno je reći, ali mi Jovan ćirilov pada napamet samo kao učesnik "utiska nedelje" gde je pored njega bila gost i trandžolika Jelena Karleuše. Jednog momenta u žaru nekog svog ko zna kog intimnog momenta, žena ga je prozvala da je i on "eto takav kakav jeste, homoseksualac, pričala je ko zna šta i ko zna koliko,ali mi je ostalo u sećanju njegovo dostojanstveno pitanje: "kako vi iako mislite da znate ko sam i kakav sam imate pravo da moju intimu iznosite na lice javnosti, ili tako nekako. Čovek je bio jedinstven u svakom pogledu, mi smo bili ti koji smo imali obraza da ga klasifikujemo tamo i vamo, sramota za nas, plus za njega.
 

Back
Top