ZNACI

Živimo u teškim turbolentnim vremenima , svetskih razmera ! Ima se utisak da dolazi kraj , čiji je početak u rukama svetskih moćnika i silnika ! Rusija je od njih proglašena za "državu odmetnika" , po ko zna koi put u istoriji čovečanstva , te obračun sa njom "državom odmetnicom od svetskog humanog poretka" , kao i uvek , koštaće milionskih žrtava rusko stanovništvo ; a i evropske države daće pozamašan broj milionskih ljudskih žrtava , kao uzgrednu štetu ! Sirotinja o ovome ćuti , dok na nebesima viđaju se čudne prilike !

"Misteriozni bljesak je na 11 sekundi obasjao rusko nebo u blizini Jekaterinburga. Vlasti su odbile da komentarišu slučaj."

 
Ima , mori pope neke pravde , na ovom svetu !
Ma to sirotinja napasa svoju mučeničku dušu , na nesreći svojih zlotvora ! Svevišnji je milostiv i prašta !
A jok more , jok ! A znaci sa neba ? Jok more , kažem ti pope , ima nekakve pravde na ovom svetu !

....tako to biva sa malima , koji trpe svakakve nedaće i čekaju znake sa neba...nekog svog milosrdnog anđela....nije to onaj iz *999....tri devetke su kaže puk znak sotone....možda je ovaj , beli...mora biti on - BELI ANĐEO !

"Nove snažne padavine pogodile su američku saveznu državu Njujork, a naročito teška situacija danas je u gradu Bafalu, koji je gotovo "zarobljen" snegom čija visina dostiže više od 2.4 metara dok meteorolozi predvidjaju nastavak padavima."

B22kZf7CYAA5KKH.jpg:large
B22ks4fIUAEZJrM.jpg:large


... e sad vi ne morate da verujete u pravdu , pogotovo ne u nebesku - ali možete slobodno u duši da joj se osmehnete , da je pozdravite , zaradujete se ...ako ništa drugo ono zbog snega , sneška belića , Arhangel Mikaila , Božić Bate , Sv. Nikole i svega što sledi ovih dana...radujsja dušo paćenička !
 
....pa ako vam se ovo moje nemušto kazivanje nije svidelo , pogledajte šta u tom kontekstu propoveda papa - rimski :

"Bog uvek prašta, ali Zemlja ne".

...i on računa sa nekom pravdom u ovom svetu pohlepe , nasilja , otimačine .....

"Papa Franja je upozorio danas da planeta Zemlja neće oprostiti zloupotrebu njenih resursa radi profita i pozvao je svetske lidere da obuzdaju svoju pohlepu i da pomognu gladnima ili rizikuju scenario sudnjeg dana u kojem se priroda sveti."

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/512808/Papa-Franja-Ljudska-pohlepa-ce-unistiti-svet

....pa ako jedan crveki veliko dostojnik mni da se priroda sveti pohlepnin profitabilistima , onda mislim da bespomoćni imaju na svojoj strani moćnog saveznika - majku prirodu !
 
"Kraj civilizacije će biti teško prepoznati jer će imati izgled velikoh uspena"(neki stari grčki teolog) a baš tako današnji svet izgleda :per:
 
...ma gledao sam ovu stvar " Bog prašta , a zemlja ne " , svojim očima....prvi put sam tu pojavu uočio na dinarskom masivu , u onim kršnim razuđenim selima , kako seljani otimaju od zemlje...bukvalno otimaju , rovare , u jurnjavi za što većom dobiti - a ne čine ništa na sanaciji tih rana...erozija nekakva , počela je planinu da uništava , razgolićuje - da je teško bilo stočarstvo , a još teža nekakva poljoprivredna delatnost....ljudi su bežali iz tih krajeva...gledao sam napuštena omanja sela...bez ijedne glave stanovnika...u njihovim atarima , vegetacija se obnavljala , a putevi ukorovljivali sitnjim rastinjem...
...ovako nešto sam prepoznavao i na staroplaninskom masivu...često tamo i danas idem...pričao sam im svojevremeno o toj pojavi , u kojoj se zemlja sveti pohlepi...nikad me nisu razumeli , imam utisak ( moram da priznam sem jednog starog popa)....sad tamo mnoga sela su se svela na pedeset stanovnika - a samo pre tri četiri decenije bila su brojala preko hiljadu dve glava... drumovi u njihovim atarima su ukorovljeni....trava opsela planinu i bor...toliko se priroda obnovila da vukovi zimi silaze do ivice sela....divlje svinje noću silaze u dno sela i uništavaju sve pred sobom....strašno....
Ponekad mislim da ta prirodna pravda , usmerena protivu čovekove gluposti , samoživosti , pohlepe , sebičnosti deluje kao kazna sa nebesa - šta li !
 
123loncar;bt267059:
...ma gledao sam ovu stvar " Bog prašta , a zemlja ne " , svojim očima....prvi put sam tu pojavu uočio na dinarskom masivu , u onim kršnim razuđenim selima , kako seljani otimaju od zemlje...bukvalno otimaju , rovare , u jurnjavi za što većom dobiti - a ne čine ništa na sanaciji tih rana...erozija nekakva , počela je planinu da uništava , razgolićuje - da je teško bilo stočarstvo , a još teža nekakva poljoprivredna delatnost....ljudi su bežali iz tih krajeva...gledao sam napuštena omanja sela...bez ijedne glave stanovnika...u njihovim atarima , vegetacija se obnavljala , a putevi ukorovljivali sitnjim rastinjem...
...ovako nešto sam prepoznavao i na staroplaninskom masivu...često tamo i danas idem...pričao sam im svojevremeno o toj pojavi , u kojoj se zemlja sveti pohlepi...nikad me nisu razumeli , imam utisak ( moram da priznam sem jednog starog popa)....sad tamo mnoga sela su se svela na pedeset stanovnika - a samo pre tri četiri decenije bila su brojala preko hiljadu dve glava... drumovi u njihovim atarima su ukorovljeni....trava opsela planinu i bor...toliko se priroda obnovila da vukovi zimi silaze do ivice sela....divlje svinje noću silaze u dno sela i uništavaju sve pred sobom....strašno....
Ponekad mislim da ta prirodna pravda , usmerena protivu čovekove gluposti , samoživosti , pohlepe , sebičnosti deluje kao kazna sa nebesa - šta li !
Pa brani se Zemlja ,živo biće je i ona,sumnje nema.Eto bušili skoro led na Arktiku i analizirali odnoc kiseonika i CO2 i lepo uočili kako je planeta u raznim epohama regulisala količinu života.Ne brini,napraviće ona nužne korekcije i ovoga puta:per:
 

Back
Top