Jedan dan u Barseloni 3

Iz Dijagonale smo se metroom uputili na Sants zeleznicku stanicu da se raspitamo za vozne karte do Port Avanture. U Port Avanturu se moze doci i autobusom, koji mislim da krece sa trga Tetuan. U pitanju je autoprevoznik Plana. Nisam sigurna, jer sam na netu nasla info da autobusi idu od Nord autobuske stanice (blizu Trijumfalne kapije) i da je prevoznik Sagales, sto se ispostavilo kao pogresna informacija, pa dalje nisam htela da komplikujem i tako sam isla vozom. Cena vozne karte za Port Avanturu i nazad plus ulaznica koja ide uz to kosta 45 evrica.

Bitan detaljcic u vezi metroa jeste taj da ako su staklena vrata za ulaz onda se karta ubacuje desno, a ako je metalna rampa, onda levo. U metrou ne funkcionise uvek vazenje karte sat i petnest minuta za presedanje. Ima tu neka caka sa pravcima.

Dakle, iz metroa smo, ne znam kako, izasli preko puta Sants stanice, mada je moguce izaci i direktno u stanicu, kupili karte za Port Avanturu i nastavili nase putesestvije ka parku Industrijal.

Sants puno bolje izgleda, nego nasa zeleznicka stanica.

Ispred glavnog ulaza Sants stanice su prodavali bombone na standovima, i tu je bio jedan jedini put da nas je neko pitao odakle smo i to samo zato sto je zena koja je prodavala bombone pomislila po govoru da smo Rusi. Meni se to dopadalo sto ne smaraju sa onim -Odakle ste?

Sants stanica, gledano preko puta….mogu se nazreti vrhovi belih standova, iza metalne ograde, na kojima su izmedju ostalog tog dana prodavali i bombone

DSCN3549_zpsb56eb4bb.jpg~original


Park industrijal se nalazi odmah iza zadnje strane Sants stanice i ima fontanu Neptuna i veliko vestacko jezero, a sa gornje strane jezera stepenice na kojima se moze sedeti , to mi se dopada.

Pogled na ogradu parka Industrijal od zadnjeg dela Sants stanice

DSCN3557_zps5e562f2f.jpg~original


Park Industrijal, slikano fonom

Fotografija0778_zpsd88cbe34.jpg~original


Ovo crno cudo je iznad parka, kao neki nastavak, ne znam sta je to...neko umetnicko delo jeste.

Fotografija0779_zps8cae910d.jpg~original


U blizini Sants stanice sam uocila jedan hipermarket…znaci ne tradicionalnu pijacu tipa najpoznatija La Boqueria, nego hipermarket tipa Tempo, Roda. Ali nije bilo vremena da se zavucem i prekontrolism snizenja.

Neka zgrada slikana usput, nadam se da pripada ciklusu…

DSCN3568_zps571ec53e.jpg~original


Nakon toga izlazimo na ulicu Tarragona i peske se spustamo niz nju, jer sledeca destinacija je Plaza Espanya i korida.

Idemo niz ulicu Tarragona, slikano fonom

Fotografija0786m_zps9b63d7bb.jpg~original


Korida je levo kada se ide niz ulicu Tarragona, a odmah pre koride nalazi se park Joan Miro. Na brdu Montjuic postojii i muzej Joan Miro. Joan Miro je jos jedan umetnik, nadrealista.
Prvi susret sa koridom

DSCN3569_zps3deffe84.jpg~original


Korida je pretvorena u trzni centar, sto je sustinski prilicno razocarenje. Nema neke impresije. Gomile butika, koji me nisu interesovali , niti sam ulazila u njih. Nego pravo na krovnu terasu gde su restorani i pogled odozgo.

Spoljni lift koji vodi od ulice do vrha koride

DSCN3618s_zpsf0985d0d.jpg~original
 

Back
Top