E PA NEĆU DA BUDEM AMERIKANAC

Mit ili stvarnost , tek naš mlad čovek , od glave do pete hrli da ostvari američki san !
Pre neki dan , saznam od bliskih poznanika , kako im deca otišla trbuhom za kruhom , pravac amerika ! Juče novine donesu vest , kako će nišlika da pocepa fakultetsku diplomu i da ode u pečalbu - verovatno i ona , džadom za američkim snom !
Klinci iz moje ulice , nabudžili zvučnike u ove novo pristigle evropske krševe ( a ruku na srce u odličnom sus stanju - za naš džep ) , i roljaju do daske , onu čuvenu :California Dreamin'


Kažu , momci iz našeg kraja , okupirali LA .
Uskoro će srpski biti , tamo u LA , neformalni službeni jezik !
Pa dobro , pritisla nas naša glupost do koske , pa se mladi snalaze ; ako , treba se za život boriti , pa makar i u tuđini .
No zašto baš USA , sad baš - posle čuvene 99, - kad su nam menjali geografiju i od šumadije pravili panoniju . Ravnjli nas nebeskim grederom , ko tuđe.
To mi pitanje zaokupljivalo misli , svakodnevno . Počeo sam da brinem . Ko velim , ajd , sirotinja mora da služi i robuje - ali nemora svom uništitelju . Ima đegod i časnijeg hleba !

No viđu vraga , sa sedam binjša - danas pročitam ovu vest . Američki lopovi opljačkali baku i ukrali joj auto . No brzo su otkrili, da od auta nema vajde i pobegli glavom bez obzira ! Auto je imao petobrzinski manuelni menjač , koji je bio za lopove neprej*ebiva svojevrsna brava ! Ćorak klikeri - ništa pamet ! Ej lopovi , a ćorak pamet !
Lopovi seli u bakin automobil, a unutra - šok!

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/476218/Lopovi-seli-u-bakin-automobil-a-unutra--sok

Amerika zemlja čuda . Svake sekunde , sedam krađa . A lopovi , ćorak pamet . Pa kakvi su tek oni što su pokradeni , mislim se !?
Sad mi jasno sve , u vezi one navale naših da ostvare američki san . Slaba su im konkurencija ti prosečni amerikanci u bilo kojoj sveri rada ! Ma šta slaba , užasna ! Ma nema ljudske delatnosti , što u krađi što u poštenom radu , a naročito u zajebanciji , gde bi ovakva prosečna američka pamet , konkurisala našem čovceku .
Ej , ljudi , nisam mogao ni da zamislim da petobrzinski menjač u americi služi kao sigurnosna brava , za auto !
A ovdi , kod nas - alarmi , lanci , katanci , sigurnosne poluge , lavlje kandže i državno obezbeđenje nisu neprejeb*iva prepreka u krađi automobila !
A čuj ovo , na američkim parkinzima večno ti auto čuva manuelni petobrzinski menjač !
A tek onaj sa više od osam brzina , on je za prosečnog amerikanca šatl , a za srbendu u zabavištu , zajebancija .

Takvi smo mi , nema šta , čudna fela !
 
Ja se nikada ne bih bavio razmisljanjem kakvi su Ameri.Meni je cudno i jadno,da mi,u zemlji koja je 8O% agrarna,
nismo u stanju da proizvedemo hranu,za nas sedam miliona,koliko nas danas ima.Toliko stanovnika,ima jedna Njujorska cetvrt.Dakle,mi imamo sve prirodne potencijale,da budemo jedna srednje bogata zemlja.To,sto smo mi tupavi
to,sto mi uvozimo hranu,uma kakoesto da izvozimo ! To nam zaista nisu krivi Ameri.MI smo doveli zemlju dotle,da
kako pre neki dan,objavi dnevna stampa,Srbija je svrstana,medju tri najsiromasnije zemlje sveta!!!

E,to mi treba sebe da pitamo ?Zasto,zasto ? Da bi covek imao moralno pravo,da kritikuje druge,treba prvo da preispita sebe.Svaki drugi pristup problemima,duboko je neposten.Ono sto je duboko ukorenjeno kod nas Srba,to je,
da smo uvek krivili druge za sve nase hebacine,gluposti i primitivisticke pokusaje,da za svoju nesrecu,krivimo druge.
 

Back
Top