РАДИ СЕЋАЊА на стару АМБАСАДУ - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

opanak

РАДИ СЕЋАЊА на стару АМБАСАДУ

Oceni ovaj blog
.................................................. .................

Тражим пута да ме води, негде тамо
где ћу моћи када дођем, угледати очи скрите
Да у мени сва оживи расцветана душа, само
да не буду друге очи, мојим сном не усните.

И те очи у сну моме
можда нису никад биле.........?
Са погледом кад ме сломе
постаће ми драге миле.

ЗК
.................................................. ....................

Немој ићи, сад
Никада не, крећи
И кад су мисли, чемер и јад
Са тобом ћу нешто, можда ново стећи...........

Не одлази од мене
Јер од трена, кад се песма буди
Ја не дам ливади, с јесени да вене
Остани, где си, тихо се пробуди.........

Немој, ићи
Ни када јабука свене
Чекам, можда ћеш ми прићи
Да кораком својим, ти понесеш мене....

ЗК

Pošalji "РАДИ СЕЋАЊА на стару АМБАСАДУ" na Facebook Pošalji "РАДИ СЕЋАЊА на стару АМБАСАДУ" na Google Pošalji "РАДИ СЕЋАЊА на стару АМБАСАДУ" na My Yahoo! Pošalji "РАДИ СЕЋАЊА на стару АМБАСАДУ" na Live Pošalji "РАДИ СЕЋАЊА на стару АМБАСАДУ" na MySpace Pošalji "РАДИ СЕЋАЊА на стару АМБАСАДУ" na Twitter Pošalji "РАДИ СЕЋАЊА на стару АМБАСАДУ" na Digg Pošalji "РАДИ СЕЋАЊА на стару АМБАСАДУ" na del.icio.us

Ažurirano 28.11.2008. u 07:15, autor: opanak

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Walburga (avatar)
    Песма је лепа, смислена, али ми наслов не одговара. Када песници говоре о очима, они те очи углавном представе као очи неке девојке из снова (песма, Можда спава, Дис) које упућују на неке његове изгубљене жеље.
  2. opanak (avatar)
    Postoje crtice iznad stiha ili pesme...i jedne i druge....pa je to samo deo iste ...normalno pesme........ koja se može zvati OČI................inače oči u tekstu koristim kao lepezu figurativnog izražavanja ili poimanja sagledavanja tj. pogleda uslovno rečeno..................npr.želja,nada,život, slutnja,strepnja...............itd......a možda i grešim..inače želje nikada nisu izgubljene samo ako su iskrene i prave......vremenom ih vreme stavi tamo gde pripadaju.....pamćenju ili zaboravu tj.KUĆI SEĆANJA-povremenog-......HVALA NA KOMENTARU....Poz.
    Ažurirano 28.11.2008. u 14:02, autor: opanak
  3. *Purple Baby* (avatar)
    Zasluzena 5...
  4. Cicoka (avatar)
    Uvek u elementu i sferi izmedju sna i jave sa uputstvom u realno ne tako daleko,bravo.U jednom stihu(uvod razrada i zakljucak uz stilske figure,)pa to mogu samo pesnici stvoreni iz gena-ti si veruj mi kompletan.
    Ažurirano 28.11.2008. u 15:29, autor: Cicoka